Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Polaryzacyjny filtr dobrej jakości w cenie ~200zł Kenko PL-CIR PRO1 Digital 72mm ,
    ewentualnie Hoya PL-CIR 72mm HMC w cenie ~ 230zł ,
    mam 52mm Hoya PL-CIR PRO1 i dokupiłem Kenko PL-CIR PRO1 Digital 72mm obydwa sprawują się Extra .

  2. #12

    Domyślnie

    Musi byc HMC?

  3. #13

    Domyślnie

    Hoya ma i tańszy Hoya PL-CIR 72mm STANDARD bez HMC (139zł)
    ... ale filtr raczej na Lata to poleciłem Lepszy ,
    tak na marginesie Lepsze filtry poprawiają lekko jakość optyki .

  4. #14

    Domyślnie

    Dziekuje. Upewnie sie ze to o taki chodzi. Mozesz spojrzec?
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...ksid=p3907.m29

  5. #15

    Domyślnie

    Tak to filtr Polaryzacyjny < Standard

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    ...
    tak na marginesie Lepsze filtry poprawiają lekko jakość optyki .
    a to ciekawe, możesz rozwinąć?
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    ....tak na marginesie Lepsze filtry poprawiają lekko jakość optyki .
    O Matko Boża... Niby jak poprawiają ???? Jak turbo do przyczepki . Każdy element, między obiektywem, a fotografowanym obiektem POGARSZA własności obiektywu...

    Pozdr, QuadMan

    P.S. Kronos28, razem pisaliśmy
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  8. #18

    Domyślnie

    kronos28 stosuje tylko Filtry Pro i co zaobserwowałem jakość filtra zakręcanego na obiektyw przekłada się na jakość fotografi ( jakbym miał zakręcać filtr UV za 20zł to wole bez fotki robić/tandetny filtr na obiektywie tylko pogorszy jakość obrazu)
    stosując droższe filtry uzyskuje się bardziej kontrastwe zdjęcia i obiektyw mniej podatny na ostre światło ,
    Bardzo precyzyjnie wykonana powierzchnia filtra podwyższa odporność na odblaski i prowadzi to do wysokiego kontrastu zdjęć i wierne oddanych kolorów.

    Edit:
    QuadMan to co piszesz to z praktyki wiesz czy Wizje masz !
    Ostatnio edytowane przez irek6311 ; 28-02-2008 o 19:40

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aniaa Zobacz posta
    markB- problem w tym ze jestem na tym forum, bo jestem strasznie swieza w temacie Poprosze jasniej. Polaryzacyjny dobrej jakosci, to np. jaki? I czy bede potrafila uzywac polowkowy? (bo nim trzeba chyba troche krecic,nie?)
    Szkoda, że jesteś na Forum dlatego, że jesteś świeża w temacie. W skrócie:

    - filtr połówkowy szary - to taki filtr, którego połowa jest filtrem, a połowa nie . Znaczy się połowa jest szara, a połowa przeźroczysta - w wielkim uproszczeniu. Najbardziej typowe zastosowanie tego filtra: przyciemnienie nieba - dzięki temu dół fotki nie jest za ciemny.

    - filtr polaryzacyjny - nim trza kręcić . Chodzi o to, że pozwala on na selektywne przyciemnienie fragmentów fotki, ew. wyeliminowanie lub zmniejszenie odbić np., od wody lub szyby dzięki spolaryzowaniu światła. Kręci się nim tak, by uzyskać pożądany efekt, widoczny na fotce/ w wizjerze.

    Pozdr, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  10. #20

    Domyślnie

    no dobra, a co z tym filtrem polowkowym szarym? Jako nowicjusz , bede umiala sie nim poslugiwac? Dlaczego szary

    http://www.hoyafilter.com/products/hoya/oef-05.html
    jest gorszy od polowkowego?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •