Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Wątek: VELBON?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klos
    Ja mam statyw Fangier FT-663S
    Akurat mam taki do sprzedania. Na dniach umieszcze aukcje na allegro. Jeśli jesteś zainteresowany to wal na priv.

    Statyw jest naprawde fajny. Stabilny i solidny. Kupiłem go po przestudiowaniu pl.rec.foto, gdzie polecali go jako zamiennik do MF. Na MF mnie nie było stać więc kupiłem go.

    Pozdrawiam,
    Radek.
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Proponuje kupić w miare tani i lekki statyw. Po paru niepowodzeniach przyda się jak znalazł do ... lampy błyskowej
    DX

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boomerang
    Po paru niepowodzeniach przyda się jak znalazł do ... lampy błyskowej
    Słusznie...!
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  4. #24
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boomerang
    Proponuje kupić w miare tani i lekki statyw. Po paru niepowodzeniach przyda się jak znalazł do ... lampy błyskowej
    słusznie mój velbon właśnie do tego służy
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    Ha, czyli na poczatku też kupiłeś "trzcinkę" !!!
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  6. #26
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    tak...kiedyś dawno temu nie bylo w polsce dostępu do jakichkolwiek statywów, a ja potrzebowałem do prakticy z krótkim szkłem, więc velbon dawał radę...jak nie wiało a teraz czymie lampę niewolnicę
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie

    Czyli w sumie lipa... nie chcę statywu, który waży 3,65 kg! ale nie chcę tez "trzcinki" czyli NIC dla siebie nie znadję.
    Myślałem, że może jednak coś pomiędzy by się nadawało... ten statyw który mam teraz jest stabilny, ale bardzo ciężki, kiedyś miałem normalną dobrą głowicę, uszkodziła się jednak i teraz mam kulkową głowice... tragedia!
    Chiałbym zabrać go czasami ze sobą na wycieczkę, nie potrzebuje żeby był stabilny jak nie wiem co, nie zamierzam robić fotek CATHERINY...
    Jak już wcześniej pisałem, pójdę z moim aparacikiem, pomacam każdy, zalożę moją sigmę i ocenię...
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  8. #28

    Domyślnie

    Może monopod Ci starczy? Osobiście nie używałem. Może ktoś się podzielić wrażeniami?
    Ile daje taka noga jedna zamiast trzech?
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  9. #29

    Domyślnie

    MMalkow no cóż, nie chcąc być zrypany przez mądrzejszych kolegów, jak sam widzisz w podpisie mam tego Velbona 888.
    Wiele racji mają moi przedmówcy, gdzie niestety za stabilnością idzie cena i waga tego ustrojstwa.
    Jeśli mogę dodać coś od siebie, to mimo wszystko zależy do czego będziesz używał tego statywu. Ja na dziś wiem, że przy ilości robionych zdjęć bym takowego za 300zeta nie wykorzystał i tyle. Z moich obserwacji z KITowym szkłem bez wysuwania górnej kolumny czy windy jak to nazywacie na stablinym gruncie bez problemu sobie on radzi. wiadomo jak zapodasz do niego tele, masz grząski grunt, w dodatku chcesz wysunąć głowicę z aparatem wyżej, lub przechylić o 90stopni do zdjęcia w pionie....ojej to niestety kaplica.
    Ale ważne jest do czego to ma służyć, jedno zauważyłem Panowie i musicie przyznać rację, że wielu z Was kieruje się albo tym że ta Wasz chleb powszedni albo tym, że używacie sprżetu w każdych możliwych warunkach. Jeśli robię zdjecia statywem okazyjnie i tylko panoramki, to po co przepłacać.
    Teraz możecie mnie zrypać....

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  10. #30
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Monopod. I tu odwrotnie. Lekki jest bardziej przydatny. Taki tani "VR"
    DX

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •