Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    fajny objaw -

    próbowałeś z inny obiektywem af-s (innym niż kit)
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, działają jedynie w trybie manual. AF nie działa.. no chyba, że 180 zwrot

    Już naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi..

  3. #13

    Domyślnie

    Obydwa przełączniki mechaniczne (body i obiektyw) są na auto? Może coś nieświadomie przełączasz palcem jak przekręcasz aparat o 180 stopni?
    Ostatnio edytowane przez vredota ; 07-02-2008 o 00:33

  4. #14

    Domyślnie

    Moj znajomy mial bardzo podobny problem. D40 nie lapalo ostrosci. Wystarczylo przywrocic ustawienia fabryczne i aparat smigal jak nowy. Zadnym problemow z autofokusem po tym nie stwierdzilem. Mozliwe ze cos w menu aparatu zmieniles i niedziala jak trzeba.
    D2x | D80 | MB-D80 | S10-20 | N 17-55 2.8 | S28-70 | N50 1.4D | S70-300 | SB800 | Manfrotto | Lowepro + pare innych zabawek...
    http://www.sqbgallery.yoyo.pl/ <-- Moja galeryjka...

  5. #15
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    moze paproch na czujniku AF i tak se on wedruje po komorze i czujniku...

    Ostatnio ktos mial podobny przypadek...

    Ten "ktos" to ja Kolego mialem bardzo podobny przypadek.
    Idziesz do apteki i kupujesz gruszke (popros o taka bez talku) i patyki do ucha a nastepnie czytasz ten watek!

    Powodzenia i daj znac czy pomoglo!
    Ostatnio edytowane przez autograf ; 07-02-2008 o 08:36

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emerka Zobacz posta
    Przykładowo: biurko, okno, kartkę papieru, ścianę, samochód, scenerie, portrety..
    Na wszystkim muszę ustawiać ręcznie ostrość, bo raczej nie będę śmigał z aparatem, trzymając go do góry nogami
    No i właśnie część wymienionych obiektów przez Ciebie nie nadaje się do testowania autofokusa. Z tych testów wykreśl od razu kartkę papieru, ścianę i inne obiekty, które nie mają kontrastów.

    Spróbuj jako koledzy radzą zresetować puszkę. I nie widzę też związku z tym, że jako odwracasz puchę o 180 stopni to wszystko ok. No chyba że ten paproch jak ktoś powiedział.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #17

    Domyślnie

    ...a może ktoś kto ma poprawnie działające d40 zrobi parę fotek swoim aparatem do góry nogami ?

    Może jakiś Chińczyk dla jaj zamontował koledze elektronikę odwrotnie niż powinien?
    Śmieszny pomysł? To poczytajcie sobie ten wątek -> Zdjęcia do góry nogami
    カメラは、いくつかのレンズと、言葉には非常に貴重な ニコン

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    9

    Domyślnie

    Panowie, zastosowałem się do wszystkich Waszych porad, niestety nawet po zresetowaniu mam nadal ten sam problem.
    Też nie wiem co jest powodem tego, że aparat ostrzy dopiero po odwróceniu go o 180 stopni. Może jest ktoś z okolic Częstochowy lub Katowic, żeby na żywo zobaczyć problem?

    Pozdrawiam

  9. #19
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Czytales moj watek tam gdzie wstawilem link?

  10. #20

    Domyślnie

    Zastosuj się do rad mpwt, pewnie ścianę/kartkę papieru/co tam jeszcze masz nie taką jak trzeba, że działają tylko z body kolegi...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •