Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Torba Mekko P206

    No i w końcu się zdecydowałem.
    Moja Nova 4 zrobiła się trochę za mała, więc trzeba byłą ją wymienić.

    Ponieważ podobają mi się torby Lowepro z serii Reporter, pomyślałem, że wybór padnie właśnie na którąś z tych toreb, ale jak zobaczyłem rozmiary i ich ceny, to mnie trochę oszołomiło.

    Pomyślałem "a co tam, przecież nie tylko Lowepro istnieje na świecie".
    Szukałem torby dużej, taniej i podobnej do reportera.

    Padło na Mekko P206.


    Pierwsze wrażenia

    Gdy przyszedł kurier, zobaczyłem w jego rękach wielką pakę.
    Myślę, chyba ktoś inny musiał to zamówić.
    Podchodzi do mnie, wręcza tą wieeelką paczkę, ja wyszczerzam oczy.... "to dla mnie?"



    Pierwsze "obmacanie"


    Otwieram, a tam jakiś wielkolud...
    Co to jest, na zdjęciu to się taki małe wydawało....
    (a ja się bałem, że mi body z sigmą 70-200 nie wejdzie...)
    <br><br>

    Zaczynam oglądać, przymierzać.... wygląda fajnie.
    Trochę ciężka, ale da się przeżyć.
    Włożyłem sigmę i było jeszcze sporo miejsca.

    Dalej, chciałem zobaczyć, jak wygląda miejsce dla laptopa (wprawdzie takiego nie posiadam, ale często noszę ze sobą książki na uczelnię.
    Wsadziłem więc segregator i było jeszcze sporo luzu:

    Dodatkowo, do torby dołączono dwa pokrowce na obiektywy:
    Nie są może jakieś wybitne, ale Tamron 17-50 wchodzi bez problemu.

    Ważną rzeczą było też miejsce na statyw/monopod.
    Torba jest na tyle duża, że monopod można wsadzić "na górę"

    Oczywiście, tak jak w reporterze, jest ten otwór na górze klapy, pozwalający wyciągnąć obiektyw bez potrzeby otwierania całej klapy.

    Ogólnie mówiąc, pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.
    Widziałem Lowepro reportera, wiem ile kosztował i stwierdzam, że Mekko jest bardzo podobna jakościowo i równie wygodna.
    Zobaczymy po pewnym czasie, jak się ją nosi itp.


    Są również wady...


    Teraz te gorsze strony...

    Pierwszą "gorszą stroną" jest pokrowiec przeciwdeszczowy.
    Jest on jakiś taki cienki i nie mam do niego zaufania.
    W novie 4 wydawał mi się lepszy/grubszy-nie wiem jak w Lowepro Reporterach.
    Zakrywa tylko górną klapę.

    Kolejną sprawą, która nie jest najwygodniejsza, to pasek.
    Zarówno ten naramienny, jak i ten do trzymania w ręku nie są zbyt ciekawe
    <br><br>



    Podsumowanie

    Z pierwszych oględzin, torba wydaje się być spoko.
    Nie odbiega zbytnio od Reportera,
    Wielkościowo-jest większa niż myślałem.
    Nie ma co się sugerować obrazkami na aukcjach internetowych, bo one nie oddają całego majestatu tej torby
    Denerwuje mnie trochę ta rączka do trzymania torby, bo nie jest ona wszyta w pokrywę tak jak w Novie, ale przyczepiona tam gdzie pasek naramienny.
    Najprawdopodobniej ją zdemontuje.

    Sam pasek jest bardzo podobny do tego lowepro, tylko trochę sztywniejszy.

    No to na razie tyle, trzeba ją wypróbować "w praktyce" i wtedy dokończyć test.

  2. #2

    Domyślnie

    czekam na dalsze testy przydatności i użyteczności torby, kieszonek, wyściółki itp...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoSwiecidełko

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zakupiłem plecak Mekko, i szczerze powiem- za te pieniądze jestem bardzo zadowolony.Zapchałem cały swój złom (3puszki, 4szkła,2 lampy metza) i jeszcze miejsca zostało.Na plener by się z nim nie wybrał bo jest ogomny, ale z przwożeniem sprzętu nie ma rzadnego problemu.Uważam że Mekko jest dosyć dobrą firmą.A na codzień używam torby Photo Technic.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lalinea Zobacz posta
    Ja zakupiłem plecak Mekko, i szczerze powiem- za te pieniądze jestem bardzo zadowolony.Zapchałem cały swój złom (3puszki, 4szkła,2 lampy metza) i jeszcze miejsca zostało.Na plener by się z nim nie wybrał bo jest ogomny, ale z przwożeniem sprzętu nie ma rzadnego problemu.Uważam że Mekko jest dosyć dobrą firmą.A na codzień używam torby Photo Technic.
    A jaki konkretnie model kupiłeś?
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobra, kolejna część testu:

    Wkład na sprzęt
    Wkład (insert) na sprzęt jest głęboki, wydaje mi się, że wykonany praktycznie identycznie jak Lowepro.

    (ten obiektyw włożony do torby to 70-200 2.


    Kieszonki
    Z początku, jak zobaczyłem tą torbę to trochę się zmartwiłem, bo jakoś mało tych kieszonek.
    Te dwie z przodu zmieszczą baterie filtry i karty, ale z czymś większym mógłby być problem.

    Dopiero potem zobaczyłem, że za tymi dwiema kieszonkami jest jeszcze jedna duuuża i głęboka

    Po wyjęciu wkładu, okazało się, że po bokach też są jeszcze dwie kieszonki a z tyłu i z przodu torby jest jeszcze kieszeń na suwak:

  6. #6

    Domyślnie

    Mam identycznego reportera z Mekko tylko moja jakas mniejsza jest.

    Chyba model 204. Mozna sie przyczepic do tych haczacych ostrych zakonczen rzepow.

    U mnie przez otwor na klapie na pewno nie wyjmiesz korpusu. A jak masz szkla po bokach to tez jest problem.

    Ja swoja mam juz z 9 miesiecy. Nic sie z nia nie dzieje. Material pierunsko mocny, a na pasku mozna sie powiesic i nic sie nie stanie


    Napisz ile kosztowala i gdzie ja dostales.
    >>> Pozdrawiam <<<

  7. #7

    Domyślnie

    Kupiłem ją w sklepie Fot-To.
    Kosztował 219 zł.

    Przez otwór w klapie body nie wyciągniesz, ale duży obiektyw tak.
    No i jakoś nie mam problemu z wyjmowaniem, nawet przy tych bocznych kieszeniach.

    Na torbę są 2 lata gwarancji.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja kupiłem plecak Mekko c-38.http://www.fotto.lublin.pl/ tu jest strona.Jak będzie ktoś potrzebował więcej inf. co do plecaka niech napisze.
    Ostatnio edytowane przez lalinea ; 23-02-2008 o 20:48

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lalinea Zobacz posta
    Ja kupiłem plecak Mekko c-38.http://www.fotto.lublin.pl/ tu jest strona.Jak będzie ktoś potrzebował więcej inf. co do plecaka niech napisze.
    No to większy od mojego. Szukałem czegoś do wyjść w plener i w końcu zdecydowałem się na C34. Mam nadzieję, że to co mam w stopce (+ jeden - dwa dodatkowe szkła do średniego) wejdzie do niego bez problemu. W przyszłym tygodniu powinien do mnie dotrzeć, to zdam relację.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  10. #10

    Domyślnie

    hehe przeglądam te artykuły firmy Mekko i w sumie to większość jest wzorowana na Lowepro...
    plecaki dwukomorowe, te torby reporterskie...
    ciekawy jestem jak z jakością i wytrzymałością... bo cena Lowepro Reportera jest jakieś 2x wyższa...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoSwiecidełko

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •