Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie EPSON Stylus Photo R285/CANON PIXMA iP4500.Doradzcie.

    Witajcie!
    Zastanawiam sie nad zakupem jakiejs niedrogiej drukarki do A4 (obie kosztuja ok.300zl).Do tej pory uzywam termosublimacyjnej CP720 Canona,ale to tylko format 10*15.Nie mam zadnego doswiadczenia w druku zdjec na atramentowkach.
    Chcialbym Was zapytac jakie beda roznice w jakosci wydruku z tych drukarek?Czy da sie to zauwazyc?
    Czy mozna zalozyc duze roznice w wydrukach zdjec cz-b?
    Epson wieksza ilosc kolorow,Canon mniejsza kropla-to z danych technicznych ,ale jak to jest w praktyce?
    Teoretycznie Epson lepsze przejscia tonalne,Canon rozdzielczosc-jesli dobrze kombinuje
    Koszty materialow wychodza podobnie,moze Canon troche drozej,ale za to w Canonie jest dodatkowy czarny tusz do zwyklego druku,podwojny podajnik na papier i takie tam inne udogodnienia (stara hp poszlaby na zasluzona emeryture)
    Tak sobie wyliczylem,ze w obu modelach wychodzi ok 5-6zl za wydruk A4.

    To wyczytalem
    EPSON Stylus Photo R285
    czarny
    cyan
    magenta
    yellow
    light cyan
    light magenta
    ilość dysz głowicy drukującej 540
    wielkość kropli 1.5 pl
    rozdzielczość druku w kolorze
    5760x1440 dpi

    CANON PIXMA iP4500
    black do zwyklego druku
    black
    cyan
    magenta
    yellow
    wielkość kropli 1 pl
    rozdzielczość druku w kolorze
    9600x2400 dpi

    A moze calkiem inna drukarka?
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    wg. mnie Epson R285.

    1) odpowiedz sobie na pytanie kiedy będziesz używać 9600x2400 ? to jest rozdzielczość "nieużytkowa" - "chwyt" marketingowy rozdzielczości nie rzeczywistej
    2) w Epsonie poprzez wkłady light masz zapewnione lepsze przejścia tonalne co jest ważne przy druku fotografii
    3) w zarówno tym Epsonie i Canonie nie spodziewaj się rewelacji przy druku foto cz-b. Do rodzinnego albumu wystarczy ale nic więcej
    4) Każde z tych rozwiązań imho będzie lepsze niż CP720

    Osobiście wybieram R285 - fajne i sprawdzone rozwiązanie

  3. #3

    Domyślnie

    zależy ile będziesz drukował
    Canon ma tą zaletę, że można stosować z bardzo dobrym powodzeniem zamienniki tuszy, które są dużo tańsze, niestety do Epsona tego nie zrobisz.
    Kiedyś używałem tylko Epsonów, od kiedy przesiadłem się na Canona to niczego innego nie chcę.

  4. #4

    Domyślnie

    Osobiście polecam Epsona (oprócz R285 jest jego nowszy następca) - efekty rewelacyjne. Aż ludzie się pytają gdzie takie dobre odbitki można zrobić
    Tusze oryginalne są stosunkowo tanie (39 za pojemnik) -jak dużo drukujesz to oczywiście koszty są spore (drożej niż odbitki z labu) ale świetna sprawa do małej liczby drukowanej na bieżąco..no a format A4 - powala.

    O Canonie się nie wypowiem bo nie miałem osobiście do czynienia, ale z tego co słyszałem też jest bardzo dobry (a niektórzy twierdzą żę lepszy).Choć z drugiej strony słyszałem opinie grafików i fotografów że do zdjęć/grafiki lepszy Epson (ale to pewnie podobne rady jak "co lepsze Canon czy Nikon"..)

    No byle nie pakować się w termosublimację.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja posiadam canona IP4300 czyli model, który został zastąpiony IP4500. Jedyne co mogę powiedzieć to rewelacja! Dopóki się nie zrypał Jeśli chodzi o wydruk to można spokojnie porównywać z labem. Epson zapewne ma bardzo zblizone wyniki i dlatego ciężko się zdecydować. Większość wybierze z sentymentu do danej marki, ale obojętnie jaką decyzje podejmie to i tak będzie to dobry wybór

    Sam obecnie stoję przed decyzją, Epson czy Canon i na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia co wybiorę , ale bliżej mi do canona. Według mnie Epson ma rewelacyjne drukarki, ale w cenie powyżej 1000zł, poniżej wygrywa jak dla mnie Canon.
    opis w fazie przygotowań ...

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekuje i prosze o wiecej!
    Nie dodalem najwazniejszego-chce drukowac tylko do domowego archiwum,dac czasami zdjecie jako prezent.
    Baaaardzo amatorsko
    Jesli moje obliczenia odbitka A4 5-6zl ,to raczej w wielkie ilosci nie pojde
    Troszke martwi mnie,ze jakosc zdjec cz-b moze byc kiepska.
    Ciesze sie,ze efekty beda lepsze niz z drukarki termosublimacyjnej-tutaj czasami kolory lubia zaszalec
    Co do rozdzielczosci-roznica kropli 1 a 1.5 p jest pomijalna?Choc mozna napisac 50%?
    Jesli mozecie sie wypowiedziec na temat papieru to tez bardzo prosze.

    Jesli drukuja b.podobnie to za Canonem przemawia uniwersalnosc-druk dokumentow z osobnego tuszu.

    Pozdrawiam!
    Kuba

  7. #7

    Domyślnie

    Może wypowiem się co do papieru.

    Oczywistym jest, że jedynie dobry (i co za tym idzie drogi) papier daje dobre efekty. Testowałem różne z MM aż do momentu gdy natrafiłem na ofertę z allegro papieru Kodak Premium A4. Tak jak i Tobie drukarka potrzebna mi jest właśnie do tego formatu. Po wydrukowaniu pierwszej strony od razu wiedziałem, że to jest to czego szukałem. Kompromis pomiędzy jakością a ceną.
    50szt tego papierku to cena 26zł a zatem 52gr od sztuki. Szukałem różnych ofert, ale w tej cenie papieru A4 nigdzie indziej się nie kupi Na innych papierkach czerń zmieniła się w blado-szary kolor juz po 5 minutach od wydruku. Na Kodaku czerń to czerń i przejścia są płynne. Polecam ten papier bo się nie zawiodłem.

    Na papierze HP nawet po wyschnięciu widać, że to zdjęcie drukowane - o co mi chodzi? - widać nałożone warstwy tuszu, patrząc pod kątem na zdjęcie, takie wybrzuszenia, czyli tak jak by się nakładało farbę na papier w grubych ilościach. Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi. Na Kodaku tego nie doświadczysz.

    Co do rozdzielczości kropli, oczywiste jest że im mniejsza kropla tym lepsze można uzyskać efekty.
    opis w fazie przygotowań ...

  8. #8

    Domyślnie

    od niedawna mam r285...
    wielu wydruków jeszcze nie robiłem, raczej kilka testowych,
    do epsona mam zaufanie jako do firmy, co prawda drukarki
    to on robi świetne dopiero na nieco wyższej półce, ale nie
    zależało mi na niczym hiper-super...
    ...mogę powiedzieć, że jak do domowego użytku to jestem
    zadowolony, kolor wypada dobrze, przy b&w dopatruję się
    zawsze jakiegoś lekkiego 'zafarbu' (nie wiem jak to określić)
    może po prostu nie wiem jeszcze co i jak dokładnie ustawić
    ...zależało mi również na opcji nadruku na krążkach cd
    i z rezultatów jestem zadowolony - nie ma to jak na płytce
    pt 'archiwum' wydrukować sobie ładny obrazek :)
    ...kosztów nie przeliczałem, na bank pewnie wychodzi drożej
    niż lab, jednak w sytuacji, gdy chcemy mieć coś na zaraz
    nie ma innego rozwiązania ;)
    ...z canonem nie miałem nigdy styczności, pewnie będzie
    oferował porównywalne wydruki... jednak to przecież canon,
    nasz wróg numer jeden ;) (żart)

    pozdro

  9. #9

    Domyślnie

    everyman spróbuj na innym papierze i zobacz czy masz nadal zafarby. Wydaje mi się, że to ustąpi. Ja tak miałem na papierze z MM, po jego zmianie wszystko jest superextragitespompes
    opis w fazie przygotowań ...

  10. #10

    Domyślnie

    do tej pory drukowałem na Premium Glossy epsona, bo taki miałem dodany
    dzięki za radę, będę musiał kupić sobie tego Kodak Premium i zobaczyć
    czy będzie jakaś widoczna poprawa...
    masz kogoś sprawdzonego na allegro od tego papieru, czy kupujesz tam
    gdzie aktualnie jest najtaniej?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •