Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77
  1. #1

    Domyślnie Kompatybilność lamp Nikona z aparatami cyfrowymi

    https://www.nikonimgsupport.com/ni/N...407&lang=en_US

    Mam nadzieję, że strona ułatwi dobranie odpowiedniej lampy do aparatu
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-06-2017 o 15:10

  2. #2

    Domyślnie

    tak patrzę i czytam co do zestawu D100 i SB80DX >> D-TTL, Auto, Manual, Rear Curtain, Repeating Flash, Red Eye Reduction, ?!?!?!?!?!?, zapomnieli że działa też AF, Zoom, tryb AA ?!?!?!?, tak jest w praktyce i w specyfikacji lampy, a na tej stronce jakieś bzdury wypisują, Nikon....słabość mnie czasem ogarnia jak słyszę to słowo...
    DSLRowanie, taniec towarzyski, siatkówka, wino chilijskie

    www.sztukapatrzenia.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Kupilem swoja SB28 kiedy kosztowala 1800zl - kupa kasy, wiec pojechalem do niemiec, byla tansza to oczywiste, zalozylem ja do F80 super teraz mam D50 bo przeciez to juz normalne miec lustro cyfrowe i co , nic nie dziala w SB28 tylko manual i tyrystor
    No mogli by chociaz zrobic kompatybilnosc z prostym TTL

  4. #4

    Domyślnie

    a ja mam takie pytanie. Bardzo mi sie podoba w Sigmie el-500 super dg praca bezprzewodowa. Ale z tego co wyczytalem to ta funkcja nie pracuje z d50 (z jej wbudowana lampa) Ja mam wlasnie d50 wiec ta wiadomosc mnie nie pokoi, stoje przed zakupem. Czy ktos moze ta informacje potwierdzic. Podobno trzeba miec d70 aby sigma pracowala bezprzewodowo...
    D50 | 50/1.8D | 18-55 DX ED | Nikkor 70-300G | Tumax 386AFZ | SanDisk 1GB Ultra II | Velbon DX-888

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poizon
    a ja mam takie pytanie. Bardzo mi sie podoba w Sigmie el-500 super dg praca bezprzewodowa. Ale z tego co wyczytalem to ta funkcja nie pracuje z d50 (z jej wbudowana lampa) Ja mam wlasnie d50 wiec ta wiadomosc mnie nie pokoi, stoje przed zakupem. Czy ktos moze ta informacje potwierdzic. Podobno trzeba miec d70 aby sigma pracowala bezprzewodowo...
    Nie do końca - ja kupiłem właśnie tę sigmę do D50 i chodzi bez zarzutu. Bezprzewodowo to ona działa ale na podstawie błysku z wbudowanej lampy. Faktycznie ma mozliwości (podobno) wyzwalania bezprzewodowego ale faktycznie D50 nie ma takiej funkcji

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    15

    Domyślnie

    nie wiem jak lampa Sigma Ja kupiłem SB 600 i mam D 50 Faktycznie lampą wbudowaną w korpus nie da się wyzwolić SB 600 a umożliwia to natomiast lampa aparatu D 70 Dla mnie jednak to niewielki problem (nie mówię, że taka możliwość nie przydałaby się). Na razie nie mam studia a jak je będę miał to kupię SB 800. (jak cię stać na byka to i na powróz musi Cię być stać) LAmpą SB 800 można już wyzwolić SB 600

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arczi56
    Nie do końca - ja kupiłem właśnie tę sigmę do D50 i chodzi bez zarzutu. Bezprzewodowo to ona działa ale na podstawie błysku z wbudowanej lampy. Faktycznie ma mozliwości (podobno) wyzwalania bezprzewodowego ale faktycznie D50 nie ma takiej funkcji
    A teraz przetłumacz to z polskiego na nasze, albo odwrotnie

    "Faktycznie ma możliwości..... ale faktycznie D50 nie ma takiej funkcji"
    Ludzie czytajcie co piszecie, bo niezłe dyrdymały wychodzą.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8

    Domyślnie

    HM , ja mam SB50DX, ładna zgrabna, miała byc do cyfrówek hihihihihi. Mam ja do F-65 już z 5 lat ale niestety. W imię kasy. NIKON odchodzi od kompatybilności wstecz. zwłaszcza dla sprzetu amatorskiego.jakby nie było to amatory napedzaja kasę. To tak jak z formułą 1. Profesjinalisci buduja renomę, a zaraba sie na amatorach.
    D80 z Nikkor 18-70DX + SIGMA 70-300 4-5,6 APO DG MACRO wraz z SB600 ale także F-65/Nikkor 28-80/SB-50DX/SB17 oraz podręczna Nokia N82.

  9. #9

    Domyślnie

    D-50 nie ma funkcji Commander mode. CLS działał będzie tylko z SB-800 ustawioną jako Master lub z kontrolerem SU-800. Prawa ekonomi są bolesne. Kupujesz tańsze body, musisz ponieść dodatkowe koszty , żeby bilans księgowym Nikona się zgadzał. Znajomy sie nadział w ten sposób. Kupił zestaw nikona R1 do makrofotografii bez kontrolera SU-800. Chciał biedaczysko zaoszczędzić. A okazało się że za pomocą lampy w D-50 nie idzie wyzwolić lampek SB-R200.

  10. #10

    Domyślnie

    D50 nie ma z lampami nikona, ale z metzami nie ma takich problemów, bo ta funkcja jest w lampach np 54MZ4i
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •