Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    No to chyba oczywiste, że tak się dzieje. Jak masz AF-A, czyli AF-Auto, to aparat sam wybiera czy ma stosować AF ciągły czy pojedynczy. Kiedy ustawi ostrość na jakimś obiekcie i nie poruszasz aparatem ani tym obiektem za szybko (chyba tak to działa?), to aparat wybiera pojedynczy AF. Żeby na stałe włączyć ciągły AF, to musisz ustawić na AF-C.

    "A z zalozonym deklem jezdzi w jedna i w druga ..."
    A czego się spodziewałeś? Że ustawi ostrość na deklu?

    Na moje oko, to z aparatem masz wszystko w porządku, tylko za mało zrozumienia jak on działa
    Ja takie rzeczy wiem, pomimo że nie mam (jeszcze) aparatu
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  2. #12

    Domyślnie

    niestety, jedak obiektyw ma problemy z elektronika .... piszac ze "A z zalozonym deklem jezdzi w jedna i w druga ..." mialem na mysli to, ze silniczek dziala, jest w stanie poruszyc szklami od skrajnego polozenia w skrajne, jednak nie ustawia poprawnie ostrosci. Gdy ustawie recznie na nieskonczonosc a nastepnie chce zlapac ostrosc na obiekcie ... wszystko pojdzie dobrze - ale tylko jeden raz, czyli : ustawiam ostrosc pierscieniem na nieskonczonosc, pozniej ostrze autofocusem na samochod stojacy 2 metry ode mnie i wszystko pieknie, gdy pozniej chce wyostrzyc autofocusem na powiedzmy horyzont obiektyw nie reaguje. Pan z Nikon polska stwierdzil ze moga zrobic wycene kosztow naprawy ... Bede musial skorzystac z tej pomocy. Ciekawe jak koszt naprawy bedzie sie mial do ceny obiektywu ...

  3. #13

    Domyślnie

    A na gwarancji to już ten aparat nie jest czy obiektyw nie podlega gwarancji - pytam bo mam podobny problem od 2 dni

  4. #14

    Domyślnie

    Hmm, myślałem, że chodzi o to, że po przyciśnięciu do połowy ustawia ostrość, potem ciągle trzymając przycisk celujesz na inny obiekt, a aparat nie dopasowuje sam ostrości. O to chodzi? Czy o to, że jak puścisz i przyciśniesz drugi raz, to AF przestaje działać? W tym drugim przypadku to faktycznie jest uszkodzenie, ale w pierwszym to normalne jeśli jest włączony AF-S.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem swego czasu identyczny prawie problem, tylko z innym szkłem: AF-S 28-70. Konieczny serwis bez dwóch zdań. W moim przypadku była to dość ciekawa historia, ponieważ opisywane przez probaka zachowanie pojawiło się wkrótce po powrocie obiektywu z serwisu, do którego trafił z zupełnie innego powodu (uszkodzenie mechaniczne tubusa). Wysłałem szkło ponownie i po krótkim czasie zadzwonił pan z NP informując mnie, że naprawa została wykonana bezpłatnie. Wychodzi na to, że czegoś nie dopilnowali przy poprzedniej naprawie. Na plus należy im zapisać, że niejako przyznali się do tego bez żadnej interwencji z mojej strony. Próbowałem pociągnąć pana z NP za język, wymigał się jednak od odpowiedzi na pytanie co było przyczyną takiego zachowania.
    Probak, tak z ciekawości: czy jeśli ostrzysz na odległym obiekcie (tzn. w odległości powiedzmy 80 - 100 m) to ten problem też występuje, czy może nie?

  6. #16

    Domyślnie

    hmmm ..... czy wystepuje ..... niby nie wystepowal przy ostrzeniu na nieskonczonosc, lub 80-100m, jednak od 2 dni SWM przestal dzialac calkowicie .... jutro wysylam na "ekspertyze" ...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •