Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie IR - co warto kupic, gdy ma sie juz hoye ir72

    Witam Forumowiczow
    Jakies pol roku temu kupilem swoj pierwszy filtr ir (hoye ir72) i podpialem ją do d70... Moje nieudolne boje (zwlaszcza w kwestii ostrosci) mozna ogladac na stronie TU Ale nie o tym chcialem. Otoz przez te pol roku dosc mocno sie wkrecilem w fotografie podczerwona i chcialbym kupic nowy filtr do IR, ale nie wiem, ktory bedzie spelnial moje wymagania wiec w zwiazku z tym mam do Was kilka pytan:
    1. Czy tylko mi sie wydaje, ze ta hoya jest potwornie kontrastowa? bo czesto mam duze problemy z zapanowaniem nad przepalami. czy sa mniej kontrastowe IRki?
    2. Przejzalem photosig'a ... ale w sumie ciezko cos powiedziec, bo tam sa juz IRki poprzerabiane w PSie, wiec srednio moge stwierdzic jaki jest efekt poczatkowy i jakie daje mozliwosci. Najbardziej spodobaly mi sie tam zdjecia zrobione: Heliopanem IR780nm, Heliopanem ir 715nm i... Cokin'em p007. Czy ktos z Was uzywa tych filtrow i moze opowiedziec o swoich doswiadczeniach?
    3. Jakie macie doswiadczenia z IRka Hitech'a? slyszalem, ze jest duzy rozrzut w kwestii jakosci. czy to prawda?
    4. Gdzie molgym w Polsce nabyc filtry wymienione w pytaniu nr 2? (Heliopan IR780nm, Heliopan ir 715nm i cokin p007).... albo nie w Polsce, ale chodzi mi o to, zeby nabyc je jak najmniejszym kosztem. Domyslam sie, ze cokin bedzie najtanszy, ale czy mam szanse kupic gdzies te heliopany z cena calkowita tak do 250zl? A moze polecicie jakies inne IRki?

    Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nie przerazilem Was iloscia moich pytan
    "Your first 10,000 photographs are your worst".

  2. #2

    Domyślnie

    Ja uzywam heliopana 715, kupilem w raysfoto . Cena na pewno wyzsza niz 250. Fotki ir wychodza, czego wiecej chciec
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tekus
    Ja uzywam heliopana 715. Fotki ir wychodza, czego wiecej chciec
    A mozesz pokazac jakies fotki, bo nie moge ich znalezc na Twojej stronie. Uzywales jakiegos innego filtra? np. hoyi? Jak ma sie ten heliopan do innych?
    "Your first 10,000 photographs are your worst".

  4. #4

    Domyślnie

    No niestety nie mam porownania bo uzywalem tylko heliopana, ale na forum byl dosc obszerny watek poswiecony wlasnie hoyi i heliopanowi. Wiele wypowiedzi bylo na plus tego drugiego. A fotki (sztuk dwie) sa w dziale experymenty.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •