Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z baterią w D80

    Witam,
    kolega ma taki problem w D80.
    Po pełnym załadowaniu baterii i wykonaniu 5 zdjec stan baterii wynosi 92%, po tym robi kolejne piec i stan baterii zero i aparat się wyłącza. Po wyjeciu baterii i ponownym włozenu bez ładowania stan baterii wynosi ponownie 87 % więc prawie pełna ale po zrobieiu kolejnych pięciu zdjec stan baterii drastycznie spada i po kilku następnych zdjęciach znowu aparat się wyłącza. Po kilkukrotnym wkładaniu i wyjmowaniu baterii maxymanie zrobię 190 zdjęć bateria całkowicie pada i trzeba ładowac ją ponownie. Ładowanie trwa kolejne dwie godz i po zakończeniu wszystko powtarza sie od nowa.
    Czy ktoś wie co jest nie tak? Ja stawiam na wadliwą baterię.
    pozdrawiam
    NIKON...

  2. #2

    Domyślnie

    bateria jest uszkodzona, jesli dlugo uzywana - normalne, jesli krotko - reklamowac.

    oryginal nikon?

  3. #3

    Domyślnie

    Nowy aparat, nowa bateria oryginalna. Ale raczej z body wszystko ok?
    NIKON...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Nowy aparat, nowa bateria oryginalna. Ale raczej z body wszystko ok?
    Nikt Ci nie da tu odpowiedzi czy to na 100% bateria. Moim zdaniem najprawdopodobniej tak, ale trzeba to sprawdzic.
    Niech znajomy podejdzie nawet do jakiegos Fotojokera i poprosi by sprzedawca na chwile dał mu jakas baterie od D80. Sprawdzi z inną i bedzie mial odpowiedz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Nowy aparat, nowa bateria oryginalna. Ale raczej z body wszystko ok?
    Elektronika aparatu może też fiksować !
    akumulator nie kosztuje fortuny ... dokup nowy (ewentualnie pożycz od kogoś podobny i sprawdz czy będzie Ok) .

  6. #6

    Domyślnie

    190 zdjec na akumulatorze to raczej niewiele... jesli aparat jest nowy spakowalbym go w pudlo i natychmiast reklamowal, bez wzgledu na to ktory z elementow okaze sie wadliwy.

  7. #7

    Domyślnie

    ok, dzieki. problem jest taki że do sklepu z którego kupował ma 300 km, a do najblizszego innego sklepu foto 80 km. Doradzałem mu żeby kupił w fotojokerze to wolał dalej ale 400 zł taniej. Nie zawsze taniej wychodzi faktycznie taniej.
    NIKON...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    ok, dzieki. problem jest taki że do sklepu z którego kupował ma 300 km, a do najblizszego innego sklepu foto 80 km. Doradzałem mu żeby kupił w fotojokerze to wolał dalej ale 400 zł taniej. Nie zawsze taniej wychodzi faktycznie taniej.
    przejechanie autem tych 300 km, łącznie 600 to już sporo odejmuje od ceny za paliwo :P

    Co do temat: to może być elektronika w body albo bateria, tak jak piszali poprzednicy- najlepiej do serwisu się udać skoro jest gwarancja i już
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Witam,
    kolega ma taki problem w D80.
    Po pełnym załadowaniu baterii i wykonaniu 5 zdjec stan baterii wynosi 92%, po tym robi kolejne piec i stan baterii zero i aparat się wyłącza. Po wyjeciu baterii i ponownym włozenu bez ładowania stan baterii wynosi ponownie 87 % więc prawie pełna ale po zrobieiu kolejnych pięciu zdjec stan baterii drastycznie spada i po kilku następnych zdjęciach znowu aparat się wyłącza. Po kilkukrotnym wkładaniu i wyjmowaniu baterii maxymanie zrobię 190 zdjęć bateria całkowicie pada i trzeba ładowac ją ponownie. Ładowanie trwa kolejne dwie godz i po zakończeniu wszystko powtarza sie od nowa.
    Czy ktoś wie co jest nie tak? Ja stawiam na wadliwą baterię.
    pozdrawiam
    Hej !

    Pozwoliłem sobie wtrącić się, gdyż miałem podobny (choć nie taki sam) problem:

    Otóż od razu (na drugi dzień) kupiłem drugi akumulator BC55 (zamiennik 2000mAh) na Allegro, 59zł.
    Dzięki temu nie traciłem tyle nerwów na domysły w stylu: cóż nawaliło, aparat, czy bateria.
    Ja miałem podobne przypadki z tą BC55: potrafiła 'ni stąd ni z owąd' po paru zdjęciach wyłączyć aparat bez ostrzeżenia, itp. To wszystko zwaliłem na karb 'formowania' się akumulatora. Teraz jest wszystko ok.

    Gdybym ja był na Twoim miejscu, to:
    - powróciłbym do ustawień fabrycznych w aparacie (nawet tych, które trzeba ręcznie przywrócić)
    - po naładowaniu akumulatora (ładowarka jest procesorowa i nie musisz 'zaraz, natychmiast' po naładowaniu
    wyłączać akumulatora !) odczekaj godzinkę i rozładuj ją 'do zera' - np. oglądając zdjęcia, czy pstrykając z lampą.
    Licz się z tym, że w każdej chwili może nastąpić rozłączenie aparatu ( nie patrz na wskaźnik !). Po 2 - 3-krotnym takim ładowaniu, akumulator powinie uzyskoać swoje pełne 1500mAh (oryginalny NIKON).

    PS.
    Mój akumulator BC55 okazał się pojemniejszy od Nikonowskiego - dopiero po 4-tym pełnym naładowaniu.

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 30-12-2007 o 00:23
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Ciekawe. Nikonowski aku może nie kosztuje fortuny, ale dokupienie drugiego do kompletu w batterypacku to jednak wydatek rzędu ponad 120 zł (widziałem nawet w jednym e-sklepie za ponad 200 zł !!!). To w tej cenie mamy dwa.

    Czy zamiennik współpracuje z aparatem w zakresie podawania stanu rozładowania i pasuje do nikonowskiej ładowarki?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •