Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie 17-55 vs 24-70 Dylemat

    Witam szanownych kolegów

    Może któryś z Was też miał ten dylemat i 17-55 czy 24-70 i czym decydowaliście się przy ewentualnym wyborze. Używam wyłacznie przy fotografi ślubnej ( obecnie d300) ale planuję za rok lub dwa wymienić na FF.
    D370|17-55|18-70|50 1.8|SB-800|

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macpalka Zobacz posta
    Witam szanownych kolegów

    Może któryś z Was też miał ten dylemat i 17-55 czy 24-70 i czym decydowaliście się przy ewentualnym wyborze. Używam wyłacznie przy fotografi ślubnej ( obecnie d300) ale planuję za rok lub dwa wymienić na FF.
    Skoro planujesz FF, to nie masz się nad czym zastanawiać.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wyznaje teorie, ze nalezy kupic to co w danym momencie jest nam potrzebne. Jesli potrzebujesz szerokosci na DX to bierz 17-55, jak zmienisz sobie puszke na FF to i wtedy zmienisz szklo. Jesli wystarczy Ci szerokosc 24mm na cropie to kup juz teraz 24-70.

    pzdr.

  4. #4

    Domyślnie

    do ślubów szerokość 17-55 pożądana bardzo
    NIKON 007

  5. #5

    Domyślnie

    to za rok dwa sobie kupisz 24-70
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem taki sam dylemat i myślałem intensywnie co mam zrobić W pierwszej chwili pomyślałem, że 24-70 jest dla mnie za drogi. Kupiłem więc 17-55 który notabene okazał się trafiony. Oddałem i znowu myślałem co robić
    Przeanalizowałem swoje zdjęcia i doszedłem do wniosku, że na szerokim mam niewiele zdjęć, 80% to zdjęcia w zakresie 50-60. Decyzja padła więc na N24-70. Dla moich potrzeb ma idealną ogniskową i tym się kierowałem.
    opis w fazie przygotowań ...

  7. #7

    Domyślnie

    Nie miałem tego dylematu, bo kiedy kupowałem 17-55 nie było jeszcze 24-70. Ale gdyby wtedy był, nawet o połowę tańszy też bym go nie kupił (do DX). Po prostu jest dla mnie za wąski. Nie ma sensu męczyć się rok czy dwa (zanim kupisz FF) z zoomem pod pełną klatkę, tym bardziej, że fotografując śluby musisz to zrobić możliwie dobrze. Nazbyt często zachodzi potrzeba ukazania szerokiego planu, by nie wyrywać naszych obiektów z otoczenia, lub konieczność, czasami nawet wbrew naszej woli, bliskiego wejścia w "temat", bo okoliczności nas do tego zmuszają. Można oczywiście wymieniać obiektywy, czy pracować dwoma aparatami. Tylko po co, skoro można (najczęściej) jednym. Pod warunkiem, że będzie siedział w nim dobrze dobrany obiektyw....

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Bardzo mi one pomogły. Chyba rzeczywiście wezmę 17-55
    D370|17-55|18-70|50 1.8|SB-800|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •