Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 136
  1. #1

    Domyślnie zarabiacie na swoim hobby ?

    Mowa oczywiście o fotografii. Ciekawi mnie czy robicie drodzy forumowicze zdjęcia "do szuflady" czy probojecie je brzydko mówiać 'opchnąć' ? Jeśli tak to chętnie posłucham doświadczeń związanych ze sprzedawaniem zdjęc w fotobankach i itd itp....
    Ze swojej strony myśle ze trudno to raczej traktować jak źrodło stałego dochodu i z tego sie utrzymywać, ale fajnie od czasu do czasu byłoby zgarnąc troche grosza na jakieś szkiełko, filterek czy cuś podobnego.

    Pozdrawiam
    Michał
    D300 + S 10-20 | T 17-50 2.8 | T 90 2.8 | S 70-200 2.8 | SB-800 | SB-600 | Cokin Hitech 0.6 1.2 |
    LowePro CompuTrekker AW
    http://submit.shutterstock.com/?ref=64681- zarabiaj na zdjęciach!

  2. #2

    Domyślnie

    To kwestia osobnicza rzekłbym. Ja osobiście nie. Traktuję to tylko jako hobby.
    Sprzedałem przypadkowo może 4-5 zdjęć w całym życiu i traktuję to w kategoriach miłej przygody. Nie mam czasu ani wystarczających umiejętności aby się tym zająć na serio. Ale na forum są tez zawodowcy, więc Oni siłą rzeczy muszą zarabiać bo to ich chleb powszedni. Zapytany mówię jednak tylko za siebie.
    Pozdrawiam, Marek
    Nie bój się cienia... On mówi, że gdzieś jest światło.

  3. #3

    Domyślnie

    ja ostatnio próbuję, z racji miejsca pracy, nawiązać jakieś kontakty. Pokazuję to, co zrobiłem do tej pory i jakie mam ewentualnie możliwości. Zobaczymy... Najfajniejsze rzeczy w życiu zdarzają się niespodziewanie więc jestem cierpliwy - mam z czego żyć.

    ale "szczęście trzeba sobie umieć zorganizować" więc próbuję

  4. #4

    Domyślnie

    Jakie hobby? Ta ciężka, niewdzięczna, monotonna, harówka?

  5. #5

    Domyślnie

    Czornyj,

    może popełnię nietakt jeśli spytam o to (ale jestem nowy tu na forum) - żyjesz z fotografii?

    [ Dodano: Wto 07 Lut, 2006 ]
    od razu wyjaśniam dlaczego spytałem: jeżeli żyjesz z tego to po prostu zupełnie inaczej na to patrzysz

  6. #6

    Domyślnie

    Tzn. zasadniczo żartowałem - rozbawiło mnie to, że autor wątku tak trochę zakłada, że wszyscy tutaj parają się fotografią hobbystycznie i nawet jakby wsydliwie odnosi się do możliwości zarabiania za jej pośrednictwem.
    Faktem jednak jest, że po aparat sięgam zwykle w celach zarobkowych.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja konsekwentnie dokładam do mojego hobby i jest mi z tym dobrze.
    Może właśnie dlatego sprawia mi to aż taką frajdę.

    Kilka zdjęć oddałem za darmo do różnych publikacji (głównie kalendarze).

  8. #8

    Domyślnie

    zdjęcia robię:
    -dla przyjemności
    -dla podtrzymania kondycji (wędrówki z aparatem i plecakiem ok 11kg)
    -do celów archiwizacyjnych (zabytki, zamki, widokówki, mapy, krajobraz)
    -do aukcji
    -dla szkoły (kupamięci :P)
    -czasem dla lokalnej prasy (nie zarobkowo)
    -czasem trafia się jaka impreza, ślub itp (dla przyjaciół po kosztach, dla mniej znajmych +różny %)
    -inne przypadki (internet, kółko fotograficzne itd)
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9
    fiorel
    Gość

    Domyślnie

    Hobby to tu: WWW

    A zarobkowo to czasem jakieś małe zlecenia [ np. takie Tabazco ], oraz śluby i inne chałturki.

  10. #10

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •