Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Problem z obiektywem Nikon d50

    Witam!

    Na wczorajszej wycieczce przydarzyła mi sie niezbyt przyjemna przygoda. Mój aparat Nikon d50 został wytrącony mi z dłoni i upadł wprost na obiektyw. Teraz nie wysuwa sie do konca - tzn w którymś momencie jakby haczy o cos i nie chce iść dalej. Jezeli delikatnie sie nim porusza i przytrzyma to pojdzie dalej - zdjęcia robi, automatyczna ostrość tez nadal działa.

    Czy tą usterkę da się naprawić, czy ktoś wie ile kosztowałaby przypuszczalna naprawa.

    Aparat: Nikon D50
    Obiektyw: AF-S NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6 G ED

    Proszę o pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    To jest tak tani obiektyw że nie warto go naprawiać. Z przesyłką za 200 zł można go nabyć a popsuty zostaw na jakieś dziwne pomysły.

  3. #3

    Domyślnie

    Też sie nad tym zastanawiałem, ale czy istniej możliwość jego naprawy, czy fizycznie jest sie to w stanie zrobić??

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko się da aczkolwiek koszt naprawy + przesyłki może wyjść więcej niż następne takie szkiełko

  5. #5

    Domyślnie

    a czy ktoś zna namiar na dobry serwis, gdzie mogliby to naprawić ??

    bo kochany serwis Nikona nie odpowiada.....

  6. #6

    Domyślnie

    Jacek już Ci poradził. Tego obiektywu nie ma sensu naprawiać, bo koszty serwisowania mogą przewyższyć cenę zakupu używanego obiektywu tej klasy. Gdyby to był inny kit, czyli 18 - 70, to można by się jeszcze zastanawiać. Kup sobie nowy obiektyw, a ten zostaw na jakieś "ryzykowne" sesje, ale sprzedaj go na allegro, jako uszkodzony.
    The pięćdziesiąt
    Chciałbym mieć kilka szkieł ostrych niczym kieł.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie ja mam pewien dziwny pomysł i szukam uszkodzonego obiektywu ze sprawną elektroniką.
    Mogę Ci za niego zaproponować 50zł.
    Dobry fotograf to i Nikonem potrafi zrobić zdjęcie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez winiar Zobacz posta
    Czy tą usterkę da się naprawić, czy ktoś wie ile kosztowałaby przypuszczalna naprawa.
    Ten obiektyw jest tak tani że nie tylko nie warto naprawiać ale nawet filtr UV do niego kupować.
    Masz okazję kup coś lepszego - na tyle lepszego na ile Ciebie stać.
    D50 to dobry aparat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •