Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem z D70

  1. #1

    Domyślnie Problem z D70

    Witam.
    Mam na imię Marcin i jestem z Bytomia.
    Piszę tutaj pierwszy raz a to z powodu mojego nowego nabytku jakim jest D70.
    Przeznam szczerze, że jestem mocno rozczarowany efektami jakie narazie osiągam. Fakt, pogoda nie jest najlepsza i to też daje się we znaki na fotografiach ale chodzi o zupełnie coś innego.
    Prosiłbym Was o ocenę jakości tych fotografii, zmniejszyłem je do 800x600 i nie wiem czy to też nie za dużo.
    Generalnie chodzi mi o kolorystykę, pierwsze dni wiadomo poświęciłem na testy i "kopanie " w menu (to chyba normalne).
    Pomyślałem więc, że cos w tych ustawieniach poprzestawiałem, więc wróciłem do ustawień fabrycznych ale efekt wcale nie jest lepszy. Niepokoją mnie następujące rzeczy:
    1.Zdjęcie z samochodem Renault clio, na fotografi analogowej (slajd) kolory są zupełnie inne a bok samochodu jest widoczny w przeciwieństwie do tego z cyfry (czerń)
    http://galeriafotografii.republika.pl/nikon/1.jpg
    2. zdjęcie kosza na śmieci, chodzi tu o widoczne "kostki" na jego rogu ( na zdjęciu oryginalnej wielkości jest to samo.
    http://galeriafotografii.republika.pl/nikon/3.jpg
    3. zdjęcie renault scenika a konkretnie kolory zderzaka moim zdaiem coś tu jest nie tak.
    http://galeriafotografii.republika.pl/nikon/4.jpg
    Ogólnie mam wrażenie jakby wszystkie zdjęcia były za lekko mgłą.
    Proszę o pomoc w sprawie, gdyż narazie jestem podłamany tymbardziej, że do tej pory forografowałem wyłącznie na slajdach.

    Marcin
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj Marcinie

    Poczytaj sobie troche archiwum, jest sporo informacji o Twoich problemach.
    Zdjęcia podciągnij w NC albo PS albo Gimpie

    Kiedyś to co było wykonywane w labie teraz wykonujesz na komputerze - to jest teraz Twoja ciemnia
    pozdrawiam Sebastian

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    Witaj Marcinie

    Poczytaj sobie troche archiwum, jest sporo informacji o Twoich problemach.
    Zdjęcia podciągnij w NC albo PS albo Gimpie

    Kiedyś to co było wykonywane w labie teraz wykonujesz na komputerze - to jest teraz Twoja ciemnia
    Przyznam się, że skończyłem czytac archiwum o 2:30 w nocy i mam młyn w głowie. Nie potrafię sobie z tym problemem poradzić.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    Witaj Marcinie

    Poczytaj sobie troche archiwum, jest sporo informacji o Twoich problemach.
    Zdjęcia podciągnij w NC albo PS albo Gimpie

    Kiedyś to co było wykonywane w labie teraz wykonujesz na komputerze - to jest teraz Twoja ciemnia
    Przyznam się, że skończyłem czytac archiwum o 2:30 w nocy i mam młyn w głowie. Nie potrafię sobie z tym problemem poradzić.
    Ktoś może zaraz pokaże Ci jak podciagnąc zdjęcie, ja w tech chwili nie mam mozliwości technicznej
    pozdrawiam Sebastian

  5. #5

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem w czym problem . . ??

    Są niby za ciemne ? za mało szczegółów ? ?

    Napisz jaśniej o co Ci chodzi

    I przeczytaj sobie
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilość z nową wersją forum.
    wątek

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonjo
    przeczytaj sobie
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilość z nową wersją forum.
    wątek
    Hmmm.. to narzędzie widzę, że będzie niezbędne, zaczynam wszystko rozumieć. Popróbowałem focic z różnymi opcjami balansu bieli i już jest lepiej
    Mam tylko pytanko, gdzie taki programik można nabyć bądź sciągnąć??

  7. #7

    Domyślnie

    To wyżej to ja napisałem, tylko nie wiem dlaczego jak sie nie zaloguję to ma mnie jako gość?
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  8. #8

    Domyślnie

    Następnym razem przy logowaniu zaznacz opcję "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie" czy jakoś tak. NC jest programem komercyjnym. Można chyba ściągnąć jakieś demo, ale niewielki z niego pożytek. Pytaj w większych sklepach fotograficznych. Ja niedawno kupiłem NC za niecałe 500 zł.

  9. #9

    Domyślnie

    NC mozna uzywac przez 30 dni jako trial i jest w pelni funkcjonalne. Pozatym jest plugin CameraRaw do PS'a ktory daja podobna funkcjonalnosc. Ogolnie zdjecia z syfrowek wymagaja obrobki, zeby wygladaly porownywalnie do efektow z filmu.
    Regards,
    Radomir

    ---
    D70 | Sigma 18-50/2.8 EX | Nikkor 50/1.8D | Sigma 70-300 APO II | SB-800 | Transcend 1GB x(ilestam)

  10. #10

    Domyślnie

    Odnosnie punktu pierwszego.
    Zdjecie jest dosc mocno skompresowane wiec duzo nie mozna bylo zrobic.
    Wprowadzilem minimalna korekcje w ps cs: wyciagnalem troche elementow z cieni, miedzy innymi bok clio ktory byl ciemny i kawalek corsy.
    Mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko obrobce twojego zdjecia
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •