Witajcie,
od dłuższego już czasu zastanawiam się nad problemem nie tyle sortowania czy katalogowania zdjęć, bo to robią przeróżne programy, ale właśnie nad segregowaniem.
Każdy z nas robi tysiące zdjęć rocznie, wrzuca to wszystko do kompa czy na płyty i nigdy później już do tego nie zagląda. Chciałbym się dowiedzieć, jakimi kryteriami się kierujecie, przy krótko mówiąc wywalaniu zdjęć. Oto wracasz z pleneru, masz 200 zdjęć i co robisz by mieć ich akceptowalną ilość, czyli na przykład 20, 30, 50? Ja ciągle mam z tym problem i nadal mam 200, 7 ujęć tego samego, itd.
Macie jakieś sposoby? Podzielcie się.
PS
Ostatnio gdzieś wyczytałem: "wracam z podróży, mam 1500 zdjęć, wybieram 10 najlepszych i 40 dobrych i to wszystko". Jak on to robi? Jak pozbyć się sentymentu, czy czegoś tam innego co nie pozwala nam wywalić zdjęcia i wspaniale gromadzi niepotrzebne rzeczy?!
PS2
Jeśli to post nie w to miejsce, to proszę o przeniesienie.
Dzięki i pozdrawiam
Szukaj





Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami