Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 75
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Trochę się boję, że kupiłem trupa. Ale w ciekawym zestawie z 3 obiektywami i z lampą, więc strasznie nie umoczyłem, jakby co.
    Jeśli NiCd są dopuszczone, to NiMH też, bo to podobna charakterystyka.
    W razie gdyby co, to Alledrogo przyśle Ci następne F-301.

  2. #62

    Domyślnie

    1. Przypuszczam ze tych akku aparatem nie ładujesz.
    2. Możesz użyć bateri AA 1.5V, NiMH, NiCd. Powinny nawet litowe 1.5V spokojnie pasować bo napięcie zasilania aparatu będzie OK.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9496.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	11136
    Nie używaj tylko litowych 3.6V 14500 !!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	500_500_productGfx_cf68735b1ebc63b4183bdce86ef72e94.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	11137Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b25d9e6a-60a8-414b-bd59-3287a06ab134.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	11138

    Przy 4 ogniwach z 4.8-6V robi się 14.4V i aparat powinien już nie nadawać się do użycia

  3. #63
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    Nie używaj tylko litowych 3.6V 14500 !!
    Przy 4 ogniwach z 4.8-6V robi się 14.4V i aparat powinien już nie nadawać się do użycia
    No nie, na napięcie patrzę Nie wiedziałem nawet że są takie 3,6V w rozmiarze AA. To powinno być zabronione.
    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Były dwie wersje spodów. Tradycyjny na 4xAAA i powiększony na 4xAA. Jacek widać ma ten powiększony.
    Tak. Ewidentnie mam na duże, na AA.
    Niestety Aparat jest martwy. Dałem do znajomego by zerknął co z nim i wycenił naprawę. Kupiłem bardzo spory zestaw (3 obiektywy, lampa błyskowa, kufer, filmy, kilkanaście filtrów itd. itd.)i jak naprawa będzie tania to i tak mi się opłaci taka opcja bardziej niż zwrot do sprzedawcy. A może sprzedawca się poczuje i mi zwróci koszt naprawy? Powinien.

  4. #64

    Domyślnie

    Jacek Z,jeżeli możesz ,to napisz,jakie szkła kupiłeś w zestawie i jaką lampę.Dzięki i pozdrawiam

  5. #65
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Metz 36 CT3 z dodatkowym gripem i kilkoma kostkami SCA, Nikkora 50/1.8 (pleśniak), Tokiny 28-70 i 70-200 (ciemne, ale zawsze coś). Z czego lampę sprzedam.
    Skupuję różne tanie analogi by móc prowadzić zajęcia w szkole. Szkoła nie ma (i nie kupi), to ja przeznaczam swoją pensję na zakupy.

  6. #66

    Domyślnie

    Nauczyciel z pasją

  7. #67

    Domyślnie

    Witam.
    Pozwolę sobie odkopać wątek, ponieważ mam pytanie dotyczące bagnetu typu AI-S.
    Bagnet tego typu ma tylko kilka modeli Nikona: F301/N2000, F501/N2020, FA i F4.

    Istota sprawy polega na tym, że w owym bagnecie znajduje się dodatkowy bolec/sztyft/dzyndzel.

    Cytując jednego z użytkowników forum: "Sztyft ten przekazuje do komputera aparatu informację, czy założony obiektyw jest typu AI (sztyft wciśnięty), czy typu AI-S (sztyft wchodzi w odpowiednie zagłębienie w obiektywie)."
    Jedną z cech tego "dzyndzla" jest skuteczne blokowanie mniej typowych obiektywów na mocowanie Nikon F - zwłaszcza radzieckich/rosyjskich/ukraińskich.

    Pytanie brzmi: czy da się po odkręceniu bagnetu, zdemontować ten "dzyndzel", po prostu usunąć go? Próbował ktoś robić coś takiego?
    Nie posiadam żadnego aparatu z wyżej wymienionych, żeby to sprawdzić osobiście.

  8. #68

    Domyślnie

    Pewnie @TOP67 będzie wiedział.

    Ale czy nie lepiej zamontować ruskie szkło do aparatu z uchylnym dzyndzlem? Bodaj FE i chyba jeszcze któryś model ma taką funkcję.

  9. #69

    Domyślnie

    https://learncamerarepair.com/downlo...00-Service.pdf nie mam już 301 żeby sprawdzić, ale na czuja - skoro ten bolec, trzpień czy jak to nazwać wchodzi w odpowiednie zagłębienie wyfrezowane w bagnecie to musi być na jakiejś dźwigni i lub popychaczu - sprężynie. Z pdf wynika, ze po odkręceniu gniazda bagnetu będzie sie można do tego dostać. Jest też druga opcja : kolega Andystar z tego forum - zakładam, że mógłby zrobić odpowiedni frez w bagnecie tego obiektywu. Rozwiązanie wydaje się technicznie dużo bardziej eleganckie. Pytanie czy nie zakłóca pracy trybów automatycznych aparatu. Tu już by trzeba dokładnie wczytać się w informacje z tej strony : https://www.mir.com.my/rb/photograph...ount/index.htm
    myślę co piszę

  10. #70

    Domyślnie

    Z frezem może być ten problem, że ten trzpień wchodzi w gniazdo/łeb śruby, która jest wkręcona w miejscu, gdzie obiektywy Ai-S mają zagłębienie pod ten trzpień.
    Jeżeli już coś robić z bagnetem szkła to lepiej byłoby zalepić gniazdo/łeb śruby jakąś szpachlówką, żeby to miejsce było zlicowane z powierzchnią bagnetu.
    Najlepiej byłoby jednak zmienić korpus, bo te trzpienie występowały tylko w kilku aparatach.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •