Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Eeee...szumofoby. Fajny szum wygladajacy jak ziarno filmu zupelnie mi nie przeszkadza, a nawet w wielu przypadkach jest porządany. Dla ludzi lubujacych sie w plastikowo-wygladzonych zdjeciach stworzono programy typu noise ninja, neat image itd... Plasticzanym fotkom mowie stanowcze NIE
    Wlasnie, cos w tym jest, za duzo tragizowania na temat w sumie nie tak duzych roznic. W prowadzonych tu i owdzie testach autorzy zapominaja tez o tym, ze aparaty maja rozny stopien ostrosci generowanych zdjec. Zeby np. fotografie z Canona 10D mialy ostrosc tych D70, trzeba je wyostryc , co nieuchronnie wzmacnia takze szumy... Zreszta Michael Weber - znany niemiecki fotograf ladnie opisal ten "problem" w tescie D2H. Polecam jego strone i zawarte tam ladne zdjecia oraz testy przeprowadzone z punktu widzenia wielokrotnie nagradzanego zawodowca: http://www.imagepower.de/
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #22

    Domyślnie

    Znakomite zdjecia. Jestem pod duzym wrazeniem...

  3. #23

    Domyślnie

    dobra dobra "szumofoby" moze i jestem szumocos.... ale ja nie lubie zdjec z lampa blyskowa a czasmi brakuje iso i wyglada to np na 1600 juz nieciekwie (nieostro itd) wiec wiecie
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Znakomite zdjecia. Jestem pod duzym wrazeniem...
    Dokladnie, jest na co popatrzec, nie dziwie sie, ze facet zebral sporo nagrod, nie raz tez widzialem jego prace w niemieckiej prasie... Dlatego tez z przyjemnoscia czytuje jego testy (jak np. AF-S VR 200/2, ktory swietnie sprawdzil sie do gimnastyki, albo AF-S VR 200-400/4, ktory przekonal jego przyjaciol do nieprzechodzenia do Canona - wszystkie sa takie "z punktu widzenia zawodowego fotografa" a nie "technika-amatora", jak niestety wiekszosc innych
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar maniek
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    70

    Domyślnie

    może Nikon jako pierwszy wykorzysta w DSLR-u ekran typy OLED?

  6. #26
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Co bym chciał widzieć w D200 ? D90 czy jak tam będzie nazywał się następca D100 ...

    - Gripa
    - Solidniejszą puszkę
    - uszczelnienia przeciw zasysaniu kurzu
    - lepszy AF (więcej punktów AF)
    - Custom matrix metering (czytałem kiedyś ploty o czymś takim)
    - Lepszą matrycę swiatłoczułą(CMOS, LBcast..?) , która nie będzie dawała różowych zafarbów przy długich ekpozycjach a Zdjęciach nocnych
    - Crop 1,3 ...

    A tak wogóle to jestem ciekaw nowych szkiełek nikkora

    Zmianą puszki narazie nie zawracam sobie guowy

    Pozdro

  7. #27

    Domyślnie

    TO napisał JA ...

    jarząbek


  8. #28
    Oszczędny w słowach Awatar maniek
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    70

    Domyślnie

    Faktycznie-Nikon cholernie ociąga się z wprowadzaniem nowych szkieł z niższej półki. Przykładowo 70-300 D ED juz dawno powinien wyfrunąć z produkcji (i ta chora cena...). Licze, że zastapi go czymś z mniejszym zakresem ogniskowej i lepszą optyką, za to z AF-S i może ze stałym swiatłem (np. F4 wzorem Canona), VR-odpuszczam . marzenia marzenia poczekamy chyba do PMA 2005, bo narazie cisza straaaszna.

    pozdrowienia od Mariana

  9. #29

    Domyślnie

    W każdym bądź razie w marcu Nikon coś wypuści i ja to na pewno kupie bo myślę że to będzie odpowiedź na mój dylemat co kupić D100 czy D70 ? A puki co to wytrzymam jeszcze te pare miechów na analogach (które nota bene moim skromnym zdaniem nadal robia duuuużo lepsze fotki niż te płaskie z cyfraków !)
    Pozdrawiam !
    D700|D90|14-24 f/2.8|24-70 f/2.8|70-200 f/2.8 VR|SB-900||

  10. #30

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •