Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Sigma 24-70

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie Sigma 24-70

    Witam!
    Mam pytanie dotyczące wersji w/w obiektywu: jak prezentuje się Sigma 24-70mm F2,8 EX DG Aspherical DF na tle najnowszej wersji 24-70 mm f/2,8 EX DG MACRO? Czytałem dużo pochlebnych informacji na temat tej nowszej wersji, lecz czy ktoś może wypowiedzieć się na temat poprzedniej? Jak współpracuje z analogiem? A może zainteresować się wersją o niestałym swietle? Potrzebuję standardowego zooma w zamian za kita 28-100G.... Czy warto?

    A może są to te same obiektywy i nie potrzebnie zaprzątam Wam i sobie głowę? Mam ofertę kupna wersji EX DG Aspherical DF i nie miałem jej jeszcze w łapkach.... Stąd moje rozterki

    Dziękuję za odpowiedź!
    __________________ ? ___________________

  2. #2

    Domyślnie

    Od kilku dni mam tą Macro. Zamieniłem ją zamiast kita 18-70.Wczoraj pierwsze testy na małej imprezie typu koncercik i przy marnym świetle bez lampy jak dla mnie o niebo lepiej niz kit. Wcale nie żałuje.Głosna jest ale i szybka.No i działa odwrotnie co mnie na początku ździwko trzepło. dałem za nia 1400 zł. Oczywiście import prywatny.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Mam ofertę kupna tej wersji bez makro w stanie podobno idealnym za mniej niż połowę tej kasy co powiedziałeś; nie znam realiów cenowych tej marki, stąd moje pytanie i wątpliwości Myślałem że powinna być droższa...
    __________________ ? ___________________

  4. #4

    Domyślnie

    nie mam pojecia czym sie róznią. Napisem to na 100% układ soczewek taki sam chyba ,że warstwy ochronne czy cosik takiego. Aberacji nie widze u swojej.

    [ Dodano: Pią 10 Mar, 2006 ]
    raczej chodzi o nowe warstwy

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Nie znam właśnie tego szkła i nie znam wiele opinii na jego temat czy warto zawracać sobie nim głowę... Nie wiem jak optycznie ma się sprawa, bo filterki są "spore" - mają jedynie 82mm średnicy
    __________________ ? ___________________

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Piszę po raz pierwszy na forum i proszę wybaczyć jeśli "palnę" jakieś głupstwo
    Ja również szukam opinii na temat tej sigmy. Przejrzałem już chyba z tysiąc stron i nigdzie nie było miarodajnego testu , a przynajmniej sensownej wypowiedzi na jej temat... Wszyscy wychwalają tamrona 28-75 ale osobiście uważam go za zbyt plastikowego
    Sam chętnie kupiłbym nowszą wersję tej Sigmy za 1400zł ,oczywiście z gwarancją , bo ceny w sklepach internetowych po prostu powalają. Znalazłem najtaniej za 1770zł a najdrożej za 2257!!!
    Kusi mnie szczególnie ogniskowa 24mm i porządna obudowa chociaż z drugiej strony odstrasza śr. filtrów 82mm.
    Leszeg jeśli to nie problem to proszę o umieszczenie zdjęć poglądowych robionych na pełnej dziurze z różnymi ogniskowymi
    z góry dziękuję i pozdrawiam!
    D3|D700|N 14-24/2.8|N 24-70/2.8|N 105/2.8 VR MACRO|N 50/1.8|SB-900x2

  7. #7

    Domyślnie

    leszeg, a bardzo ci sie cisnienie podnosi jak widzisz 30mm na f2,8 i ta sigme ? bo ja tak powoli kobinuje zooma jakiegos 18-50 moze sigme moze tamrona lub tokine jak wyjda dwa ostatnie ?
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  8. #8

    Domyślnie

    leszeg, a bardzo ci sie cisnienie podnosi jak widzisz 30mm na f2,8 i ta sigme ?
    nie czaje o co Ci Niedzwiedz, chodzi

  9. #9

    Domyślnie

    Jakis czas temu :
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=6934
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=9334

    Zdjęć juz testowych nie posiadam - może ktoś zachował je w swoim archiwum
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi w pierwszym pytaniu.
    Wersja DG ma w nazwie makro i innej wersji nie ma
    Chyba że pytanie dotyczy wersji bez DG.
    http://www.sigmaphoto.com/lenses/len...61&navigator=2
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    hmm chyba coś pokręciłem
    chodzi mi tylko o nowszą wersję czyli sigma 24-70 f2,8 EX DG MACRO i właśnie zdjęcia testowe z tej nowszej wersji chętnie bym zobaczył

    irekka dziękuję za linki , czytałem je już wczesniej , ale po ich lekturze nie wiem jaką wersję obiektywu miałeś bo w tytule pisałeś tylko 24-70 2,8 EX DG poza tym twój egzemplarz miał BF z D70...
    D3|D700|N 14-24/2.8|N 24-70/2.8|N 105/2.8 VR MACRO|N 50/1.8|SB-900x2

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •