Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Gdzie kupic CFa

  1. #1

    Domyślnie Gdzie kupic CFa

    Witam,

    wlasnie nosze sie z zamiarem kupna nowego CFa do mojego nikonka, 512mb juz nie starcza mi, i znalazlem swietna oferte np. na amazonie - http://www.amazon.com/gp/product/B00...98400?n=172282

    tylko amazon nie chce mi tego wyslac do Polski Znacie moze jakies inne sklepy internetowe w ktorych warto byloby kupic CFa o takich parametrach (oplacalo by sie)?

    Pozdrawiam,
    Bartek.

  2. #2

    Domyślnie

    No w tej cenie może być ciężko w Polsce załatwić.
    Pamiętaj jednak, że jak do paczki z zagranicy dorwie się Urząd Celny, to wyjdzie Ci o jakieś 30 % drożej.
    Poszukaj na allegro, ja swoją tam kupiłem. Tylko uważaj na " wybitne okazje" .
    A czy nie zastanawiałeś się czasem nad zakupem data-banku?
    Za ok. 500 zł masz nie 2 Gb a 40 Gb.
    Ma to oczywiście i swoje minusy, ale z kartami to jest tak, że na urlopie i 2Gb może nie wystrczyć .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za szybka odpowiedz.

    Wlasnie widze ze moze byc ciezko, tym bardziej ze wlasnie sprawdzalem, do Anglii nie wysylaja a tam mam znajomego ktory czesto przyjezdza do Polski.

    Zastanawialem sie nad databankiem, ale i tak charakter mojej pracy wymaga ode mnie praktycznie wszedzie ze soba brac laptopa, wiec mam databank ze soba. A 2gb starczylo by mi spokojnie na caly dzien pstrykania zdjec (bo czasami 512 mi sie konczy ).

    Ale dzieki za sugestie. Jakbys jednak wpadl na jakis pomysl to daj znac.

    Pozdrawiam,
    Bartek

  4. #4

    Domyślnie

    Inna sugestia to kupić 2 karty po 1Gb . Taka dywersyfikacja ryzyka. Jak jedna zawiedzie w najgorszym razie stracisz tylko połowę materiału
    Zresztą im większe są karty CF tym więcej z nimi problemów. Ostatnio na forum pojawiają się posty, że nawet Scandisk zawodzi.
    To chyba podobnie jak z napędami CD i DVD do kompa: im większa krotność napędu , tym gorzej się sprawdza.
    Ale to tylko moje przemyślenia.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja dalej nie przerywam poszukiwan, i w sumie w dobrej cenie (jak na polske jest sandisk ultra II 1gb na allegro. W niemczech w tej samej cenie (240zl) znalazlem ultra III. Wlasnie proboje rozszyfrowac co oznaczaja te ich hieroglify.

  6. #6

    Domyślnie

    http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/411438

    na merlinie Extreme III za 258pln, kupilem tam swojego jak był jeszcze po 268pln.
    Dostawa kurierem jest gratis. Warto kombinować dla 18pln ? moim zdaniem nie.

    pozdrawiam

    Piotr
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    217

    Domyślnie

    ja właśnie kupiłem sandiska extreme 1gb za 200..oczywiście z gwarancją.. papierami..
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  8. #8

    Domyślnie

    Czy ktoś zamieniał Ultra II na Extreme III do D70? Da się zauważyć jakąś różnicę podczas seryjnego focenia?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •