Close

Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 306
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    1.jak to jest z tym słynnym naswietlaniem w punkt? bo negatywy mają wiekszą tolerancje na błędy naswietlania...czy cos moze sie nie udac i kiedy? jak sobie z tym radzicie?
    A no trzeba uwazac. Zawsze jak nie jestem pewien powtarzam ujecie, pierwsze wedlug wskazania swiatlomierza w aparacie a drugie -1/3.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  2. #12

    Domyślnie

    Ja robię slajdy, ramkuję, podziwiam na ścianie. Aczkolwiek czasem skanuję je LS-2000 i na papier. Może nie jest to samo co rzutnik potrafi zrobić, ale też bez przesady. Efekty nie gorsze niż z D80.

    P.S. Kiedyś rzuciłem obraz z rzutnika na sąsiedni blok. Efekt niezły kiedy widzi się synka w formacie 15x15 metrów Tylko większa moc lampy by się przydała
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #13
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Ja robię slajdy, ramkuję, podziwiam na ścianie. Aczkolwiek czasem skanuję je LS-2000 i na papier. Może nie jest to samo co rzutnik potrafi zrobić, ale też bez przesady. Efekty nie gorsze niż z D80.

    P.S. Kiedyś rzuciłem obraz z rzutnika na sąsiedni blok. Efekt niezły kiedy widzi się synka w formacie 15x15 metrów Tylko większa moc lampy by się przydała
    to jakie parametry powinien miec rzutnik?
    na co zwracac uwage zeby był uzyteczny nie chodzi mi o jakies niestworzone bajery, ale słyszałem ze w nich tez ma znaczenie jakosc obiektywu...
    jak ramkujesz? jakich ramek uzywasz? sam tniesz film na kawałeczki czy jak? sorry za takie banały ale chciałbym wiedziec jak najwiecej...

  4. #14

    Domyślnie

    Ja mam rzutnik Diapola i od pół roku planuje zmianę na coś co łyka ramki CS. Dotychczas sam ciąłem i wkładałem w ramki Diapola (z pomocą żony). Ale ostatnio się rozleniwiłem i ramkują mi w Rossmanie.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Z rzutników znanych marek wszędzie polecany jest Leitz z obiektywem Colorplan, z uwagi na "wbudowaną" korekcję krzywizny slajdu. Jesli będziesz używał ramek z szybkami to prawie każdy inny też będzie przyzwoity. Pocięcie i zaramkowanie filmu to nie więcej jak 20-25 minut roboty.
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  6. #16
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    no dobrze a teraz te slajdy chce zabrac do Afryki...jak to bedzie z rentgenem? róznie sie mowi o negatywach ale podobno do 100ISo sie nie trzeba pekac...ale slajd to nie negatyw...na nim wszystko bedzie widac? ktos ostattnio leciał samolotem ze slajdami?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    P.S. Kiedyś rzuciłem obraz z rzutnika na sąsiedni blok. Efekt niezły kiedy widzi się synka w formacie 15x15 metrów Tylko większa moc lampy by się przydała
    ciekawa teoria, chcialbym to zobaczyć te 15 na 15 metrów. bajki koleś opowiadasz , chcesz zaistnieć przez nabijanie idiotychnych postów? wiesz ile to 15 metrów??? to tak mniejwiecej do wysokosci 5-6 pietra , pomijam sprawe ze blok szeroki na 6 pieter to kolejna bzdura.
    Odleglosc z jakiej musialbyś to wyswietlić to ...... nie no facet nie osmieszaj sie publicznie
    nie bede wspominał o tym jaka musiala by być moc zarowki .... ten slajd pewnie się stopił hehehe
    i pewnie sam wylaczyles wszystkie latarnie uliczne zeby bylo cokolwiek widac ze nie wspomnię o wykreceniu "zarowek" na niebie
    Pozdrawiam GRUPA FOTOKUJAWY

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    no dobrze a teraz te slajdy chce zabrac do Afryki...jak to bedzie z rentgenem? róznie sie mowi o negatywach ale podobno do 100ISo sie nie trzeba pekac...ale slajd to nie negatyw...na nim wszystko bedzie widac? ktos ostattnio leciał samolotem ze slajdami?
    raczej trudno uszkodzic slajdy < 400 ISO na skanerze lotniskowym,
    latałem trochę po świecie ze slajdami do 400 ISO włącznie (Chiny, Rosja, byłe republiki) i nigdzie im się krzywda nie stała
    raz tylko na lotnisku w Tel Aviv'ie panienki wzieły mnie na kontrolę osobistą bo miałem pojemnik Hamy własnie przeciw promieniom Roentgenta i było to dla nich bardzo podejrzane i nie mogły zrozumieć po co mi on potrzebny, do tego jeszcze dwa telefony komórkowe i miałem ponad godzinę z głowy,
    więc lotniskiem się nie przejmuj
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  9. #19
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    to sie ciesze...teraz tylko wybor pozostał...ale iak sie zorientowałem to jest juz ich kilka...podobno zaczną znów trzaskac velvie50...

  10. #20

    Domyślnie

    a gdzie wołacie slajdy?

    tzn wysyłkowo mi chodzi jak ktos na takim zadupiu jak ja mieszka
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •