Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jakiego CF do D70 ?

    Przejrzałem archiwum ale niewele znalazłem. Na razie mam "starego" kingstona 256KB z G3 i chcę kupić jakiegoś CF 1 albo 2 GB. Jakiego kupić ? Czy rzeczywiście odczuję różnicę między tymi ekstra szybkimi (np x80 albo Ultra II) od podstawowych wersji. Gdzieś w chipie wyczytałem że przy zapisie 23MB danych na np. Sundiska albo jego wersją Ultra II zyskuje się 1 s ( 5 zamiast 6 s) czyli 20%. Może ktoś ma doświadczenia praktyczne ?

    pozdrawiam
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Mam dwie karty - Kingstona 256 MB (od innej cyfrówki) - tego najstarszego, pomarańczowego i Lexara 1GB 80x. Raz eksperymentalnie założyłem Kingstona i zapis zdjęć w serii był tak na oko conajmniej 2 razy wolniejszy niż do Lexara.
    Pozdrawiam,
    Krakus
    D70|kit|N AF50/1,8|N AF 70-210/4-5,6|N AF 85/1,8|SB-800

  3. #3
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    powiem krótko acz tresciwie...duzego i szybkiego

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam CF SanDiska ULTRA II 1. GB. Zadnych niespodzianek.
    Wzorowy performance.Takze z RAW.


    PS. Lubie krotkie sentencje
    D70 2.7 TDi

  5. #5

    Domyślnie

    a ja to samo tylko 2gb - generalnie sandiski sa sprawdzone i dobre. to samo lexary. problemow co nie miara jest z szybkimi kingstonami
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  6. #6

    Domyślnie

    oj, nie czepiajcie sie Kingstonow. Mam 512 niebieska (Pro) i na razie OK. Jesli ktos nie robi profesjonalnie to czy ja zaczekam 1,2 sek dluzej to co za roznica. A z drugiej strony patrzac roznica w cenie jest STRASZNA
    Polecam wiec wszystkim wolne karty
    No chyba ze ktos ma pare stow i nie wie co z nimi zrobic.
    A ceny CF leca na leb i szyje.

  7. #7

    Domyślnie

    A zna ktos może ta ? Proszę o opinię ! -

    1GB Extreme CompactFlash
    Pozdrawiam !
    D700|D90|14-24 f/2.8|24-70 f/2.8|70-200 f/2.8 VR|SB-900||

  8. #8

    Domyślnie

    Potwierdzę brak problemów z Kingstonem 512 HS (niebieski). Mimo, że nie ufam kartom tej firmy (bo nie! ), muszę przyznać, że moja sprawuje się dobrze. Robiąc ostatnio sesję w NEFach nie miałem żadnych kłopotów z czasem zapisu. Serii nie robię.


    slawek-
    D70 | Tamron 28-75/2.8 | 70-300G | 50/1.8 | SB-800 | Manfrotto 680B+234RC

  9. #9

    Domyślnie

    ja akurat miałem podobną sytuację tzn. został mi zwykły Kingston od G3 i używałem go jakiś czas w D70 i generalnie nie było źle, ale np. przy zdjęciach seryjnych karta dośc szybko "puchła" (7-10 zdjęć w serii). Kupiłem Sandiska Ultra II i zdecydowanie widać różnicę, spokojnie robi kilkadziesiat zdjęć w serii i czuć różnice w wydajnosci.
    Trochę brakuje szybkości podczas zgrywania zdjęć do kompa, ale może czytnik okaże sięszybszy od D70, nie testowałem jeszcze, ale czytałem takie opinie.
    Nikony

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryan
    Trochę brakuje szybkości podczas zgrywania zdjęć do kompa, ale może czytnik okaże sięszybszy od D70, nie testowałem jeszcze, ale czytałem takie opinie.
    D70 pracuje z szybkością USB1.1, więc każdy czytnik 2.0 musi być szybszy


    slawek-
    D70 | Tamron 28-75/2.8 | 70-300G | 50/1.8 | SB-800 | Manfrotto 680B+234RC

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •