Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Uniwersalny zoom do D50

    Witka,

    Proszę o poradę. Chciałbym kupić do D50 jakieś uniwersalne szkiełko 18-200 ewentualnie 28-200. Wiem, wiem.... takie "cóś" to zdaniem wielu marna jakość zdjęć itp.
    Zaznaczam jednak, że jestem raczkującym amatorem a zdjęć nie mam zamiaru wysyłać na wystawy. Dokładnie rzecz biorąc - jeżeli jakość zdjęć z takiego zooma będzie na poziomie kita 18-55 - wystarczy w zupełności.

    Oczywiście istotną rolę odgrywa tu cena

    A może ktoś ma takie szkło do sprzedania ?


    pozdroofka

  2. #2

    Domyślnie

    cena? alez moj drogi, do 10kpln mozna naprawde kupic wiele znakomitych szkiel
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystek
    cena? alez moj drogi, do 10kpln mozna naprawde kupic wiele znakomitych szkiel

    Pełny ubaw, krystek. Po pachy
    Proponuję byś swój wyrafinowany humor pokazał szerszemu gronu na jakimś portalu. Może joemonster.org ?

    Nie masz nic sensownego do powiedzenia - nie pisz. No chyba, że siedzisz przy biureczku w pracy i padasz z nudów...

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem, ze juz po czasie, ale czy PRZED zakupem lustrzanki nie powinno sie zadac sobie pytania czego oczekuje od aparatu?
    Jesli pierwszym Twoim zakupem po lustrze jest zakup uniwersalnego szkla, nie lepiej bylo kupic dobry kompakt ???
    Ze szkiel w tym zakrsie najlepsze wyniki uzyskuje nowy Nikkor 18-200 VR II
    No i ma VR . Tyle, ze kosztuje tyle co D50 . To pierwszy problem
    Drugi to to,ze nigdzie go nie ma .

  5. #5

    Domyślnie

    w sklepie fotoit mogą sprzedac nówke za 2900... niedługo mają rzucic tansze ale na nie trzeba czekac, a w fotoit mozna kupic (dzwoniłem tydzien temu i mozna było kupic od ręki, tak przynajmniej koles w telefonioe gadał
    www.bartoszsklodowski.pl
    D300 + MB-D10 | D70s | T 12-24/4 | S 15-50/2.8 | N 50/1.4 | N 85/1.8 | N 70-200/2.8 VR | S 150/2.8 | SB600

  6. #6

    Domyślnie

    Kwak Nielot
    nie, mysle jednak, ze Ty jestes smieszny. piszesz "Oczywiście istotną rolę odgrywa tu cena ", ale ze nie jestes widac w stanie napisac jaka to cena, przyjalem, ze byc moze chodzi Ci akurat o 10kpln. kwota dobra jak kazda inna.
    z laski swojej napisz moze jaki zakres finansowy Cie interesuje i czy bierzesz pod uwage szkla uzywane, bo nie wiem czy rozmawiamy o biedronce czy koniu.
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  7. #7

    Domyślnie

    Kwak Nielot, mogę polecić N 70-300G, nie drogo, jakość na poziomie kit`a, lepsza tylko sigma, ale kosztuje ponad 8stów
    D50 + T28-75 f/2.8 + N50mm f/1.8 + SB900 + trochę gratów
    http://galeria.grzesiek.info/

  8. #8

    Domyślnie

    Grzechoo: Pytanie tyczylo zoomow 18-200 lub 28-200.
    70-300 to chyba troche nie ten zakres.

  9. #9

    Domyślnie

    Paradox, masz rację, sorry za zamieszanie.... ale czy 18-200, 28-200 to nie za duzy zakres? na takiej rozpiętości ogniskowej straci kolega sporo na jakości. po za tym ma już 18-55, więc 70-300 po pierwsze że pokryje prawie cały zakres ogniskowych (odpada tylko 15mm- 55-70 ale przecież to nie wiele) no a zyskuje aż 300mm.... tym bardziej że koledze zależy na stosunkowo niskiej cenie....

    mam też dziwne wrazenie że koledze zalezy na uniwersalności obiektywu (jedno szło do wszystkiego) no i jeżeli w kicie odpowiada mu jakość, to wg mnie chyba pomyłka, pewnie lepiej wybrał by kupując jakąś hybrydę- szeroki zakres ognisowych no i szkło na poziomie kita albo i lepsze.... ale to tylko takie moje skromne zdanie- nie znam się
    D50 + T28-75 f/2.8 + N50mm f/1.8 + SB900 + trochę gratów
    http://galeria.grzesiek.info/

  10. #10

    Domyślnie

    ja przyjmuję taktykę 1 zoom przeciętnej jakości + w miare jak sie podszkolę to będę kupował stałki
    18-200 wg wszelkich znakow na niebie i ziemii nie jest zły nawet mimo ogromnego zakresu, światło bez rewelacji, ale za to vr jest
    www.bartoszsklodowski.pl
    D300 + MB-D10 | D70s | T 12-24/4 | S 15-50/2.8 | N 50/1.4 | N 85/1.8 | N 70-200/2.8 VR | S 150/2.8 | SB600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •