Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Exclamation Nikon F301 jako pierwszy Analog?

    Witajcie, mam 18 lat i właśnie zabieram się właśnie do zakupu pierwszej starej analogowej lustrzanki.
    Oglądałem zenity, practiki, pentaxy, aż w końcu trafiłem na Nikona F301.
    Nie ukrywam że moja wiedza na ten temat jest marna, bo niestety tradycji fotografii w rodzinie nie było, a ja jestem wychowany na cyfrowych kompaktach.
    Stąd mam kilka pytań odnośnie F301.
    1. Czy wszystkie obiektywy z bagnetem nikona będą do niego pasowały, głównie chodzi mi o obiektywy współczesne? Nawet jakiś nie wiem, standardowy nikonowski cyfrowy kit?
    2. No i na odwrót, czy manualne obiektywy będą pasowały do cyfrowego body, jak wygląda współpraca?
    3. Czy ktoś mógłby był poświecić chwilę, i wybrać stąd www jakiś Jak na razie, tani do 150 zł obiektyw na początek? Szklarnia przyjdzie z czasem, dlatego teraz coś, na co mnie stać .
    4. W związku z tym że obiektów jest niewiele, a jak są to koszmarnie drogie(jak na mój budżet) istnieje jakaś przejściówka czyniąca cuda, by obiektywy z m42, pasowały do tego body?
    Czy może w ogóle lepiej rozejrzeć się za dobrym kompletem m42 do 350?
    Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez grz3siu ; 19-02-2008 o 19:00

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    301 jest swietnym aparatem - mozna powiedziec przelomowym - ostatni bez af (nie liczas wskrzeszen) i zarazem pierwszy bez recznego naciagu. maly, z napedem calkowici metalowy - wlasciwie nie do zajechania. mam jedna sztuke w stanie kolekcjonerskim bez najmniejszych rysek. jedyna wada to uzywanie do zasilania paluszkow aaa co utrudnia nieco zycie ale nie na tyle by z niego rezygnowac.

    szkla pasuja wszystkie poza aps. wspolczesne bez pierscienia przyslon tez nalezy sobie odpuscic.

    m42 reduktor to najmniejszy problem - poszukaj na forum jest teraz o tym watek na tapecie.

    wybor swietny bo to na prawde porzadna maszynka.

    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    m42 reduktor to najmniejszy problem - poszukaj na forum jest teraz o tym watek na tapecie.
    No właśnie jest problem. Brak ostrzenia w nieskończoność... A przejściówki z soczewką można sobie darować (choć rozwiązują problem z ostrzeniem w nieskończoność).
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    A co do aparatu to naprawdę bardzo fajne body
    Dawno temu miałem taki sprzęt i sentyment pozostał
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  6. #6

    Domyślnie

    mpwt
    no wlasnie nie ma problemu
    przejsciowki bez soczewki uniemozliwiaja ostrzenie na nieskonczonosc ale jedynie na nieskonczonosc!!!
    bez problemu zrobilem moim zestawem 1000/10, przejsciowka - wenus przechodzaca na tle tarczy slonca czy tez ksiezyc i opublikowalem. problemow z ostroscia zero. jakos nie znalazlem na razie przypadku gdzie nieskonczonosc jako nieskonczonosc byla mi do czegokolwiek potrzebna. nie sadze bym mial jakis wyjatkowy zestaw

    o soczewkowych sie nie wypowiadam bo nie mam

    poza tym piszac ze nie ma problemu w tej wypowiedzi chodzilo mi akurat o zero problemow ze znalezieniem informacji na forum bo watek jest w toku!
    olo
    Ostatnio edytowane przez rabijki ; 20-02-2008 o 11:26
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    No właśnie jest problem. Brak ostrzenia w nieskończoność... A przejściówki z soczewką można sobie darować (choć rozwiązują problem z ostrzeniem w nieskończoność).
    Jak brak ostrzenia w nieskończoność? Wystarczy nabyć takiego pięknego jupitera 37A + 't-mount' i więcej nie trzeba

  8. #8

    Domyślnie

    Co do 35-70, to były dwie różne wersje (mam na myśli te z zmiennym światłem), AF też był w duch wersjach, z szybką i bez. Nawet w tym wątku jedni piszą o jednym a inni o drugim. Był 35-70/3.3-4.5 bardzo fajne zgrabne szkiełko. Jedyna wada to taka że ostrość się zmieniała razem z ogniskową, czyli nie dało się na 70 wyostrzyć i zejść z zakresem niżej. Drugi to 35-70/3.5-4.8 i ten już taki fajny ponoć nie był, ale to zasłyszana opinia.
    Co do body 301, może i fajne, jednak dla mnie takie ni z gruchy ni z pietruchy. AF nie ma, a elektrownie potrzebuje jakby miał. Praktycznie te same możliwości ma FG, a zadowoli się bakteriami od "zenka". Przy okazji można sobie przypomnieć jak to drzewiej się fil transportowało
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grz3siu Zobacz posta
    1. Czy wszystkie obiektywy z bagnetem nikona będą do niego pasowały, głównie chodzi mi o obiektywy współczesne? Nawet jakiś nie wiem, standardowy nikonowski cyfrowy kit?
    przypiąć je do body - przypniesz. Ale:
    - w obiektywach typu G nie będziesz miał jak ustawiac przysłon, więc raczej odpadają
    - obiektywy z oznaczeniem DX będa dawały zdjęcia w kółku na środku kliszy. Nowe kity - te cyfrowe są wszystkie typu DX. Szukaj literek DX w oznaczeniu obiektywu - i jak znajdziesz to sobie takie szkła odpuść

    Cytat Zamieszczone przez grz3siu Zobacz posta
    2. No i na odwrót, czy manualne obiektywy będą pasowały do cyfrowego body, jak wygląda współpraca?
    w prostszych cyfrówkach (seria dwucyfrowa) nie będzie pomiaru światła. Pomiar jest w jednocyfrowych i w trzycyfrowych (D2, D3, D200, D300)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Z góry przepraszam, że odgrzebuję trupa ale nie chcę zakładać nowego tematu a mam pytanie odnośnie tego Nikona.
    Mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy będzie on obsługiwał obiektywy typu G w trybie P ? Posiadam Nikkor 70-300 VR i jestem ciekaw czy będzie on normalnie domykał przysłonę,
    Posiadam też 50/1.8 i 35/2 ale oba mają pierścienie przysłon więc problemu nie ma, szukałem informacji na ten temat ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
    D610, V1, FM2n

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •