No to chyba oczywiste, że tak się dzieje. Jak masz AF-A, czyli AF-Auto, to aparat sam wybiera czy ma stosować AF ciągły czy pojedynczy. Kiedy ustawi ostrość na jakimś obiekcie i nie poruszasz aparatem ani tym obiektem za szybko (chyba tak to działa?), to aparat wybiera pojedynczy AF. Żeby na stałe włączyć ciągły AF, to musisz ustawić na AF-C.
"A z zalozonym deklem jezdzi w jedna i w druga ..."
A czego się spodziewałeś? Że ustawi ostrość na deklu?
Na moje oko, to z aparatem masz wszystko w porządku, tylko za mało zrozumienia jak on działa
Ja takie rzeczy wiem, pomimo że nie mam (jeszcze) aparatu![]()
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami