Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie wyświetlanie miniatur NEFów w katalogach WinXP

    mam taki problem - po przeinstalowaniu windowsa i oprogramowania (NC 4.1, irfanv z pluginami do nefow), nie wyswietla mi sie podglad (minaiturki) fotografii zamieszczonych w katalogu, pomimo wlaczonej opcji widok>miniatury; z jpgami nie ma problemu, w poprzedniej instalacji XP nie mialem tego problemu; wiecie moze co jest za to odpowiedzialne?
    z gory dzieki za odp)))))))
    D200/70 | marzenia
    www.bazala.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj czegoś takiego - RAWViewerSetup.exe
    Pozdrawiam
    Jarek Piekarski

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam XP (SP2), Też Irfana z pluginami i demówkę Kaptura 4.4. Mam też zainstalowany Nikon View 6.2.7.

    Miniaturki (w eksploratorze Windows, jak rozumiem) wyświetlają mi się w porządku.

    Ikonki NEFów odpalają mi się przy pomocy Neflaunchera, który siedzi w takim oto katalogu:

    C:\Program Files\Common Files\Nikon\Utilities

    To jest jakiś bzdetny programik, który waży 60 KB. Szczerze mówiąc nie wiem, czy się zainstalował z Kapturem, czy z View Może on Ci się gdzieś zawieruszył. Mogę Ci go ew. podesłać, ale nie wiem, czy zadziała sam z siebie.

    Na marginesie, to do przeglądania zdjęć nigdy nie używałem eksploratora. Zawsze Irfana albo Faststone (skądinąd bardzo fajny freeware - www.faststone.org)

    Paweł
    Fiat Lux

  4. #4

    Domyślnie

    explorator win mial ta zalete, ze choc miniaturki nie byly duze, to baaardzo szybko je wyswietlal, a co wazne - zachowywal przy tym kolory i kadr juz zaimplementowany w nefie; jesli jest duzo nefow w katalogu, a chce wybrac wlasnie to jedno to o wiele szybciej zorientuje sie co jest w katalogu, niz gdybym otwieral thumbnailsy z irfana; pokombinuje z tym raviewersetup,
    dzieki wielkie))
    D200/70 | marzenia
    www.bazala.pl

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    >Może zainstaluj to

    >http://www.microsoft.com/windowsxp/u...photo/raw.mspx

    to wlasnie jest 'RAWviewersetup', niestety nie moglem zainstalowac, bo program wymaga SP2;

    moj problem zostal jednak rozwiazany po zaaktualizowaniu NC do wersji 4.2 ))

    dzieki za pomoc
    D200/70 | marzenia
    www.bazala.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Sam Nikon daje Wam rozwiązanie tego problemu!!!
    zainstalujcie NEFThumbailUpdater.

    Tutaj macie link:

    http://nikoneurope-pl.custhelp.com/c...i=&p_topview=1

  8. #8

    Domyślnie

    szkoda bawić się z win xp.
    słaba jakosć pogdlądu. tak jak w poprzednim poscie polecam picasse2
    http://www.filehippo.com/download_picasa/
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #9

    Domyślnie

    Sam Nikon daje Wam rozwiązanie tego problemu!!!
    zainstalujcie NEFThumbailUpdater.


    dokładnie, to łata Nikona do XP aby pokazał miniatuty NEFa, i bron boze nie
    instaluj tego szajsu microsoftu "RAWviewersetup" do RAWów.
    PS.
    Co cie zmusza do tego aby bronic sie przed SP2 ? zabobony ?

  10. #10
    Makowiec
    Gość

    Domyślnie

    Zabrzmi to trochę może złośliwie, ale jakim cudem ktoś parający się fotografią i chcący z tego czerpać przyjemność traci czas na pracę z Windows?
    Mac OS X nie ma problemów z odczytem "RAWów" różnych firm w tym także Nikonowych NEFów dając do tego masę możliwości prosto z pudełka bez konieczności uciekania się do instalowania pluginów, dodatkowego softu czy łatek błędów i dziur co dwa tygodnie.

    Naprawdę nie chcę tutaj wywoływać wojny systemowej jedynie pokazać, że nie tylko Windows jest na świecie. Oczywiście Apple to nie hasło klucz dla każdego problemu, ale jeśli ktoś użytkuje komputer do "normalnych rzeczy" a nie np. do prowadzenia firmy rachunkowej to zachęcam do poszukania informacji o tym co tracicie oglądając Wasze zdjęcia przez technologiczny zabytek w postaci Windows XP - Mac OS X Tiger już jest znacznie do przodu a za kilka miesięcy będzie miał kolejną wersję (Leopard). A Visty ani widu, ani słychu... a jak już coś się pojawia to informacja o kolejnych wyciętych dodatkach które miały być ale okazały się za trudne w implementacji...

    Przykładowo Adobe doskonale wie jaki system jest najczęściej zainstalowany na komputerze fotografa - walczy o ten rynek właśnie na gruncie Mac OS X z Apple (na linii Adobe Lightroom którego wersja beta dla Windows ma być ale nie wiadomo kiedy - z Apple Aperture).

    Wiem, że trochę post off-topic, mam nadzieję że kilka osób zdąży go przeczytać zanim moderator mnie skasuje
    Mac OS X trochę marketingu

    Żeby dać jakieś wytłumaczenie zostawienia tego postu - na Windows faktycznie chyba najlepiej w tej chwili dać szansę programowi Picassa2 Google. Ma może trochę dziwny interfejs ale jak człowiek przywyknie łatwo się to wszystko obsługuje. Ale jak tylko pojawi się wersja Windowsowa Adobe Lightroom zdecydowanie doradzam sprawdzenie tego softu.
    Daje niezły przedsmak tego co w Apple Aperture jest możliwe

    PS
    Małe wyjaśnienie - nie jestem wojującym fanem Apple, jedynie lubię mieć wybór. Na codzień administruję siecią złożoną z setek komputerów z Windows, bety Visty oglądam na bieżąco więc wiem co piszę
    A w domu mam spokój, tylko fotografia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •