Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Chipset, a wydajność kompa ?

    Tak przymierzam się do zrobienia PC tylko do obróbki zdjęć, no i ciekawostaka jaką wybrać płytę tzn. z jakim chipsetem ? Nie wiem jeszcze czy to będzie platforma pod AMD czy Intela, ale wic jest w czyś innym. Otóż złożylismy dla kolegi komputerek na AMD X2 4400 niby szybki proc. Właśnie dostałem do firmy nowy komp Dela też na AMD X2 model 3800+ pamieć ram tylko 1GB w naszym 2 Gb choć to bez znaczenia w tym co dalej napiszę. Testowałem oba komputerki programem Everest testem CPU Quen niby jakiś miarodajny. Trochę się zdziwiłem, że nasz składany na szybszym procu osiga wynik 4500 a ten orginalny DELL aż 7000 !!!. W delu mikroukład płyty głównej nVIDIA GeForce 6150 LE, AMD Hammer. W naszym składaczku płyta głowna Gigabite na Chipsecie AMD 690G . Czyżby sam mikroukład platformy miał tak duży wplyw na wydajność jednostki. Bo ,że ma to sprawa oczywista, ale taka różnica ? Baaaa w naszym PC nawet ram to GEIle za kupę kaski z CL 3 !!!! . SHIT torchę wpadłem w konsternacje, więc pytanie do specjalistów od budwowy PC jaki chipset na dziś powinien być na płycie żeby z proca wycisnąć wszystko co się da.
    Nadmienie, że taktowania i inne ustawienia z BIOSU są optymalne dla naszego składaczka i nc wiecej wyczarować się nie da
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 03-01-2008 o 20:16
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuje platformę Intela - procek core 2 duo (dowolny z szyna 1066) do tego obowiązkowo płyta Intel'a - najlepiej na jak najnowszym chipsecie no i pamięci jakieś ultry (np. Geil) z CL 4.0 i szyna 1066 - jeśli to będzie chodziło na Windows XP to 2 GB ramu - jeśli na Viscie to proponuje 4 GB oczywiście w każdym z przypadków kości w dualu. Co do grafiki to może być dowolna (nawet zintegrowana sobie poradzi) choć miło byłoby mieć jakiegoś matroxa ale większe znaczenie będzie tu miał monitor. Musiałbym pogrzebać by podac jakieś konkrety...

    To tyle z moich wywodów na temat sprzętu... Może inni coś jeszcze do tego dorzucą
    Pozdrawiam. Jacek.... --++Te bestie mają ogromne serca++-- http://foto.mjtech.pl
    D40X + Kit / Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR IF-ED / SB-800 i drobiazgi w CaseLogic'u

  3. #3

    Domyślnie

    po core wez jakiegos asusa albo gigabyte'a na p35 i luz

    a co do Twojego kompa to zadam takie pytanie: czy zainstalowales najnowsze sterowniki do plyty, czy sciagnales sterowniki do amd'eka wielordzeniowego, czy sciagnales poprawki do windy, czy skonfigurowales bios ?
    pewnie nie ;p
    a Ci w dellu pewnie spora czesc zainstalowali ;p

    a generalnie to uklady na jakich jest oparta plyta to podstawa sprawnosci ukladu.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko co sie dało zaktualizowane, ustawinia BIOSU też wyszystko co sie da wykrzesać. No i (_I_) czyżby wic leżał w tym , że to składaczek . Nawet nie znam tego chipsetu z płyty Dela.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    az znalazlem co to i sciagnalem ten program Robin. nie wiem co tam jest zwalone ale moj stary x2 4200 na 939 pokazal prawie 8000 i to na kompie ktory nadaje sie do przeinstalowania i nawet zadnego programu nie wylaczylem ani resetu nie robilem ;p
    skladak nie ma znaczenia chyba ze cos nie poszlo. nie znam ani jednego ani drugiego chipsetu choc generalnie wystrzegam sie grafik zintegrowanych w chipsecie plyty. z opisow to sa tanie chipsety do komputerow biurowych.
    moze tez sam everest zle chodzi u Twojego kumpla. sprawdz innymi benchmarkami.

  6. #6

    Domyślnie

    mam core 2 duo 6550, 2,33 GHz szyna 1333. Plyta Asusa z chipsetem P35. Pamieci A-Data 2x1GB 800MHz. Bardzo fajny zestaw
    w tym tescie, o ktorym robin pisze pokazuje u mnie lekko ponad 10000, a podkrecony procek do 3,5GHz, 15000 (wszystko na zawalonym systemie i z programami w tle)
    w tej chwili wlasnie chyba ten chipset jest najlepszy pod wzgledem cena/jakosc

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    mam core 2 duo 6550, 2,33 GHz szyna 1333. Plyta Asusa z chipsetem P35. Pamieci A-Data 2x1GB 800MHz. Bardzo fajny zestaw
    w tym tescie, o ktorym robin pisze pokazuje u mnie lekko ponad 10000, a podkrecony procek do 3,5GHz, 15000 (wszystko na zawalonym systemie i z programami w tle)
    w tej chwili wlasnie chyba ten chipset jest najlepszy pod wzgledem cena/jakosc
    No to ładny wynik. Kurde może właśnie taką maszynkę sklecę. Po co wyważać otwarte drzwi.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też nie jestem fanem AMD. Według mnie wydajnościowo sporo już odstaje od Intela.
    Mój notebook (core 2 duo 1666 MHz, 2 GB RAM DDR2 677 MHz, chipset Intel i945PM) w teście CPU Queen pokazuje 6500.
    Notebook ma już 2 lata i nie był to wtedy jakiś topowy model.
    Ostatnio edytowane przez gajowy ; 04-01-2008 o 23:02
    Pozdrawiam, Krzysiek

  9. #9

    Domyślnie

    Osobiście byłbym ostrożny z wszelkimi testami syntetycznymi. Sporo zależy od programu testującego. Może być bardziej lub mniej optymalizowany pod daną architekturę. Więc trochę spokojnie bym do tego podchodził.
    Wydajność komputera to wypadkowa różnych elementów i akurat chipset nie ma tu raczej decydującego znaczenia (zwłaszcza w przypadku AMD). A tak generalnie to dość zabawne jest składanie "potworów" do obróbki zdjęć. Taki wyścig zbrojeń, żeby zyskać może nanosekundy lub dobre samopoczucie

  10. #10

    Domyślnie

    mam Abita, model IP35-E. Najnizszy model Abita z tym chipsetem, ale za to najtanszy (jakies 320zl). Polecam, mimo ze mozna wycztac o jakis problemach z ta plyta, dokladnie o wolnym starcie.

    wyczytalem, ze wchodzi nowy chipset intela, zwie sie X38. Widzialem juz w sprzedazy, np Asusa z tym chipsetem, ceny od 600zl w gore...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •