najlepiej kup oryginał, szkoda ryzykować podróbe, jak taka cena->http://techplanet.pl/?gk=0&k=112&id=...&f=more&filtr=
Szukaj
najlepiej kup oryginał, szkoda ryzykować podróbe, jak taka cena->http://techplanet.pl/?gk=0&k=112&id=...&f=more&filtr=
Piszecie, że na zwykłych bateriach AA robicie o wiele mniej zdjęć, a u mnie wręcz przeciwnie. Zakupiłem Eneloopy i zrobiłem już więcej zdjęć na nich niż na dwóch bateriach (oryg + zam). Nie wiem czym to jest spowodowane, ale takie są fakty. Zobaczę jak to będzie wyglądało po dłuższym użytkowaniu eneloo...póki co jestem happy
![]()
opis w fazie przygotowań ...
No tak ale eneloopy to nie zwykłe baterie AA - to akumulatory i to bardzo dobre. Zwykłe baterie AA to alkaliczne duracelle, energizery itd. - o to chodzi. A przyczyne tego że robisz mniej zdjęc na akku oryginalnym nikon i zamienniku wyjaśniłem wyżej - jakbyś miał dwa nikonowskie było by zapewne lepiej...
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
ok, masz racjęmyślałem że chodzi o akumulatorki AA
opis w fazie przygotowań ...
Mam dwa nikonowskie i jest świetnie - 1200-1300 zdjęć
Mateusz Książkiewicz
Canon & Nikon
No i mam już MB-D80. Przekonaliście mnie, że warto dołożyć 150 zł i kupić oryginał. Ale...
Ale powiem szczerze, że 400 zł za takiego gripa to jednak trochę robienie z nas głupa. Cena gripa to niemal 20% wartości aparatu, a jakość przycisku czy pokrętła odbiega jakością od tych z aparatu. Moim zdaniem ten kawałek plastiku (bo ani w tym baterii czy jakiejś zaawansowanej elektroniki nie ma) nie jest warty więcej niż 200 zł.
Na szczęście u mnie nie ma żadnych luzów, ale nad ergonomią mogli by jeszcze popracować, przycisk spustu i przednie pokrętło są zbyt odległe od siebie (nie są położone tak wygonie jak na body), pogorszyła się chwytność aparatu trzymając go normalnie w poziomie. [Edit] A co do spustu, to jest trochę śmieszna sprawa (ogólnie mi nie przeszkadza, ale Nikon się nie popisał), bo o ile w body można wyraźnie pod palcem wyczuć dwa stany położenia spustu (AF / Wyzwolenie migawki) o tyle w gripie nie czuć tych stanów. Lekko wciskasz to AF i mocniej to migawka. Ale nie czuć pod palcem tego przejścia a jest w body.
Oczywiście to są moje odczucia subiektywne, ale... został mi jakiś niedosyt...
Ostatnio edytowane przez mpwt ; 05-02-2008 o 14:24
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Skontaktuj się z nami