Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Może ciut z innej beczki bo o artystach. W sobote byłem w jednym z klubów na jezzowych ostatkach,grał Jazz Band Ball Orchestra & Harriet Lewis.Nikogo nie pytałem.Własciciel klubu juz mnie zna. Pierwsze podejscie do grajacych muzyków i tu szok. Wręcz pozowali do obiektywu. Podczas solówek gdy przymierzałem sie do zdjecia,odsuwali sie z kadru pozostawiajac grajacego solo.Harriet przesympatyczna kobieta i aż miło było kierowac obiektyw w jej kierunku.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leszeg
    Podczas solówek gdy przymierzałem sie do zdjecia,odsuwali sie z kadru pozostawiajac grajacego solo.Harriet przesympatyczna kobieta i aż miło było kierowac obiektyw w jej kierunku.
    A gdzie link do fotek??
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #13

    Domyślnie

    sa w NEFach i narazie nie mam kiedy wszystko na mojej stronie w Reportażu (to też będzie )

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    co innego co sie udalo zrobic i nikt nie zareagował, a co innego co można zrobić.
    przy drobnych sprawach i niejasnościach w prawie do wizerunku to czesto będzie przechodzic bez problemu (pisze o dwóch przykładach rabijki) ale wcale nie musi.
    w obu tych przykladach nie chodzilo o wykorzystnie zdjec do prasy. I w obu tych przykładach mogliby wg mnie wnieść sprawe do sądu i by ja raczej wygrali (muzycy).
    To, że nie wnieśli sprawy do sądu to nie znaczy, że nie mogli tego zrobić, ale że tego nie chcieli, albo o tym nie wiedzieli.

    większośc artystów "współpracuje" z fotografami, będą na zdjęciach w prasie to będa popularniejsi. pani pozująca przy spiewaniu nie myślała, że zdjęcia będa do czegoś innego.
    nie mylcie dwóch spraw. jak będziecie popularyzować piosenkarza, klub itd, to wszyscy będa za. Jak będziecie chcieli na tym zarabiać - to już niekoniecznie.
    to, że masz legitymację prasową upoważnia cię do robienia zdjęć dla prasy bez pytania, ale komercyjnie - nie. to wykracza poza to co można prasie. pogadaj z jakimś dziennikarzem - fotoreporterem będącym dłużej w zawodzie i mającym o tym pojęcie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    dobrze ze tego nie pusciles do superexpressu , bo bys mial calkiem przechlapane

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •