Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie redukcje filtrowe

    Witam,
    Czy ktoś używa redukcji filtrowych np 77/72,77/62 lub innych.
    Chodzi mi o to ze chce sobie takie redukcje dorobić i szukam informacji technicznych na temat skoku gwintu - system NIKONA


    Przeszukałem forum i znalazłem że ktoś pytał "...co na filtrze hoya oznacza Pitch 0.75 i czy ma to wpływ...".
    Owszem Pitch to skok, ale chciałbym jeszcze zapytać kogoś- może ktoś coś takiego już robił.
    Wiem, wiem jest system COKIN działa bez kombinacji ale jak ju zmam to chce wykorzystać a zrobienie (mając dane) to dla mnie nie problem.
    pozdrawiam i dziękuje
    Blemi

  2. #2

    Domyślnie

    0,75mm
    D200, N 70-200VR, N Micro 105/2,8 AIS, Ta 14/2,8, N 24/2,8; TC-20E; N 70-210/4-5,6; N 50/2; N 85/1,4 AIS; N 50/1,4 AIS; N 55/2,8 AIS; N Micro 200/4 AI i kilka innych szkieł

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki Veyron

    pozdrawiam
    Blemi

  4. #4
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    jest sens dorabiać jeśli można kupić za 15-25zł?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    no tak, może i masz racje,
    ale dla mnie dorobienie to tak jak dla ciebie pstryknięcie zdjęcia
    schodzę do warsztatu,włączam maszynę i robie

  6. #6
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    jeśli masz odpowiedni materiał (najlepiej mosiądz) i odpowiednią farbę do wyczernienia, to oczywiście lepiej sobie samemu zrobić...i nie tylko taki pierścień
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    jeśli masz odpowiedni materiał (najlepiej mosiądz) i odpowiednią farbę do wyczernienia, to oczywiście lepiej sobie samemu zrobić...i nie tylko taki pierścień
    jakieś inne ciekawe propozycje masz jeszcze ? - dawaj na priv
    materiał szukam odpowiedniego wałka, bo kurde mam ale tylko tytan i aluminium

  8. #8
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    nie jestem fachowcem w dziedzinie materiałów, ale aluminium nie polecam...markowe pierścienie są robione z mosiądzu, a tytanu nie znam jako materiału...ważne jest by pierścienie nie odbijały światła, co prawda niewiele ich widać, ale zawsze...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •