Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z obiektywem Nikon d50

    Witam!

    Na wczorajszej wycieczce przydarzyła mi sie niezbyt przyjemna przygoda. Mój aparat Nikon d50 został wytrącony mi z dłoni i upadł wprost na obiektyw. Teraz nie wysuwa sie do konca - tzn w którymś momencie jakby haczy o cos i nie chce iść dalej. Jezeli delikatnie sie nim porusza i przytrzyma to pojdzie dalej - zdjęcia robi, automatyczna ostrość tez nadal działa.

    Czy tą usterkę da się naprawić, czy ktoś wie ile kosztowałaby przypuszczalna naprawa.

    Aparat: Nikon D50
    Obiektyw: AF-S NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6 G ED

    Proszę o pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    To jest tak tani obiektyw że nie warto go naprawiać. Z przesyłką za 200 zł można go nabyć a popsuty zostaw na jakieś dziwne pomysły.

  3. #3

    Domyślnie

    Też sie nad tym zastanawiałem, ale czy istniej możliwość jego naprawy, czy fizycznie jest sie to w stanie zrobić??

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko się da aczkolwiek koszt naprawy + przesyłki może wyjść więcej niż następne takie szkiełko

  5. #5

    Domyślnie

    a czy ktoś zna namiar na dobry serwis, gdzie mogliby to naprawić ??

    bo kochany serwis Nikona nie odpowiada.....

  6. #6

    Domyślnie

    Jacek już Ci poradził. Tego obiektywu nie ma sensu naprawiać, bo koszty serwisowania mogą przewyższyć cenę zakupu używanego obiektywu tej klasy. Gdyby to był inny kit, czyli 18 - 70, to można by się jeszcze zastanawiać. Kup sobie nowy obiektyw, a ten zostaw na jakieś "ryzykowne" sesje, ale sprzedaj go na allegro, jako uszkodzony.
    The pięćdziesiąt
    Chciałbym mieć kilka szkieł ostrych niczym kieł.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie ja mam pewien dziwny pomysł i szukam uszkodzonego obiektywu ze sprawną elektroniką.
    Mogę Ci za niego zaproponować 50zł.
    Dobry fotograf to i Nikonem potrafi zrobić zdjęcie

  8. #8

    Cool

    a ja mogę ci taki sprzedac za 150 PLN.. naprawde jak nowy...
    bo kupiłem go z w kicie i uzywałem może 10 razy...

    jak chcesz daj znać +48 664 71 2006... podkreślam IGŁA
    D700 z kitem 24-70 | Nikon 70-200 | Nikkor 35 f2 | Nikkor 85 f1.8 | SB600 | SB900

  9. #9

    Domyślnie

    no proszę i za 100 masz nowy. Naprawa wyniesie więcej. Ja swego czasu za samo czyszczenie i ustawianie zaplaciłem 80 zł. A nie wiesz co tam poszło.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    proponuje Ci skorzystac z propozycji Zorki i vaspera

    mnie za naprawe tego kita (mialem identyczne objawy) skasowal gosciu w serwisie foto
    w Poznaniu 80 PLN, ale naprawa sie nie do konca udala bo jak zaczal zoom dzialac
    do na dluzszym koncu ostrosci nie bylo i pan co naprawial oddal mi polowe kasy
    pozniej sprzedalem go na naszej gieldzie forumowej za 50 PLN
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •