Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: szkło DX na FF

  1. #1

    Domyślnie szkło DX na FF

    witam,
    mam pytanko, czy gdy założymy szkło DX na pełnoklatkowe body to jedynym nieproszonym efektem będzie winietowanie czy jeszcze coś? jak duża będzie ta winieta?
    Mamiya + Sony

  2. #2

    Domyślnie

    Przejrzyj posty Jacka_Z - o ile dobrze pamiętam zamieścił nawet dokładne przykłady winietowania. Sprawa nie wygląda najlepiej, a to początek problemów. Oczywiście D3 może przełączyć się na DX ale wtedy bida z rozdzielczością

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zakładałem dosłownie wczoraj na próbę Kita od D40 na F80 i się zaskoczyłem bo okazało się że winietowanie widać w wizjerze dopiero poniżej 24mm chociaż focić bym się nie obawiał dopiero od 35mm bo wiadomo F80 pokazuje tylko 92% w wizjerku.
    http://saturnus1981.digart.pl
    Z ET; D340 + F180; SB-828; 1 x S, 6 x N...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saturnus1981 Zobacz posta
    Ja zakładałem dosłownie wczoraj na próbę Kita od D40 na F80 i się zaskoczyłem bo okazało się że winietowanie widać w wizjerze dopiero poniżej 24mm chociaż focić bym się nie obawiał dopiero od 35mm bo wiadomo F80 pokazuje tylko 92% w wizjerku.
    Czasem sie da uzyc szkiel DX na FX bez wiekszej winiety. Moze nie na calym zakresie, ale bywa zupelnie ciekawie. Ken Rokwell sie w to bawil (np. przeglad super szerokich szkiel) i paru innych (np. na pixel-peeper sa foty z 5d + sigma 10-20).
    Mozna probowac. Najwyzej sie przytnie A na powaznie - DX-ow do analoga nie zakladalbym. Szkoda zachodu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    A na powaznie - DX-ow do analoga nie zakladalbym. Szkoda zachodu.
    chodzi mi tylko o wykorzystanie obecnie posiadanych DX na pełnej klatce
    Mamiya + Sony

  6. #6

    Domyślnie

    ja czasem zakładam s10-20 do analoga i efekt jest super szeroki , zawsze moge zamowic wieksza odbitkę i przyciąć do panoramy więc nie nie widzę problemu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommy Zobacz posta
    ja czasem zakładam s10-20 do analoga i efekt jest super szeroki ...
    a nie masz czasem zeskanowanego jakiegoś zdjęcia z FF przy założonym 10-20 ? takiego nie pociętego ? chętnie obejrzę

  8. #8

    Domyślnie

    jakość nie powala ale robiłem zdjęcie zdjęcia przy mizernym oświetleniu....ale nie jakość skanu to chodzi
    Ostatnio edytowane przez Tommy ; 19-02-2008 o 15:19

  9. #9

    Domyślnie

    Tommy, w exifie obu zdjęć stoi D70s i ogniskowa 56 mm, może rozjaśnij to
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Tommy, w exifie obu zdjęć stoi D70s i ogniskowa 56 mm, może rozjaśnij to
    jakość nie powala ale robiłem zdjęcie zdjęcia przy mizernym oświetleniu....ale nie jakość skanu to chodzi
    Napisal, ze robil zdjecie zdjecia
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •