Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Zakup D80

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Zakup D80

    Nie wiedzialem za bardzo w ktorym dziale przedstawic swoj problem, jesli zrobilem to zle to prosze moderatora o przeniesienie tematu.

    Mam nastepujacy problem. Prowadze na uczelni kolo fotograficzne i sam osobiscie wole siedziec w ciemni i, co tu bede ukrywal, wole analogi. Ale... . Dostalismy od samorzadu troche pieniedzy na dzialalnosc, lecz oczywiscie nic za darmo. W zamian oczekuja od nas scislejszej wspolpracy i robienia zdjec na imrezach, zeby potem mogli wrzucic na strone czy co tam z tym chca sobie zrobic. Wniosek z tego taki, ze trzeba zakupic aparat cyfrowy. Dlaczego? Taniej, szybciej etc.

    Mam wiec pytanie do osob znajacych sie na aparatach zerojedynkowych Co kupic?
    Dostalismy 6000 zlotych, niby duzo pieniedzy, ale na aparat z wyzszej polki i dobry obiektyw plus lampa to robi sie z tego sumka, nie dajaca zbyt duzego pola do popisu. Co wiec szanowne grono poleca? Ja myslalem o D80 + 18-200 plus SB-800. Znowu inni ludzie sie upieraja zeby pojsc w Canona, w 40d. Ze niby z nowyh aparatow jakie ostatnio wypuscil Nikon to tylko D3 i D300 nadaja sie do uzytku.
    Powiem szczerze, ze na cyfrakach sie nie znam kompletnie! Dlatego tez prosze o pomoc.

    Dodam jeszcze, ze chcialbym zeby z tych 6000 zostalo z 200-300 na ciemnie, wiec limit oscyluje w granicach 5700-5800 zlotych.
    Miejsce na Twoją reklamę.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm. Ale jakimś tam szpejem dysponujecie już chyba nie. Jeżeli większość gratów macie z jakiegoś systemu, to warto poszukać właśnie w nim digitala.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Cool

    dokładnie.. szukajcie aparatu z tego samego systemu.. może nie wszystkie ale niektóre szkła będą pasować... może napisz czym obecnie robicie zdjęcia i jakie macie do tego szkła...

    czyli popieram przedmówce
    D700 z kitem 24-70 | Nikon 70-200 | Nikkor 35 f2 | Nikkor 85 f1.8 | SB600 | SB900

  4. #4

    Domyślnie

    Wlasnie chodzi o to, ze kazda osoba ma inny aparat w innym systemie. Troche olympusow, troche canona, nikona i minolty. Wiecie, taka zbieranina ludzi i sprzetu.
    Czyli w sumie mozna zalozyc, ze nie mamy systemu i zaczynamy od poczatku. Nie ukrywajmy, ze jak ktos bedzie bral aparat na jakas impreze organizowana przez samorzad, to nie dostanie od kogos obiwktywu czy lapmy, ktora nalezy do tej wlasnie osoby. Kazdy boi sie o zniszczenie sprzetu (mam nadzieje ze nie zamotalem z tymi osobami ).
    Tak wiec powtorze, ze przyjac mozna wiec, ze nie mamy ani systemu, ani sprzetu.
    Miejsce na Twoją reklamę.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym wybrał tak :
    D80 (2300)
    Tamron 17-50 2.8 (1300)
    SB800 (1200)
    karty itp 100zł

    razem około 5900 zł

    bardzo kreatywny zestaw
    ######################
    D50 | T17-50 | 55-200VR | T90

  6. #6

    Domyślnie

    popieram przedmowce (choc z matematyka na bakier, bo ten zestaw wychodzi 4900 a nie 5900)! Dobry zestaw z jasnym szklem, i zostanie ok. 900 zl na ciemnie zebys sobie poszalal
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szympro Zobacz posta
    Wlasnie chodzi o to, ze kazda osoba ma inny aparat w innym systemie. Troche olympusow, troche canona, nikona i minolty. Wiecie, taka zbieranina ludzi i sprzetu.
    Czyli w sumie mozna zalozyc, ze nie mamy systemu i zaczynamy od poczatku. Nie ukrywajmy, ze jak ktos bedzie bral aparat na jakas impreze organizowana przez samorzad, to nie dostanie od kogos obiwktywu czy lapmy, ktora nalezy do tej wlasnie osoby. Kazdy boi sie o zniszczenie sprzetu (mam nadzieje ze nie zamotalem z tymi osobami ).
    Tak wiec powtorze, ze przyjac mozna wiec, ze nie mamy ani systemu, ani sprzetu.
    Jasne. Mimo wszystko warto by rozpatrzyć puszkę w systemie, który jest najbardziej popularny, czy dostępny najwartościowszy osprzęt. Na imprę, szpeju może i nikt nie pożyczy, ale nie samymi chałturami człek żyje. Chyba macie jakieś wspólne spotkania, warsztaty, plenery etc.
    Ostatnio edytowane przez szymony ; 18-03-2008 o 15:40
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •