Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaki Nikkor 35mm ..... f2 czy 1,4 ..czy..?

    M. inn. chce kupic stały obiektyw o ogniskowej 35mm, ale po tym jak przeczytalem o problemach z AF 35f2 (smar na listkach przeslony) trochę zwątpiłem.Czy ktoś wie czy obecne , nowe obiektywy Nikona AF 35f2 są wolne od tej wady?Jakie są praktyczne warunki gwarancji w Polosce jesli kupie tu taki nowy?(czy Nikon w Polsce ma swoj serwis i jak on funkcjonuje?).Rozważam wiec alternatywe i kupno manualnego 35f2 lub 35f1,4, oczywiscie używanych .35mm to moja ulubiona ogniskowa i chcialbym miec takie szklo jak najlżejsze i najjaśniejsze))))aa tak na serio..czy ktoś może coś rzec na temat tych szkieł..jakies praktyczne uwagi.Obiektyw bedzie mocowany do korpusu AF oraz do planowanego zakupu : manualnego FM3a...jesli sa jeszcze do dostania? Nie lubie nosic ze soba ciezkiego sprzetu..ale ta janosc 1,4 przy 35 mm to byloby cos swietnego, czuly film i nowe możliwosci.Lampę blyskową mam w kompakcie Yashice i wystarcza na imieniny.Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam 35mm f2, smaru na listkach nie zauwazylem, strasznie lubie to szkielko, fajna plastyka. Moze przed zakupem wystarczy dokladnie obejrzec a pozatym podobno nikon uporal sie juz z tym problemem. Niestety nie porownam tego szkielka do f1.4 bo nie posiadam ani nawet w lapie nie trzymalem.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze - jeśli idzie o 35mm AIS f/1,4 to z ich dostępnością jest kiepsko, zaś AIS f/2,0 ma nienajlepszą prasę.
    Po drugie - jeśli idzie o jakość optyczną zetknąłem się z kilkoma opiniami z wiarygodnych źródeł, że 35 mm f/2,0 AFD jest optycznie jeśli nie lepszy, to na pewno nie gorszy od owych manuali. Wiele osób na tym forum owego obiektywu używa i jakoś nikt nie narzekał na zaświnione listki przysłony...

  4. #4

    Domyślnie

    potwierdzam u mnie czysciutko obiektyw najlpeszy jaki mialem
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Po pierwsze - jeśli idzie o 35mm AIS f/1,4 to z ich dostępnością jest kiepsko, zaś AIS f/2,0 ma nienajlepszą prasę.
    Po drugie - jeśli idzie o jakość optyczną zetknąłem się z kilkoma opiniami z wiarygodnych źródeł, że 35 mm f/2,0 AFD jest optycznie jeśli nie lepszy, to na pewno nie gorszy od owych manuali. Wiele osób na tym forum owego obiektywu używa i jakoś nikt nie narzekał na zaświnione listki przysłony...
    Optycznie może nie gorszy.Ale o problemie 35f2AF ze smarem na listkach przeslony pisze sie sporo w necie..na forach zagranicznych, wielu użytkownikow AF 35f2 o tym sie wypowiadalo, nieraz po paru miesiacach użytkowania problem sie pojawial.Ja sie pytam jeszcze raz, czy jest jakis gwarancyjny serwis Nikona w Polsce, czy zostaje sie samemu z problemem olany przez sklep, ktory to sprzeda.?Tylko ze wzgledu na ewentualną gwarancje kupilbym taki obiektyw w Polsce .Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Najlatwiejsze rozwiazanie, zadzwon do serwisu NP i spytaj jak sie zapatruja na te sprawe, czy mieli takie przypadki. Bedziesz mial info. z pierwszej reki.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  7. #7

    Domyślnie

    To naprawdę dobry obiektyw. Sprawdziłem listki- czyściutkie jak....
    A to zdjęcie z przesłoną f2:


    [ Dodano: Czw 16 Lut, 2006 ]
    mała poprawka:
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem dwa takie szkiełka. Potwierdzam ostrość niesamowita. AF też bardzo szybki. Niestety w obu (były z drugiej ręki) w połączeniu z D70 i lampą np SB-800 lub tą wbudowaną nie pracowała przysłona. Mimo iż w aparacie pokazywał np 5,6 i tak zawsze był w pełni otwarty otwór. Bez lampy wszystko pracowało normalnie. Z F80 wszystko było ok.
    Na trzeci się nie zdecydowałem ponieważ czasami trzeba robić z lampą...
    pozdrawiam Krzysiek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •