witam wszystkich!
a wiec w najblizszym miesiącu chcalbym zakupic lustrzanke, mam 3000zł.
na oku mam albo nikona d40x albo pentaxa k10d wiem ze roznica miedzy nimi jest ogromna,ale nie w tym rzecz.
jeżeli kupiłbym d40x to z kitowym obiektywem 18-55 zostalo by mi jeszcze ponad 1000 zł i chcialbym kupic obiektyw 70-300 i w tym problem ze nie wiem jaki obiektyw czy tamron czy sigma czy nikkor będa mi działac.chodzi mi o to zeby działał AF bo dowiedzialem se ze jak kupie sigme 70-300 bede mogl tylko manualnie nastawiac ostrosc,jezeli kupowałbym nikkora 70-300 to tego bez vr bo on jest za drogI ,ale tez nie wiemczy będzie mi działał.
Prosze o pomoc jaki obiektyw z AF 70-300 będzie mi dizałał w d40x .