Close

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 202
  1. #11
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    żyleta - obiektyw usiłujący dogonić swoją ostrością rozdzielczość matrycy/kliszy lub zdjęcie zrobione takim obiektywem.
    gaduła - użytkownik Forum który natrzepał sobie postów (min. 1000) i przeważnie jest z tego dumny.

    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #12

    Domyślnie

    ryba, fiszaj - obiektyw fisheye
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  3. #13

    Domyślnie

    Co tam jakieś tam określonka, bardziej kub mnie śmieszne, ważne, że tu spotykamy wartościowych ludzi i możemy się czegoś od nich nauczyć, bo wzajemna wymiana informacji jest po prostu bezcenna.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #14

    Domyślnie

    a mi się podoba użyszkodnik

    tłumaczyć chyba nie trzeba

  5. #15

    Domyślnie

    FF (full frame) - pełna klatka, coś do czego wszyscy wzdychamy Niekoniecznie wiedząc co to daje i czy nam tak rzeczywiście niezbędne
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 13-02-2008 o 13:23

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    FF (full frame) - pełna klatka, coś do czego wszyscy wzdychamy Niekoniecznie wiedząc co to daje i czy nam tak rzeczywiście niezbędne
    oooooooooo to tak właśnie jest

    crop (po cropie) czyli przelicznik ogniskowek w nikonie 1,5

  7. #17

    Domyślnie

    sporo by można pisać

    GO (czyli głębia ostrości) - jak powszechnie wiadomo jest to określanie zakresu odległości,
    w którym obiekty obserwowane sprawiają wrażenie ostrych.
    W kontekście forumowym występuje zazwyczaj w zestawieniu z "za mała" lub "za duża", rzadziej
    ze stwierdzeniem "idealna".

    leci w lewo/prawo - sformułowanie określa odchylenie kadru od poziomu. Stwierdzenia
    takiego faktu dokonuje się zazwyczaj poprzez analizę linii horyzontu.
    W forumowym świecie najczęściej występuje przy ocenie prac z kategorii: krajobraz.

    wali się - podobnie jak "leci w lewo/prawo" jest to określenie na odchylenie kadru. Używa
    się go jednak zazwyczaj w przypadku odchylenia obiektu od pionu. Powodem "walenia się" może
    być zarówno niewłaściwe trzymanie aparatu względem fotografowanego obiektu, jak i perspektywa.
    W forumowym świecie najczęściej występuje przy ocenie prac z kategorii: architektura.
    Ostatnio edytowane przez everyman ; 13-02-2008 o 13:46

  8. #18

    Domyślnie

    Woda się wylewa - krajobraz z wodą, która bjakby była prwdziwa to by się na klawiaturę wylała.
    oplułem monitor - tak niektórzy reagują jak coś było tak smieszne że aż no właśnie (często odmianą tego sformułowania jest czyścisz mi monitor zwracając się do osoby która zrobiła coś śmiesznego.

    Często pojawia się za kolegą BOMBEL dramatyczne niebo lecz tego to chyba nie trzeba tłumaczyć.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #19

    Domyślnie

    mnie się podoba nieprzemyślany kadr wielka burza z tym wyrażenie wyniknęła podczas pojedynku sailora z al bundy. ktoś zarzucił sailorowi, że ma nieprzemyślane kadry (jak dobrze pamiętam) a chłop kilka dni przygotowywal cały projekt

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fragles Zobacz posta
    a mi się podoba użyszkodnik

    tłumaczyć chyba nie trzeba
    Wzięło się to od unixów i grupy lusers
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •