Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: VELBON?

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie VELBON?

    Chciałbym sobie zakupić statyw... Aktyalnie posiadam, przedpotopowy, BARDZO CIĘZKI, stalowy statyw, jest stabilny, dobry - tylko BARDZO CIĘŻKI...
    Szukam czegoś niedrogiego, poręcznego, w oko wpada mi praktycznie tylko VELBON, cena do 150 PLN na allegro.pl

    VELBON DF-40 - aukcja na allegro.pl
    VELBON DF-50 - aukcja na allegro.pl
    VELBON DX-888 DIGITAL - aukcja na allegro.pl

    Który polecacie?
    Wiem, że nie są to, żadne profesjonalne statywy, ale ja nie potrzebuje nic konkretniejszego, nie chce po prostu, żeby mój nikon D70s bujał sie na wietrze...

    Może jest coś innej firmy, o lepszch parametrach? Oby nie było za duże, w sensie za długie po złożeniu.

    Pomożecie?
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie Re: VELBON?

    Cytat Zamieszczone przez mmalkow
    Wiem, że nie są to, żadne profesjonalne statywy, ale ja nie potrzebuje nic konkretniejszego, nie chce po prostu, żeby mój nikon D70s bujał sie na wietrze...
    Spełnienie tych dwóch warunków (nic konkretniejszego, nie bujać się na wietrze) razem nie jest możliwe

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie Re: VELBON?

    Cytat Zamieszczone przez pebees
    Cytat Zamieszczone przez mmalkow
    Wiem, że nie są to, żadne profesjonalne statywy, ale ja nie potrzebuje nic konkretniejszego, nie chce po prostu, żeby mój nikon D70s bujał sie na wietrze...
    Spełnienie tych dwóch warunków (nic konkretniejszego, nie bujać się na wietrze) razem nie jest możliwe
    To może chociaż coś najbardziej zbliżonego do moich wymagań...
    Coś dobrego, nie za WIELKIEGO, do 150 zł, na nikosia z sigmą 70-300 <- trochę to waży, nie sądzę, żeby więcej niż 2,5 kg, gdzie taka masa to max. udźwig statywu, jak podają producenci...[/i]
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli Velbon to tylko z serii SHERPA

    nic mniejszego nie utrzyma Ci stabilnie D70 z 70-300.
    Pozdrawiam, Lolas

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lolas
    Jesli Velbon to tylko z serii SHERPA
    No ceny też całkiem ładne... liczyłem na troszkę mniej...

    Cytat Zamieszczone przez Lolas
    nic mniejszego nie utrzyma Ci stabilnie D70 z 70-300.
    Czyli do kwoty do tych 150PLN mogę conajwyżej sobie pomarzyć, zaznaczam, O W MIARĘ DOBRYM statywie...?
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  6. #6

    Domyślnie Re: VELBON?

    Cytat Zamieszczone przez mmalkow
    Wiem, że nie są to, żadne profesjonalne statywy, ale ja nie potrzebuje nic konkretniejszego, nie chce po prostu, żeby mój nikon D70s bujał sie na wietrze...
    Pomożecie?
    no niestety to se ne da, pane hawranek ...będą się bujały...chyba, że do nich zapniesz kompakcika, a pod nimi powiesisz parę cegieł

    stabilność jest wykładnikiem wagi i sztywności statywu, więc im cięższy i sztywniejszy, tym stabilniejszy...

    jak słysze wypowiedzi typu ...mi tam wystarcza velbon... to dostaję telepawki jaki to ja mam kiepski statyw...ten manfrotto jest chyba z gumy żelkowej, bo jak powieszę F70+metza+sigmę 400 to nawet nie wyciągając kolumny centralnej muszę dać mu czas na stabilizację a jak robię zdjęcia na długim dystansie to nawet nie wyciągam dolnych partii nóg...i za co ja zapłaciłem te 700zł a tak kupił bym velbona za 64zl i stałby jak wmurowany
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie Re: VELBON?

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    ten manfrotto jest chyba z gumy żelkowej, bo jak powieszę F70+metza+sigmę 400 to nawet nie wyciągając kolumny centralnej muszę dać mu czas na stabilizację
    Czyli jeśli nie chcę wpakować w statyw min. 1000 zł (no już niech będzie to 700PLN ) to śmiało mogę kupić tego nieszczęsnego velbona? A jak HAMA się ma to VELBONA? Cenowo porównywalnie, a jakość?
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  8. #8

    Domyślnie

    Ja Ci odpowiem na temat tych 3 statywów, o które pytałeś - macałem wszystkie 3 bo właśnie z nich dokonałem wyboru, wśród nich najlepsze wrażenie sprawił na mnie DF-50 (wrażenie czyt. stabilność), 888 byłby fajny ale nogi jego składają się z 4 elementów i raczej przez to traci na "wrażeniu", wiem że nie umywają się do profesjonalnych ale tylko na taki mnie było stać więc taki kupiłem.

  9. #9
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Do 150 zł to może Ci się udać kupić coś w miarę stabilnego, co bez rozkładania nóżek i przykręceniu aparatu bez ichniej głowicy spełni Twoje wymagania.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam!

    Koledzey troszkę przesadzają poniżej masz przykłady :

    http://www.abitus.pl/sklep/main.php

    Ten jest całkiem niezły i lepiej wyposażnony od serii Velbon, które podałeś:

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=83875624

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=83165447

    Pozdr
    Grzegorz
    Teraz Lady Ku

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •