Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie d-50 jaka grupa aparatów

    mam pytanie do uzytkownikow sb800.W istrukcji obsługi podzielono aparaty na grupy kto wie do jakiej grupy zalicza sie d-50

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiss Zobacz posta
    mam pytanie do uzytkownikow sb800.W istrukcji obsługi podzielono aparaty na grupy kto wie do jakiej grupy zalicza sie d-50
    A o jakie grupy biega?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o grupy aparatów Nikona wymienone w instrukcjach od SB-xxx. Nie ma w nich D50 bo z cyfry, przynajmniej w instr. od SB-600, jest tylko d70 i d2H jako zgodne z CLS i d1, d100 jeko niezgodne z CLS. D50 też jest niezgodny z CLS. I chyba tyle.
    D90|T17-50 2.8|N18-105|S10-20|D610|N24-50 3.3-4.5|T28-75 2.8|N50 1.8|N35 1.8|S70-200 2.8|S70-300APO|SB900|2xSB600|

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli za kryterium zgodności z CLS przyjmiemy, że wbudowana lampa może pracować w trybie commander względem innych lamp to D50 nie jest zgodny z CLS. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z dobrodziejstw CLS za pomocą SB-800 lub SU-800 podpiętych do D50.
    STROBIŚCI są zajebiści...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biniubak Zobacz posta
    Chodzi o grupy aparatów Nikona wymienone w instrukcjach od SB-xxx. Nie ma w nich D50 bo z cyfry, przynajmniej w instr. od SB-600, jest tylko d70 i d2H jako zgodne z CLS i d1, d100 jeko niezgodne z CLS. D50 też jest niezgodny z CLS. I chyba tyle.
    No właśnie nie mam manuala od sabiny (gdzieś się ulotniła niewdzięcznica jedna). Znaczy są tylko dwie grupy? Bangla z CLS lub nie? Jeżeli jest ich więcej, to D50 będzie w grupie z D2h.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie

    D50 jest tak samo zgody z cls jak D70. Jedyna rożnicą jest to, że D50 nie ma funkcji commander a d70 ją ma - ale funkcja commander nie ma nic wspólnego z cls jako takim! Dwójka i trójka też nie ma funkcji commander (bo nie ma lampki), a jest zgodna z CLS.
    CLS to system który został wprowadzony po tym jak okazało się, że odbijanie światła metodą "od kliszy" nie sprawdza się jako metoda "od matrycy" (tzw. D-TTL). Odbite od matrycy światło (a więć już w trakcie robienia zdjęcia), stosowano w apratach D100 i D1 do których pasowały lampy sprzed ery 600 i 800, które parcują w i-TTLu.
    CLS - to jest skrót całego systemu sterowania lampą, a nie tylko "bezprzewodowością"
    Na Creative Lighting System składa się:
    1) tryb i-TTL;
    2) AWL - Advanced Wireless Lighting - system sterowania bezprzewodowego;
    3) FV Lock;
    4) przekazywanie informacji o kolorze światła błyskowego;
    5) Tryb synch z krótkimi czas. mig. Auto FP;
    6) Lampa wspomagająca AF o szerokim kącie rozs. światła;
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eldritch Zobacz posta
    CLS to system który został wprowadzony po tym jak okazało się, że odbijanie światła metodą "od kliszy" nie sprawdza się jako metoda "od matrycy" (tzw. D-TTL). Odbite od matrycy światło (a więć już w trakcie robienia zdjęcia), stosowano w apratach D100 i D1 do których pasowały lampy sprzed ery 600 i 800, które parcują w i-TTLu.
    Metoda "od filmu" już za czasów analoga traciła rację bytu. Wraz z wprowadzeniem przedbłysków (sławetne 3D), światełko nie odbijało się od filmu, tylko od lamelek migawki. Dlatego od strony szkła była w szarym kolorze. Lamelki migawki jakiś cudem, ciągle te same. Całe to paplanie o nie sprawdzaniu się, miało ihmo na celu usprawiedliwić, wprowadzenie nowego niekompatybilnego w dół systemu. W fuji jakoś się sprawdzało.
    Co do reszty zgoda.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •