Witam!
Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem fotodysku QCool OTG 2242. Do tej pory nie miałem z nim problemu, ale ostatnio mam problem ze zgraniem NEFów na komputer. JPGi kopiuje bezproblemowo, inne pliki formatem i wielkością też. Na NEFach (niektórych) się wiesza i nie kopiuje. Część plików skopiuje a niektóre nie. Sprawdzałem czy różnią się wielkością i czy nie chce skopiować tych największych np. 10MB, ale raz nie idzie 9,7MB, raz 9,4, a np. 9,6 pójdzie.
Czy wiecie co może być tego powodem? Mam zamiar zakupić inną obudowę fotobaknu, albo samą obudowę bez czytnika i przetestować czy to nie wina obudowy. Może ktoś miał podobne problemy i wie jak się do tego zabrać. Może użyć jakiegoś programu? Poprzez Total Commander też jest to samo.
Opis z testem tego fotobanku jest na stronie forum Pentaxa. Dysk mam Samsunga 80GB.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami