Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 64

Wątek: VELBON?

  1. #41

    Domyślnie

    Każdy szuka czegoś dla siebie i pod swoje potrzeby - patrz możliwości finansowe.
    Ja szukałem statywu do wędrówek po górach i do domu (macro), czegoś:
    - krótkiego po złożeniu
    - lekkiego
    - z niezależnie rozstawianymi (pod różnym kątem) nogami
    - z skracaną i odwracaną o 180 stopni kolumną
    te cechy mają modele Ultra i Maxi z tąd
    http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_k...le=&szuk=&pol=
    oraz Slik http://www.sklepfotograficzny.pl/sta...-mini+glowica/
    Co ważne cena szczególnie Slika jest OK.
    Niestety Sherpy są co najmniej 2x cięższe. Wniosek nie ma uniwersalnego obiektywu i statywu pewnie też.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  2. #42
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    no widzę trafił się trudny temat...
    ALFie plecak 11 + statyw 3,65 = prawie 15!
    a jak jeszcze chcesz zabrać ze sobą dziewczynę/żonę, żeby jej parę zdjęć zrobić?!?
    [Oczywiście nie mówię, że mamy ją nieść na rękach... :P)
    Można sobie mówić, co tam kilka kilo... ale to ma znaczenie jak się idzie gdzieś dalej w plener, że nie wspomnę że potem już sił brak na inne rzeczy...
    Ja mieszkam na niezłym odludziu, zresztą nie fotografuje profesjonalnie, dlatego też nie chę tachać ze sobą ciężarów... miałem nadzieję że znajdzie się statyw (w miarę lekki, niezbyt wielki po złożeniu, solidny) jak się dowiedziałem takie zestawienie parameterów nie jest możliwe (lub jest za ponad 1500 PLN, chyba wolałbym dołożyć do jakiedoś lepszejszego szkła )
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  3. #43
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    ciężar plecaka podałem ze statywem...bo na wycieczkach jest podpięty do plecaka i w niczym absolutnie nie przeszkadza...robiłem tak wielokilometrowe trasy po górach
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #44

    Domyślnie

    Gratuluje i zazdroszcze kondycji. Zresztą widziałem gdzieś zdjęcie Ciebie z plecakiem (chyba, że myle)? Niestety ja bym tak nie mógł.

    Zdrówka,
    Radek.
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  5. #45
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    uhmmm...na wiosennym plenerku w karkonoszach - góry sokole...zdjęcie wisi na mojej stronie i w opisie polcaka fomei
    mógłbyś...kiwestia rozchodzenia i przyzwyczajenia
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #46

    Domyślnie

    Heh - ja tam nie lubie statywow - lubie lustro czuc w reku... A tak BTW - jak masz przytroczony przez cala wedrowke do plecaka to jak z niego focisz

    Zdejmowanie plecaka, odpinanie statywu, rozkladanie, focenie, skladanie, zapinanie i za nastepnym zakretem tak pieknie, ze wymagana powtorka to ponad moje sily... psychiczne No ale ja amator jestem...

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  7. #47
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    ja też amator, ale raczej nie zawsze z ręki zrobisz dobre foto, szczególnie na długich czasach...
    Ale jeżeli potrafisz to NA PRAWDĘ PODZIWIAM!
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  8. #48

    Domyślnie

    Heh - jasne, ze nie zawsze mozna a nawet dosc czesto tylko mi "to lotto" - jak nie moge to nie robie i juz - swiat sie nie zawali - to jest dla mnie hobby tylko

    BTW - a co do pewnosci lapy - przy masie F100, jego cudnej ergonomii, moim "osadzeniu" (czyt. masie ) i silnym "chi" mozna sporo

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  9. #49
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    tylko co to za hobby które trzeba ogranicznać, bo np. zobaczysz coś fajnego, spodoba Ci się bardzo, "chi" będzie niewystarczające i lipa... fotki nie ma...

    Moim zdaniem używanie statywu to kwestia przyzwyczajenia i oczywiście DUŻO LEPSZEJ jakości fotek (mówię oczywiście o dłuższych czasach)
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  10. #50

    Domyślnie

    Heh - no jaja sobie robie troche - nie lubie - prawda, w gorach odpuszczam czesto na rzecz monopodu - moze wiec trzeba nad tym VRII pomyslec jesli mowimy o czasach o jakich mysle...

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •