Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 75
  1. #51

  2. #52

    Domyślnie

    Widzę, że chyba nawet nie przeczytałeś tej tabelki, bo nie ma tam Nikona F-301.
    Poza tym znam ją i tą na nikonians także i nie ma w żadnej z nich F-301 i stąd moje pytanie. Poprosiłbym o wypowiedzi osób które miały styczność i z praktyki mogą potwierdzić lub zaprzeczyć.
    D610, V1, FM2n

  3. #53

    Domyślnie

    Miałem swego czasu F301, ale nie pamiętam czy w ogóle podpinałem do niego G-szkło. Nie wiem też na ile F301 można traktować jako F501 bez AFu, bo choć z zewnątrz są podobne, to bebechy mogą być inne. F501 miałem pożyczonego i ten pierwszy nikonowski AF, to jest lekka tragedia. Po przestrzeleniu dwóch rolek oddałem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #54

    Domyślnie

    Długi wątek, ale z sympatii do F301 się odezwę.
    a) jak ktoś myśli o m42 to wybór systemu nikona jest złym wyborem.
    b) na F301 blokują się niektóre obiektywy m.in. helios na kieva 50mm
    c) małe paluszki R3 (typowe zasilanie) są na wieczność, najlepiej dac alkaliczne i zapomnieć. jest opcja R6, nawet da się testowo upchnąć w koszyk, ale nie da się zamknąć "oficjalnym" spodem. Ten spód miał dwa warianty, raczej nie do dostania chyba że przypadkiem.
    d) duuuuzo zalet, lampa TTL, manual i programy, dobry wizjer, nastawiana czułóści filmu (nie tylko DX), chyba tylko brak DOF może doskwierać, i korekty ekspozycji które się kończą na 1600 lub 3200.
    e) bywa na obcym portalu aukcyjnym z "naleśnikiem" e series 50/1.8 za czapkę gruszek. De facto korpus za darmo.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Miałem swego czasu F301, ale nie pamiętam czy w ogóle podpinałem do niego G-szkło. Nie wiem też na ile F301 można traktować jako F501 bez AFu, bo choć z zewnątrz są podobne, to bebechy mogą być inne. F501 miałem pożyczonego i ten pierwszy nikonowski AF, to jest lekka tragedia. Po przestrzeleniu dwóch rolek oddałem.
    No właśnie ja także nie wiem bo F501 z tego co widziałem posiada nieco inne tryby P niż F301 stąd moje pytanie.
    Sam swojego kupiłem za grosze (coś ok 30zł) i za te pieniądze to dla mnie rewelacja. Niestety już załadowałem do niego negatyw i szkoda mi klatek na testowanie czy przysłona się domyka poprawie z obiektywami G, a chętnie bym się pobawił tym Nikkorem na pełnej klacie.
    D610, V1, FM2n

  6. #56
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    c) małe paluszki R3 (typowe zasilanie) są na wieczność, najlepiej dac alkaliczne i zapomnieć. jest opcja R6, nawet da się testowo upchnąć w koszyk, ale nie da się zamknąć "oficjalnym" spodem. Ten spód miał dwa warianty, raczej nie do dostania chyba że przypadkiem..
    Doszedł do mnie F301 z allegro, ale ma rozładowane baterie. Mogę włożyć tam akku? Mam wersję z dołem na 4 szt AA. W instrukcjach piszą o bateriach alkalicznych, węglowych i o NiCd. Czy współczesne akku AA można uzyć?

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czy współczesne akku AA można uzyć?
    Tak, miałem F301 i jechałem na eneloopach.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #58

    Domyślnie

    AA czy jednak AAA?U mnie jest miejsce na AAA

  9. #59
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Też się dziwię, ale AA. Kolega miał F501 i tam były AAA. W instrukcji w necie jest też o AAA. Ale ja mam z 4zt AA.
    Na razie ładuję akku. Trochę się boję, że kupiłem trupa. Ale w ciekawym zestawie z 3 obiektywami i z lampą, więc strasznie nie umoczyłem, jakby co.

  10. #60

    Domyślnie

    Były dwie wersje spodów. Tradycyjny na 4xAAA i powiększony na 4xAA. Jacek widać ma ten powiększony.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •