Mam zamiar poszerzyć swoje akcesoria o blendę.
Ale nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie i nie wiem co wybrać, jaka wielkość, czy owalną, a może okrągłą, 2w1, 5w1?
Dziękuję z góry za wszelkie porady i wskazówki![]()
Szukaj
Mam zamiar poszerzyć swoje akcesoria o blendę.
Ale nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie i nie wiem co wybrać, jaka wielkość, czy owalną, a może okrągłą, 2w1, 5w1?
Dziękuję z góry za wszelkie porady i wskazówki![]()
Nikon D700 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1,4 | Nikkor 80-200/2,8 | SB 600
Wybierz sobie 5w1 i metodą prób i błędów sam dojdziesz co i do czego sie przydaje.
Wielkiej filozofii nie ma i napewno sobie poradzisz.
Szary, cichy człowiek.
Wszystko zależy od tego do czego chcesz używać tej blendy: portret? makro? martwa natura? Od tego zależy wielkość i rodzaj pokrycia blendy.
Przede wszystki portret. Dziecięcy portret.
W przyszłości może będę jeszcze kombinować z makro, ale na razie nie mam do tego jeszcze odopwiednich szkieł... (jakiegoś raynoxa przymierzam się kupić niebawem... tylko też się jeszcze nie znam w tym temacie i musze przeszukać to forum wposzukiwaniu opinii)
Ostatnio edytowane przez kwiatusek ; 07-03-2008 o 17:31 Powód: literówka
Nikon D700 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1,4 | Nikkor 80-200/2,8 | SB 600
Do portretów dobre będą z rodzaju sunlite/soft silver lub sunfire (gold)/white, ewentualnie dyfuzor. Blendy Lastolite czy Stroboframe są bardzo dobre, choć stosunkowo drogie; można oczywiście kupić taniej no-name lub chińskie. Wrzucam tu link do katalogu Lastolite, z którego można się zorientować jaki jest wybór w zakresie blend; http://www.dicam.pl/katalogi/lastoli..._Katalog_E.pdf
podepne sie pod temat bo wlasnie kupilem taka blende http://allegro.pl/item324823846_blen..._warszawa.html
znacie moze jakies poradniki online na temat prawidlowego stosowania blend itp
Nikoś D5 | D3s | D300 | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | N85 1.4 | S50 1.4 | Z16 2.8 fish | N300 2.8| SB-900 | SB-800 |
tak, jak anrzej-laskowski napisał wcześniej - to najlepiej metodą prób i błędów samemu praktykować, przynajmniej u mnie taka metoda najbardziej się sprawdza...![]()
Nikon D700 | Nikkor 18-70 | Nikkor 50/1,4 | Nikkor 80-200/2,8 | SB 600
Jeśli nie zależy ci na 5w1, to może quantuum z oferty foto-tipa? Biało-srebrna, 180x120 za 95zł - 5% rabatu dla forumowiczów - szczegóły u Gamling'a.
PS broń Boże od raynoxa.... jeśli macro, to tylko obiektywem do tego przystosowanym. A jeśli raynox to z jakimś kompakcikiem, hybrydą.
Skontaktuj się z nami