Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Witam

    Tak jak pisałem i w innym poscie robiłem przy -12 i było git. Aku rzeczywiście szlag trafia, ale nie po 1,5 godzinie tylko znacznie dłużej. Ze mną wytrzymał 7 godzin na mrozie od -6 do -10 (tak było w ciągu dnia) i później jeszcze dwie godziny przy -12 - 14 trudno mi powiedzieć.

    Aparat sprawował się bez zarzutu, choć miałbym lekkie wątpliwości czy wziąć go na mróz poniżej -25 stopni. Do -20 to chyba nie ma większego problemu.

    Aha jeszcze jedno - polecam zakup rękawiczek ze zdejmowanymi palcami lub bez palców, bo zdziebko się zimno robi (znaczy się zimno jest jak cholera, szczególnie gdy robimy w nocy na manualu i trzeba kilka nastaw sprawdzić).

    To tyle doświadczeń

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  2. #22

    Domyślnie

    Hmm... Szczerze mówiąc wyjątkowo nie chodzi mi o praktykę. O tym naczytałam się wiele i faktycznie nic się z aparatem nie dzieje... Pytanie tylko dlaczego Nikon zastosował takie obostrzenia. Może udałoby się komuś uzyskać odpowiedź od NPolska?

  3. #23
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    pomysł...tak, do minus 10 używać, a później przejść na klasyczną lustrzankę
    No...z tymi klasykami to tez roznie bywa Szczegolnie z mechanicznymi gdzie na silnych mrozach gestnieją substancje smarujace mechanike Potrzeba olejów o dobrych wlasciwosciach...z wyjatkiem mrozow ekstremalnych gdzie uzywano sproszkowanego grafitu

  4. #24
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    moze to brak szacunku do producenta, ale mam w ... to, co w instrukcji. d70 byl juz na szczycie Łomnickiego, Tatry [>2600mnp] we mgle/chmurze jak mleko [wid. <10-15m] i przy ujemnej temp., kilka dni temu też w Alpach i nic mu sie nie stało

  5. #25
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Ewusiu droga, mróz mu na pewno nie zaszkodzi....moze jedynie wykonczyc baterię badz spowodowac chwilowe niedomagania wyswietlacza LCD (silny mróz). To co moze mu zaszkodzic to kompensacja pary wodnej na elektronice aparatu. By temu zapobiedz nalezy unikac naglych zmian temperatury...np po powrocie do domu zostawic sprzet w torbie na jakas godzinkę.(np leciusienko uchylonej)

  6. #26

    Domyślnie

    To łapię. Dziwi mnie tylko ta instrukcja... Zastanawiam się czy inne aparaty cyfrowe też mają zakres temperatur powyzej zera. A swoją drogą widzę że Nikon chce złagodzić to wrażenie reklamując d70 w bryle lodu.... I jak tu wierzyć reklamom....

  7. #27
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    To zapewne swoiste zabezpieczenie producenta....niewlasciwie uzytkowanie a paratu moze faktycznie doprowadzic do klopotow (chociazby przez w/w kompensacje pary wodnej) Zawsze wiec mozna odmowic naprawy gwarancyjnej tlumaczac to "niewlasciwym uztytkowaniem".

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nightly Man
    moze to brak szacunku do producenta, ale mam w ... to, co w instrukcji. d70 byl juz na szczycie Łomnickiego, Tatry [>2600mnp] we mgle/chmurze jak mleko [wid. <10-15m] i przy ujemnej temp., kilka dni temu też w Alpach i nic mu sie nie stało
    ej...tatry 2600??? coś cyba przesadziłeś
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #29
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    ej...tatry 2600??? coś cyba przesadziłeś
    ojojoj: "1" z geografii, dokladnie 2632 mnp, popatrz na mape, po słowackiej stronie

  10. #30

    Domyślnie

    Alf przewidzial kurczliwosc cial stalych w niskich temperaturach

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •