Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co kupić. Lampy błyskowe czy żarówki błyskowe

    Myślę od pewnego czasu nad studiem domowym i zastanawiam się co lepsze. Myślę o takim zestawie:

    2 parasolki
    2 żarówki błyskowe 68Ws + oprawki
    2 statywy

    lub

    2 parasolki
    2 lampy błyskowe (GN30 używane na allegro po ok 80zł + 2 fotocele)
    2 statywy

    Co wg Was jest lepsze.
    Koszt takich zestawów jest porównywalny a jeśli uda się korzystnie kupić lampy błyskowe o większej liczbie przewodniej to moc światła będzie większa.
    Lampy błyskowe można użyć nawet w plenerze bo są zasilane bateriami.

    Co Wy na to.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja na to, że lampy aparatowe mają tak do 50Ws, więc mocniejsze nie będą. Porównywaniem GN się nie sugeruj, bo to mocno zależy od kąta rozsyłu światła i może dawać mylne pojęcie o mocy lampy. Czyli moc praktycznie porównywalna, więc o wyborze musi zadecydować inne kryterium

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem że budżet ograniczony ale.... Jeśli spojzec na taki zakup perspektywicznie to nie za bardzo kalkuluje się brac żarówki. Chyba że potem wykorzystasz je do doświetlania tła.
    Jeśli zakup ma byc w celu fotografii portretowej to przemyśl kwestię lamp, np CY100MR z funsports. Co prawda zestaw wyjdzie około 600 - 700 zł ale:

    1 - Masz mozliwośc regulacji siły błysku zamiast szurania statywami po calym studiu
    2 - Masz światło pilotujące

    Kwestię podpunktu 2 można obejśc przy opcji z żarówkami kupując podwójne oprawki i 2 zwykłe energooszcędne żarówki o rozsądnej mocy które będą robic za piloty

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Rozumiem że budżet ograniczony ale.... Jeśli spojzec na taki zakup perspektywicznie to nie za bardzo kalkuluje się brac żarówki. Chyba że potem wykorzystasz je do doświetlania tła.
    Jeśli zakup ma byc w celu fotografii portretowej to przemyśl kwestię lamp, np CY100MR z funsports. Co prawda zestaw wyjdzie około 600 - 700 zł ale:

    1 - Masz mozliwośc regulacji siły błysku zamiast szurania statywami po calym studiu
    2 - Masz światło pilotujące
    Zgadza się ale do zabawy w studio 600-700zł to trochę za drogo. Lampy te chcę wykorzystać trochę do eksperymentów z portretem, trochę do oświetlenia namiotu bezcieniowego.

  5. #5

    Domyślnie

    W takim razie spokojnie bierz Ws68 + statywy + parasolki. calosc dostaniesz za 360 zl.
    Myslales o systemie odpalania zarowek ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Myslales o systemie odpalania zarowek ?
    Miałem na myśli odpalanie poprzez wbudowane w żarówkach błyskowych fotocele a jeśli chodzi o lampy błyskowe to mam dwie fotocele.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem jaką masz puszkę i czy masz jakąś aparatową lampę zewnetrzną.

    Takie info by pomogło. Zresztą mozesz zerknąć na forum bo jest kilka tematów o tym i dobierz sobie odpowiedzi pod Twój sprzęt.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Nie wiem jaką masz puszkę i czy masz jakąś aparatową lampę zewnetrzną.
    D40

  9. #9

    Domyślnie

    No to uniwersalna metoda - kupujesz kostke synchro, zapinasz ją na sanki, pierwszą żarówke podpinasz kabelkiem do kostki a druga odpali sie przez wbudowaną fotocelą od błysku pierwszej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •