fajny objaw -![]()
próbowałeś z inny obiektywem af-s (innym niż kit)
Szukaj
fajny objaw -![]()
próbowałeś z inny obiektywem af-s (innym niż kit)
D80 /D40X /SB600/SB400
S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/
pstryki
Tak jak pisałem, działają jedynie w trybie manual. AF nie działa.. no chyba, że 180 zwrot
Już naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi..
Obydwa przełączniki mechaniczne (body i obiektyw) są na auto? Może coś nieświadomie przełączasz palcem jak przekręcasz aparat o 180 stopni?
Ostatnio edytowane przez vredota ; 07-02-2008 o 00:33
Moj znajomy mial bardzo podobny problem. D40 nie lapalo ostrosci. Wystarczylo przywrocic ustawienia fabryczne i aparat smigal jak nowy. Zadnym problemow z autofokusem po tym nie stwierdzilem. Mozliwe ze cos w menu aparatu zmieniles i niedziala jak trzeba.
D2x | D80 | MB-D80 | S10-20 | N 17-55 2.8 | S28-70 | N50 1.4D | S70-300 | SB800 | Manfrotto | Lowepro + pare innych zabawek...
http://www.sqbgallery.yoyo.pl/ <-- Moja galeryjka...
Ten "ktos" to jaKolego mialem bardzo podobny przypadek.
Idziesz do apteki i kupujesz gruszke (popros o taka bez talku) i patyki do ucha a nastepnie czytasz ten watek!
Powodzenia i daj znac czy pomoglo!
Ostatnio edytowane przez autograf ; 07-02-2008 o 08:36
No i właśnie część wymienionych obiektów przez Ciebie nie nadaje się do testowania autofokusa. Z tych testów wykreśl od razu kartkę papieru, ścianę i inne obiekty, które nie mają kontrastów.
Spróbuj jako koledzy radzą zresetować puszkę. I nie widzę też związku z tym, że jako odwracasz puchę o 180 stopni to wszystko ok. No chyba że ten paproch jak ktoś powiedział.
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
...a może ktoś kto ma poprawnie działające d40 zrobi parę fotek swoim aparatem do góry nogami ?
Może jakiś Chińczyk dla jaj zamontował koledze elektronikę odwrotnie niż powinien?
Śmieszny pomysł? To poczytajcie sobie ten wątek -> Zdjęcia do góry nogami![]()
カメラは、いくつかのレンズと、言葉には非常に貴重な ニコン
Panowie, zastosowałem się do wszystkich Waszych porad, niestety nawet po zresetowaniu mam nadal ten sam problem.
Też nie wiem co jest powodem tego, że aparat ostrzy dopiero po odwróceniu go o 180 stopni. Może jest ktoś z okolic Częstochowy lub Katowic, żeby na żywo zobaczyć problem?
Pozdrawiam
Czytales moj watek tam gdzie wstawilem link?
Zastosuj się do rad mpwt, pewnie ścianę/kartkę papieru/co tam jeszcze masz nie taką jak trzeba, że działają tylko z body kolegi...
Skontaktuj się z nami