Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zeiss 35 2.0 ZF

  1. #1

    Domyślnie Zeiss 35 2.0 ZF

    No wlasnie, tak sobie sie do tego obiektywu przymierzam, a tu sobie wyczytalem, ze przyslone ustawiam na obiektywie, bo on komputera nie ma.
    Ciekawi mnie jak to wyglada w praktyce. Zakladam, ze potwierdzenie ostrosci dziala tak samo jak w nikkorach af, ale ciekawi mnie szczegolnie jak sie ma sprawa z przyslona, jesli ja przymkne w obiektywie to czy ona faktycznie jest przymykana dopiero podczas zwalniania migawki, tak jak w nikkorach, czy przymknieta jest caly czas?

  2. #2

    Smile

    Hmmm, nie odpowiem, bo wydaje mi sie automatyczna, jak w manualnych obiektywach Nikkora, przyslania sie w momencie pstrykniecia .Ale, żeby nie otwierac nowego wątku dotyczacego szkieł Zeissa ja spytam sie dodatkowo, czy jest sens i czy warto ładowac takie szkla do cyfrowego body? W aparatach analogowych te szklo wyróżnialo sie (cieplejsze, zimniejsze, bardziej lub mniej kontrastowe itp) i to widoczne bylo na kliszy, slajdzie.W korpusie cyfrowym, przy pożniejsze obrobce czy to szklo zachowa swoją indywidualnosc, czy obraz z innych obiektywów nie bedzie podobny ?

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Przymknięta jest od chwili, jak ją przymkniesz...
    Migawka i korpus nie mają tutaj nic do gadania. Reszta zależy od body. Jak podpinasz do D3, to poza ręcznym sterowaniem przysłoną i oczywiście manualnym ustawianiem ostrości, wszystko tak jak w szkłach z CPU.
    To jest szkło, które pod względem ostrości dzielnie broni honoru stałek i takich stałkobójców jak np. N24-70/2.8 już na pełnej dziurze leje w dupsko. Żadne nano-srano-super-hiper powłoki nie są w stanie pomóc Nikkorowi.
    W porównaniu do np. Nikkora 35/1.4, Zeiss na f2 jest ostrzejszy i pozbawiony komy, która w Nikkorze zanika przy f2.8. No, ale Zeiss nie ma f1.4...

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •