Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Jaka lampa do d70 ?

    Witam ? Czy możecie mi podpowiedzieć, jaka może być tania alternatywa dla SB600 lub 800 do d70? Chodzi mi o lampę z przyzwoitą liczbą przewodnią współpracującą w pelni z d70 (ttl, zoom, wspomaganie AF) i głowicą obracaną w pionie i poziomie.

    Z góry dziękuję
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2

    Domyślnie

    Cos kolega Piotr z Wrocławia ma dostać w tym tygodniu jakaś Sigma dedykowana do D70 ale oznaczenia nie pamiętam,

    Update - koszt chyba miał być w okolicach 150 Euro
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3

    Domyślnie Re: Jaka lampa do d70 ?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    współpracującą w pelni z d70 (ttl, (...)
    Po raz kolejny muszę przypomnieć, że D70 NIE MA TTL'a . Więc przy tych wymaganiach pozostaje Ci tylko sprzęt z iTTL'em: oprócz Speedlightów masz póki co wyłącznie Sigmy i Metze AFAIK (te ostatnie - nie wiem, czy już są, nie śledziłem tematu).

    Zdaje się, że nie mamy użytkowników tych wynalazków na Forum, więc szukaj opinii w Nikonians albo dpreview.

  4. #4

    Domyślnie

    No ja mam ten wynalazek Sigmy czyli EF-500 DG Super Na -iTTL,ale nie mam jeszcze wyrobionego do końca zdania.Na początku mnie zaskakiwał,(a może jednak odwrotnie-) teraz po zaprzyjaźnieniu,mam coraz lepsze o nim zdanie.Jak trafi się jakaś przyzwoita "akcja" to dopiero po tym zdecydujemy,czy będziemy żyli długo i szczęśliwie czy będzie rozwód. Tutaj jest trochę uwag zagranicznych kolegów

    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=10956341
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Jest dedykowany do nikona Metz 44 AF-4i (i-TTL).
    Cena niecałe 800 PLN. Warto się zastanowić.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chalzen
    No ja mam ten wynalazek Sigmy czyli EF-500 DG Super Na -iTTL,ale nie mam jeszcze wyrobionego do końca zdania.Na początku mnie zaskakiwał,(a może jednak odwrotnie-) teraz po zaprzyjaźnieniu,mam coraz lepsze o nim zdanie.Jak trafi się jakaś przyzwoita "akcja" to dopiero po tym zdecydujemy,czy będziemy żyli długo i szczęśliwie czy będzie rozwód. Tutaj jest trochę uwag zagranicznych kolegów

    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=10956341
    Kupiłem model EF-500 ST DG iTTL, dałem 950 zł z przesyłką. Jak na razie podoba mi się Wszystko dziala bez zastrzeżen, wspomaganie AF hula, zoom, dyfuzorek też Bomba jak na moje potrzeby. No i liczba przewodnia 50
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    No i liczba przewodnia 50
    I tyle ma, czy tylko na pudełku tak jest napisane
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8

    Domyślnie

    tyle ma, czy tylko na pudełku tak jest napisane
    Jednak chyba ma (tak mi wychodzi).To LP50 to dla ISO 100 i palnik na maks zoom czyli 105 mm.
    Trzeba było zapolować na model bez ST, a z Super- to jest istna Sabinka 800 za jedyne 100 zł wywoławczo więcej niż zapłaciłeś.
    Miłego używania i dużo zadowolenia z nabytku.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    tyle ma, czy tylko na pudełku tak jest napisane
    Jednak chyba ma (tak mi wychodzi).To LP50 to podawane jest dla ISO 100 i palnik na maks zoom czyli 105 mm.Dla posiadadaczy D70 ma jeszcze więcej
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chalzen
    Jednak chyba ma (tak mi wychodzi).To LP50 to dla ISO 100 i palnik na maks zoom czyli 105 mm.
    A od kiedy 105mm jest standartową ogniskową?
    A D70 to jakisiś odszczepieniec jest że przy nim jeszcze pałer do góry idzie
    hłyt matetingoły
    Stareńki metz 45ct1 ma tylko 45 dla iso 100 i 35mm.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •