Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Zasady umieszczania zdjęć na forum - ważne !!!

    Jak umieścić zdjęcie: http://forum.nikon.org.pl/faq.php#36

    1 - zdjęcie po obróbce zmniejszasz do rozmiarów max 1000px szerokości i 850px wysokości. Nie zapomnij wyostrzyć zdjęcia, po zmniejszeniu! W przypadku umieszczenia zdjęć o wielkości niezgodnej z regulaminem, wątek -- bez żadnych ostrzeżeń -- może zostać usunięty.

    2 - zdjęcie umieszczasz na zewnętrznym serwerze np na tych:
    http://www.imageshack.us
    http://imagehost.biz
    http://www.2and2.net

    3 - po załadowaniu zdjęcia na serwer...link zakończony rozszerzeniem jpg wklejasz wybierając przycisk Img w menu powyżej

    4 - naciskasz przycisk podgląd, aby sprawdzić czy wszystko oki i jeśli tak, to wysyłasz...

    5 - gotowe



    Zanim zamieścisz lub skomentujesz zdjęcie zapoznaj się z zasadami i postaraj się stosować kilka prostych rad:

    Dodawanie zdjęć:
    1. Zdjęcia powinny mieć maksymalny rozmiar 1000px szerokości i 850px wysokości.
    2. Staraj się, aby zdjęcie miało jak najlepszą kompresję przy zachowaniu dobrej jakości.
    3. Umieszczaj zdjęcia tematycznie w ilości maksymalnie 3-4szt. na raz...większe ilości będą kasowane lub przenoszone do osobnego wątku (wyjątek reportaż i zdjęcia poplenerowe (archiwa)!!!
    4. Jeśli umieszczasz więcej niż jedno zdjęcie, numeruj je na zasadzie:
    ....zdjęcie
    ...1
    ....zdjęcie
    ...2
    (wprowadzona zmiana - 25/10/10)

    5. Nie dodawaj swoich zdjęć do cudzych postów chyba, że autor postu o to prosił, albo wyraził na to zgodę

    Komentowanie:
    1. Oceniaj zdjęcie a nie fotografa.
    2. Nie rób żadnych wycieczek osobistych...zamiast napisać – ty robisz kiepskie zdjęcia – napisz – to zdjęcie jest kiepskie ponieważ...
    3. Nie mścij się na autorze za jego negatywne oceny, oceniaj zdjęcie a nie swoja sympatie, co do osoby fotografa.
    4. Jeśli chcesz zejść z tematu to tylko, jeśli to będzie małe nieistotne wtrącenie, jeśli istnieją duże szanse ze skierujesz dyskusję w zupełnie nowym kierunku, ale już nie związanym z tym zdjęciem to załóż oddzielny watek i odnieś się w nim to tego zdjęcia, jeśli to konieczne.
    6. Jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie pisz. Jeśli nie wiesz co powiedzieć, z pisaniem wstrzymaj się aż będziesz wiedział, jeśli odczuwasz negatywne emocje, wstrzymaj się z komentarzem i wróć do zdjęcia jak ochłoniesz...
    7. Nie pisz na siłę... jeśli nic mądrego nie przychodzi Ci do głowy, pamiętaj, że milczenie jest złotem...
    8. Jeśli zdjęcie, jego tematyka lub postawa autora Cię bulwersuje, omiń ten wątek, a jeśli już musisz się wypowiedzieć, staraj się w komentarzu wytłumaczyć swoje emocje zachowując maksimum dobrego wychowania.
    9. Jeśli cokolwiek skłania Cię do złamania któregokolwiek z powyższych punktów to najlepiej przejdź do następnego wątku.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 27-04-2011 o 22:23 Powód: aktualizacja
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie

    wybierając przycisk Img w menu powyżej

    To znaczy gdzię?
    Przepraszam ale nie bardzo mogę znaleść ten przycisk.
    Aparaty cyfrowe są fajne - niech fotografują nimi inni.
    ---------------------------
    Pozdrawiam!!!

    -----------------------------

    http://foto.recenzja.pl/Forum-album_...ff4128ffa.html

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mundeczek
    wybierając przycisk Img w menu powyżej

    To znaczy gdzię?
    Przepraszam ale nie bardzo mogę znaleść ten przycisk.
    A gdzie go szukasz?
    Tworzac nowy watek, pod polem na temat watku masz przyciski umozliwiajace wstawianie kodu html. Czwarty od prawej to wlasnie IMG
    Pozdrawiam, Lolas

  4. #4

    Domyślnie

    Znalazłem
    Dzięki za pomoc!!!
    Jestem tu nowy i jeszcz się gubię.
    Aparaty cyfrowe są fajne - niech fotografują nimi inni.
    ---------------------------
    Pozdrawiam!!!

    -----------------------------

    http://foto.recenzja.pl/Forum-album_...ff4128ffa.html

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Mam problem z programikiem Image Shack. Pomimo zaznaczenia wielkości zdjęcia (zaznaczam 2 pola), podania ścieżki do mojego kompa, gdzie jest umieszczone zdjęcie, program informuje, że zdjęcie jest za duże. Czy on pomimo zaznaczenia nie zmniejsza automatycznie zdjęcia?
    Jeżeli nie, to na jakim programiku to zrobić?
    Sorry za debilne może pytanie, ale proszę o pomoc!

    FUX
    D 7000, 18-105 VR

  6. #6

    Domyślnie

    zdjęcie zmniejsz ręcznie i nie zaznaczaj tych opcji...na pewno uzyskasz lepszą jakość :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    zdjęcie zmniejsz ręcznie i nie zaznaczaj tych opcji...na pewno uzyskasz lepszą jakość :P
    Nie mam żadnego programiku do tego celu. Co polecasz?

    FUX
    D 7000, 18-105 VR

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FUX
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    zdjęcie zmniejsz ręcznie i nie zaznaczaj tych opcji...na pewno uzyskasz lepszą jakość :P
    Nie mam żadnego programiku do tego celu. Co polecasz?

    FUX
    Przeca to potrafi nawet każda sznująca się przeglądarka plików graficznych.
    Np. IrfanView itp.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    no i jeszcze darmowy gimp, ale nawet irfanView wystarczy, możesz w nim nawet napisy dodawać :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •