Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jak robić zdjęcia z VR 70-300

    Witajcie

    właśnie odebrałem mojego 70-300 VR. po krótkich szybkich testach "przez okno" doszedłem do wniosku że ten VR to nie jest wcale takie cudo. chyba że... nie umiem się tym posługiwać. w instrukcji przeczytałem że przed dociśnięciem spustu trzeba poczekać aż obraz się ustabilizuje w VIEWFINDERze... co to? chodzi normalnie o wizjer? u mnie nic nie drży, słysze stukoty w środku jak docisnę spust do połowy ale nic mi nie drży, nic nie musi się jakoś specjalnie stabilizować.

    Proszę pomóżcie


    Pozdrawiam
    Mrozu

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli masz ustawiony VR na normal, bo tak jest wykorzystywany w większości to po naciśnięciu spustu do połowy widzimy przez chwilę lekkie przesunięcie obrazu i słychać szum pracy VR, dociskamy spust dalej. Słyszlność pracy VR jest większa dla ogniskowej 300mm niż dla 70mm. Natomiast w 18-200VR nie słuszę szumu pracy VR tylko klapnięcie w chwili naciśnięcia spustu do połowy.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  3. #3

    Domyślnie

    Trzaśnij foto na 1/30s dla 300mm z VR i bez VR. Myślę, że zauważysz różnicę.

  4. #4

    Domyślnie

    Xathloc ma rację, jeżeli VR pracuje będzie widać natychmiast różnicę na czasach dłuższych od 1/30s.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mrozu Zobacz posta
    Witajcie

    ... mnie nic nie drży, słysze stukoty w środku jak docisnę spust do połowy ale nic mi nie drży, nic nie musi się jakoś specjalnie stabilizować.

    Proszę pomóżcie


    Pozdrawiam
    Mrozu
    To jak nic nie drży to w czym problem?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mrozu Zobacz posta
    u mnie nic nie drży, słysze stukoty w środku jak docisnę spust do połowy ale nic mi nie drży, nic nie musi się jakoś specjalnie stabilizować.
    Popatrz się na jakiś odległy obiekt przy dużej ogniskowej. Zauważysz, że mocno "lata". Naciśnij teraz spust do połowy. "Latanie" stanie się bardziej płynne. Tak właśnie działa VR.

  7. #7

    Domyślnie

    ja już sam nie wiem.

    @Wojteksw
    u mnie przy dociśnięciu spustu do połowy bardziej słychać klapnięcie niż szumienie.

    @Xathloc
    ciężko mi ją zauważyć...

    @milo_ja
    nie widzę żadnej różnicy między lataniem


    hmmm dzisiaj jestem lekko zdenerwowany. pobawię się jutro, przy lepszym światełku na dworku. może coś zauważe...

  8. #8

    Domyślnie

    Spokojnie, gdy kupiłem 70-300VR i słyszałem inne odgłosy niż w 18-200VR myślałem, że 70-300VR jest uszkodzony ale skoro stabilizator pracuje to widocznie odgłosy w dłuższych ogniskowych mogą być bardziej słyszalne.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mrozu Zobacz posta
    hmmm dzisiaj jestem lekko zdenerwowany. pobawię się jutro, przy lepszym światełku na dworku. może coś zauważe...
    A co chcesz zauwazyc? Jakie masz oczekiwania po stabilizacji i jakie niepokojace efekty dostrzegasz, bo jak na razie o zadnych konkretnych problemach nie napisales.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Ja po stabilizacji VR II generacji nie mogę się doczekać na VR III, przy skokach Adasia będę mógł nacisnąć spust do połowy - dokonam takiej stabilizacji i zamrożenia ruchu, że jak Adaś wyląduje i będzie to dobry skok to dopiero wtedy nacisnę spust do oporu i wykonam dobre zdjęcie. To dopiero będzie prawdziwe VR.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •