Wiecie moze czy z racji bezprzewodowego sterowania lampami duze sa opoznienia w dzialaniu ?
Szukaj
Wiecie moze czy z racji bezprzewodowego sterowania lampami duze sa opoznienia w dzialaniu ?
Niestety wlasnie takiej odpowiedzi sie spodziewalem i powyzsze o brku opoznienia mocno mnie zdziwily. Robilem ostatnio proby D70 i SB-800 odpalana zdalnie i zeby wszystko zadzialalo w czasie wcisniecia spustu a to jednak trwalo. Dlatego czy jedynym badz co badz slusznym rozwiazaniem jest branie R1C1 zamiast samego zestawu R1 i proby odpalania go z body lub SB w celu unikniecia opoznien ? W koncu makrofotografia wymaga raczej natychmiastowego dzialania.No nie do końca...
Nikt nie pisał, że nie ma opóźnienia, tylko że w praktyce jest ono pomijalne. Mi w makro zdecydowanie więcej czasu zajmuje kiwanie się w celu złapania ostrości (AF używam bardzo rzadko) niż czekanie na "pogaduszki" lamp.
Sterownik bardziej ułatwia pracę niż ją przyspiesza (w przypadku puszek bez CLS umożliwia).
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Skontaktuj się z nami