Close

Strona 31 z 31 PierwszyPierwszy ... 21293031
Pokaż wyniki od 301 do 306 z 306
  1. #301

    Domyślnie

    Przebrnąłem przez cały wątek. Przyznam, że ciekawa lektura. Około miesiąca temu zainteresowałem się slajdami i dlatego tu trafiłem. Dziś jestem już po odbiorze 2 pierwszych rolek. Kilka klatek mogłem bardziej naświetlić, ale to początek przygody, więc się nie stresuję. Te które zostały poprawnie naświetlone przerosły moje oczekiwania. )) To jest niesamowite. Światło prześwitujące przez zasłony, a padające na policzki fotografowanej osoby jest teraz światłem! Na papierze, a tym bardziej na monitorze nie ma opcji aby uzyskać taki efekt. A mam zwykłą taniutką przeglądarkę do slajdów. Ze slajdami to będzie dłuuuuuga znajomość!! )
    "Slajd to slajd"- Wiktor Wołkow

  2. #302

    Domyślnie

    Jak juz porobisz pare rolek to zainwestuj w rzutnik z dobrym obiektywem, bedziesz miec slajdy na pol sciany. A jak kupisz marny rzutnik to bedziesz miec slajdy formatu A0

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  3. #303

    Domyślnie Alicja w krainie slajdów...

    Witam, ja dziecko cyfry(analogowych malpek i Smieny sprzed bardzo dawna nie bede wspominal), zwracam sie o pomoc do osob ktore polknely wlasciwa pigulke i przeniosly sie do krainy slajdow, rzutnikow i...koloru.


    Dobra, to tyle tytulem wstepu. Otoz zakupilem niedawno wspanialego Nikona F801 (uwielbiam dzwiek tej migawki i przesuwu filmu). Stary rzutnik Diapol lezacy gdzies w kacie od kilkunastu lat, ktory przywoluje wspomnienia bajek z dziecinstwa wyswietlanych na scianie, zostal zregenerowny i uruchomiony po latach.
    Dwa slajdy juz zakupione. Na proby tanszy Kodak Elite Chrome Ekstra Color 100 i nastepnie Velvia 100, jako ze fotografuje glownie krajobraz.
    Juz nie moge sie doczekac kiedy wyswiaetle pierwszy slajd na scianie. Na razie trwaja poszukiwania taniego szerokakatnego zoomu koniecznie od przynajmniej 24 mm.

    Ogolnie zamysl jest taki ze absolutnie nie zamierzam robic odbitek, wywolanie i tylko "sciana" Plus moze ewentualnie skan jako wgladowka. Mimo dlugotrwalego i usilnego wertowania internetu(fajnie sie czyta posty z roznych for internetowych np z 2002r). Pare pytan pozostaje. I tu licze na Was.

    - Sa ekrany do wyswietlania na nich slajdow, ale czy jesli powiesze na scianie czysty bialy papier odpowiednich rozmiarow to chyba efekt bedzie w miare zadowalajacy?. Czy te ekrany maja "cos specjalnego", ze slajdy lepiej wygladaja.
    - Wiem ze slajdy przy wyswietlaniu niejako "plywaja" od nagrzania, a ze stary poczciwy diapol nie ma AF to koniecznie ramki na slajdy z szybkami, czy moga byc takze bez szybek? Chodzi mi o to czy jest tak ze co slajd trzeba korygowac ostrosc recznie, czy dopiero jak dluzej dany slajd jest w rzutniku i sie nagrzewa to ostrosc lekko plynie?

    - No i najwazniejsze. NASWIETLANIE. Wyczytalem ze slajd jest malo tolerancyjny, ze trzeba go dokladnie naswietlic. I zeby slajd naswietlac sie na swiatla (hmm, w sumie tak jak w cyfrze, tylko nie wlacze sobie na lcd kontroli przepalen). Ogolnie co osoba, to inne zalecenia, kazdy ma swoje metody. Jeden pisze zeby mierzyc rozpietosc sceny pomiarem punktowym. A drugi robi na centralnie wazonym z mala ujemna korekta EV. a jeszcze wyczytalem, ze F801 ma bardzo dobry pomiar matrycowy i spokojnie daje rady ze slajdami.
    Nie zadawal bym takich szczegolowych pytan, gdyby nie to ze uwielbiam fotografowac glownie wschod-zachod slonca. Gdzie sila rzeczy trzeba sie pogodzic z pewnym malym przepalem, ktory potem maskuje w PS, a przedtem miejscowa korekta EV na plus w ACR. Mowa tu oczywiscie o cyfrze...a slajd?. To ma byc gotowe zdjecie, do wyswietlenia na scianie. Wiem ze slonce w kadrze to trudny temat, w cyfrze sobie radze.

    To lepiej jednak chyba dac troche EV na minus i pogodzic sie z pewna "ciemnica" na podlodze niz przepalic ten spektakl swiatla i koloru na niebie.
    Wiele osob pisze ze po prostu trzeba wyczuc, zrobic pare slajdow( kurka, troche to bedzie kosztowac z wywolaniem).
    Jakie sa wasze rady i zalecenia a propo naswietlania slajdow? Zamierzam i tak robic 2-3 naswietlnia danej sceny...ale ogolnie to fajne by bylo gdybym z 36 klatkowego filmu mial tak z 2/3 poprawnie naswietlonych zdjec na poczatku.
    W ogole to F801 bedzie drugim body w torbie po D90. Czyli do pomiarow jakby co moge sie posilkowac D90.

    Ogolnie moj zamysl jest taki ze robie sobie normalnie zdjecia D90...i jak juz wiem ze mam ten idealny kadr, to swiatlo, ten moment...To robie foto D9 0i zaraz potem wyciagam analoga zeby utrwalic te pare klatek na slajdzie. Jedna rolka bedzie sluzyc do paru plenerkow, z zalozenia maja sie znalezc na niej te najlepsze kadry z najlepszyn swiatlem i kolorami.


    Dobra, nie rozpisuje sie juz dalej, mam nadzieje ze ktos cos tam skrobnie a propo moich rozterek i moze jeszcze cos od siebie o czym nie wspomnialem.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-01-2011 o 00:43
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #304
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    połączyłem twój post z istniejącym wątkiem odpowiadającym na pytania,
    a ponieważ ładnie zatytułowałeś wątek to nazwałem już istniejący od twojego
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 08-01-2011 o 12:46

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glenio Zobacz posta
    Ja od dłuższego czasu korzystam z usług jednego labu w Warszawie, gdzie wołają na maszynie ramowej i jeżeli mogę mieć jakiekolwiek pretensje, to tylko do siebie.
    A jakiż to lab i czy jeszcze istnieje (on i jego maszyna ramowa)?
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  6. #306

    Domyślnie

    W wawie na ramowce wolaja w RelaxFoto.
    regulamin

Strona 31 z 31 PierwszyPierwszy ... 21293031

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •