Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1
    mabole
    Gość

    Domyślnie NIKON D40 czy D60?

    Mam pytanie do starszych kolegów a mianowicie kto mi poradzi co mam wybrać-NIKON D40 czy D60?
    Jestem całkowitym amatorem,nigdy nie miałem doczynienia z lustrzanką cyfrową a tylko kiedyś sporadycznie z ZENITEM.
    Aparat ten ma mi służyć do robienia zdjęć rodzinnych i pamiątek z wyjazdów.
    Model D60 ma większą matryce(ale czy nie wystarczy mi 6,1 )oraz czyszczenie matrycy(czy to nie jest bajer producenta).
    Liczę na rzetelne rady.Pomóżcie proszę.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mabole Zobacz posta
    ...Model D60 ma większą ...
    Nieprawda, wielkoś matrycy ma taką samą tyle, że z inną ilością pixeli... Ja bym wybrał D60
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 01-03-2008 o 21:41

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    236

    Domyślnie

    Mam d40 od ok pól roku , i nie mogę na niego narzekać po za tym ze nie mogę lampy sigmy zintegrować .. także jestem narazie amatorem i powiem Ci ze wiele wyniesiesz z d40 łatwiej Ci sie będzie nauczyć , tez mi każdy radził kopić d70 d70 bo to lepsze bo to .... d40 jest uproszczona lustrzanka ale ma to coś w sobie , narazie nic a nic sie w niej nie psuje

    To Pisałem ok. 3 dni temu ale i pisze do Ciebie . D40 Jest bardzo dobrym aparatem jeżeli chodzi o amataorów a również nim jestem i dzięki temu aparatu wiele sie nauczyłem!


    Dam Ci 3 zdjęcia żebyś zobaczył co to potrafi:




  4. #4

    Domyślnie

    Hmmm... to co pokazałeś to średnia próbka bo i kompakcik dał by radę.

    Swoją drogą, mając kaskę na D60 wziąłbym... D80.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko zależy od zasobności portfela...ja mam D40 i jestem z niego bardzo zadowolony, mimo że nie ma śrubokręta, co ograniczy cię nieco w wyborze obiektywu.D60 też nie ma ...może D80, nowe które już możesz kupić za 2250 plnów i jakieś w miarę uniwersalne szkło...? Ja posiadam zestaw wypisany poniżej a w niedługim czasie Sigma 30/1.4 HSM. Pozdrawiam!
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  6. #6
    mabole
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Hmmm... to co pokazałeś to średnia próbka bo i kompakcik dał by radę.

    Swoją drogą, mając kaskę na D60 wziąłbym... D80.
    Słyszałem też wersję że NIKON jest nieszczelny na kurz i żeby wybrać np CANONA 400d - ta sama klasa a bardziej odporny na zakurzenie.

  7. #7

    Domyślnie

    to zależy jak i gdzie go będziesz używał...w normalnych warunkach nie jest to problem...
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  8. #8

    Domyślnie

    Z tym kurzem, itd. to chwyt marketingowy żebyś zmienił puszkę co to niby odkurza. Raz na parę miesięcy dmuchnę gruchą i nie ma problemu. Mam kilka stalek i często żongluję obiektywami. Do tego 24-85 zwaną pompka (bo jak kręcisz zoomem to ci dmucha przez wizjer - to taki żart) i problemu z kurzem nie ma. Tak że jeśli o to chodzi to śpij spokojnie.

    I jak mówię, polecam rozejrzeć się za D80, szczególnie że jego cena ostatnio mocno spadła.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9

    Domyślnie

    Bierz D80. Za taką cenę naprawdę warto.

  10. #10

    Domyślnie

    ja bym nie brał ani d40 ani d60, o wiele lepiej kupic uzywany d50,d70. Ja nie dlugo sie przezucam na d80 bo po ponad pol roku uzytkowania d40 jestem w stanie powiedziec, ze mnie on ogranicza. Na poczatku brak srubokreta nie byl odczuwalny, ale teraz z łzą w oku patrze na wszystkie fajnie obiektywy nikona i sigmy. Jesli masz chociaz przeczucie ze wciagnie cie fotografia to naprawde zainwestuj w d70,50 bo na pewno wyniesiesz z nich wiecej doswiadczenia niz d40,d60.
    D200, T17-50, N100 2.8MF, SB-24

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •