Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 64

Wątek: VELBON?

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radekg
    Może monopod Ci starczy? Osobiście nie używałem. Może ktoś się podzielić wrażeniami?
    Ile daje taka noga jedna zamiast trzech?
    Mam MF 681B solidny i lekki ale napewno nie polecam zamiast statywu. Też myślałem, że mi wystarczy i teraz właśnie rozglądam się za statywem mz w pierwszej kolejności statyw a potem monopod do długich szkieł można sobie kupić jako podpórke.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Thrasher
    Mam MF 681B solidny i lekki ale napewno nie polecam zamiast statywu. Też myślałem, że mi wystarczy i teraz właśnie rozglądam się za statywem mz w pierwszej kolejności statyw a potem monopod do długich szkieł można sobie kupić jako podpórke.
    Ja rozumiem, że zamiast statywu to nie bardzo i czasów 10s. nie utrzymam i w nocy focić nie będe mógł ale w cieniu...??
    Konkretnie ile takie cudo daje? Pozwala wydłużyć czasy o dwie działki? trzy?

    Pozdrawiam,
    Radek
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  3. #33

    Domyślnie

    Ja staram się tak poniżej 1/2s nie schodzić robiąc zdjecia z monopadem. Myśle, że ogólnie wygodniej będzie mi ze statywem kiedy będę mogł puścić aparat i np. odkręcić filtr więc jak się komuś nie spieszy i ciężar nie jest istotny to warto mieć statyw Często żałowałem, że go nie mam i jak już go kupię to raczej monopadu rzadko będę używał.

  4. #34

    Domyślnie

    1/2 s. To jest (jak dla mnie) wystarczające. Oczywiście w dzień. Tak czy siak - statyw się przydaje ale taki tobół na wycieczki brać to może być kłopotliwe, a tak - rurke pod pache i w świat.

    Pozdrawiam,
    Radek.
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  5. #35

    Domyślnie

    Boomerang jak się tego używa co masz ? Wbija się w ziemię ? Trzyma ręką ? Wiem że coś takiego jest ale nigdy mnie to nie zainteresowało, do dziś !

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  6. #36
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    kochani jest wyjście...kupcie MF carbonowy...waży połowę 055, a udźwieg podobny...tylko cena - 1500 niepodobna

    co do monopoda - poręczny...do niektórych modeli można dokupić trójnóg, ale myślenie, że zastąpi statyw to porażka

    a co do noszenia na wycieczki...nie wyobrażam sobie fotografisty, który na wycieczkę nie zabiera statywu...poczytajcie co pisał o tym mroczek :P
    mo plecak często waży pona 11kg i nie ma problemu...jeśli sprzęt jest dobrze umocowany, a plecak wyważony...mam swoje latka, więc wy, młodzi nie marudzić!
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #37

    Domyślnie

    A i owszem czytałem co pisze o tym Mroczek.
    Wcale nie myśle o tym, że monodpod ma mi zastąpić statyw. Absolutnie nie.
    Po prostu trzeba brać pod uwage jeszcze inne aspekty przy zakupie.

    Dla przykładu mam kumpla, który robi zdjęcia używając statywu za 59 PLN (dokładnie model FT-363 z funsports.pl). Waży to 750g., składa się do 45 cm. Byłem w szoku kiedy to zobaczyłem. Mówi, że mu to w zupełności wystarcza, robi wspaniałe - ostre fotki EOSem 3000, nad którymi piejemy z zachwytu na pokazach naszych slajdów. Jedyne na co narzeka to, że mógłby być wyższy. Foci w górach i lasach. Jak to wytłumaczyć?

    No i jest takie stare stwierdzenie: "Lepszy lekki statyw, który się ma ze sobą niż ciężki który się ma w domu.
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  8. #38
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    wiesz...jak powiesisz prakticę z krótkim szkłem (lekkie) na takim velbonie to jakoś da radę, ale zapomnij o długich...oduczyłem się skutecznie kupowania kitów i półśrodków - nie stać mnie na to
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #39

    Domyślnie

    Ok, czyli jeśli foce w zakresach 24-70 to Velbon za 150 PLN da rade?
    Alf - czy twoje eksperymenty z Velbonem padły przy podwieszeniu 400? Czy miałeś problemy z nim wcześniej, przy krótszych ogniskowych?
    Pytam, bo ja robie najczęściej w tej krótszej strefie.

    Zdrówka,
    Radek.
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  10. #40
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    tragedia zaczęła się przy sigmie 70-300, która do ciężkich się nie zalicza - zrobienie ostrego zdjęcia graniczyło z cudem...zwłaszca na dłuższych dydstansach ile ja fot zepsowałem i jak bardzo zazdrościłem koledze fangiera ...a później stwierdziłem - dość! nazbierałem na MF i kupiłem u hesji
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •