Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Polaroid

  1. #1

    Domyślnie Polaroid

    Czy ktoś oprócz mnie uprawia zabawę polaroidem? Jakie wrażenia? Czego używacie?
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  2. #2

    Domyślnie

    Co jest, nikt się w to nie bawi? Ueeeee...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #3

    Domyślnie

    pewnie nie bo wklady juz ciezko dostac
    Pozdrawiam GRUPA FOTOKUJAWY

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotojacek Zobacz posta
    pewnie nie bo wklady juz ciezko dostac
    E tam, ciężko. Ebay w szwach pęka, Allegro pewnie też... Drogie, to fakt. Ale jaka jazda...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    sorry że przekleiłem całe PW


    zobaczyłem ten post i odżyło moje dziecięce marzenie.
    wszedłem czym prędzej na allegro i zacząłem szukać. mało się na tym znam, dlatego proszę o poradę.
    jaki Ty masz model? co wybrać? gdzie kupić do niego kasety (żeby nie były przeterminowane)? w jakiej cenie? proszę Cię o wszelkie informacje na ten temat, gdyż planuje przeznaczyć część kieszonkowego na ten co by nie było zwariowany pomysł

    pomóż proszę bo coraz bardziej się nakręcam

    Pozdrawiam
    Mrozu

  6. #6

    Domyślnie

    Fajnie, że ktoś się odezwał

    Na początek najlepiej kupić coś, co zjada produkowany (?) film Polaroid 600. Najtaniej i najweselej (bo bez żadnej możliwości kontroli, ha ha) wyjdą aparaty tejże serii. Ja mam Polaroida One 600 właśnie, który jest kawałem plastiku niepodatnym na najmniejsze próby ustawiania. Wspaniałe! Nigdy nie wiadomo, co Ci wyjdzie.

    Klasyką gatunku jest piękny, stary Polaroid SX-70. Niewielki, śliczny po prostu i naprawdę dobry. Niestety, trudno znaleźć go w dobrym stanie i wymaga przeróbki na film 600.

    Polaroido-mania jest dosyć droga, ale uczucie, w którym zdjęcie wyjeżdża z aparatu jest świetne A potem czekasz, aż coś się pokaże...

    Polecam. A na śniadanie proponuję mistzynie natychmiastowego obrazu - Rose i Olive: http://tetheredtothesun.com/home.html (więcej na http://www.flickr.com/photos/tetheredto/). Piękne, beznadziejne technicznie i niezwykle wymowne fotografie.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  7. #7

    Domyślnie

    no właśnie ja poprostu zawsze, gdy na filmach widziałem taki aparat mówiłem - kurde, jak fajnie. robisz i masz
    teraz mam cyfre, d80 - niby to samo, robie i widze.
    ale już sobie wyobrażam - imprezka, znajomi delikatnie ten, a ja wyciągam takiego polaroida i AAAAAA SZOK

    dlatego chce coś takiego mieć, chociaż na miesiac-potem sprzedam


    a więc, na allegro puściłem licytacje Polaroida 600, już wczoraj. mam nadzieje że w ok 20-30 zł się zamkne z aparatem.
    teraz kasety - masz jakiegoś pewnego dostawce? zorientowałem się wczoraj że film polaroid 600 - ten o którym napisałeś.

    na allegro cisza, na stronie foto-nova
    627150


    Type 780 Turbo Gloss (Single Pack) 54,00zł - seria 600, niestety nie wiem ile zdjęć pewnie 10
    Polaroid 600 (780) ekstreme gloss 1*10szt. Polaroid 600 (780) ekstreme gloss 1*10szt. 67,60zł - to cena z www.czarno-biale.pl

    ceny średnie, myślałem że za 10 zdjęć 50 zł się zamknie bez problemu

    co Ty na to powiesz?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mrozu Zobacz posta
    teraz kasety - masz jakiegoś pewnego dostawce? zorientowałem się wczoraj że film polaroid 600 - ten o którym napisałeś.
    Kasety kupuję w Stanach, znajomi przywożą większe ilości. Nawet Ebay.co.uk wychodzi drogo, niestety.

    W paczce jest 10 klatek.

    Ceny, które podałeś nie są złe.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  9. #9

    Domyślnie

    hmmm w takim razie, czekam na aparat - potem kasety.
    20 kwietnia jade do pragi ze znajomymi na 4 dni, może uda mi się skompletować zestaw i zabrać ze sobą

    jak to jest zasilane? jakimi bateriami?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mrozu Zobacz posta
    jak to jest zasilane? jakimi bateriami?
    Każda kaseta ma wbudowaną baterię. Sprytne, co? Pewnie dlatego takie drogie.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •