Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Mb-d80

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KARLOS_vu Zobacz posta
    podczepię się do tematu
    w lutym chce kupić grip do mojej D80
    więc nie ukrywam że chciał bym też właściwie zainwestować w dodatkowy aku
    Mam ten oryginalny z aparatu - jaki dokupić najlepiej do kompletu by uzyskać jak najlepszą wydajność ??

    Będę wdzięczny
    najlepiej kup oryginał, szkoda ryzykować podróbe, jak taka cena->http://techplanet.pl/?gk=0&k=112&id=...&f=more&filtr=

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KARLOS_vu Zobacz posta
    podczepię się do tematu
    w lutym chce kupić grip do mojej D80
    więc nie ukrywam że chciał bym też właściwie zainwestować w dodatkowy aku
    Mam ten oryginalny z aparatu - jaki dokupić najlepiej do kompletu by uzyskać jak najlepszą wydajność ??

    Będę wdzięczny
    Oryginał.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #33

    Domyślnie

    Piszecie, że na zwykłych bateriach AA robicie o wiele mniej zdjęć , a u mnie wręcz przeciwnie. Zakupiłem Eneloopy i zrobiłem już więcej zdjęć na nich niż na dwóch bateriach (oryg + zam). Nie wiem czym to jest spowodowane, ale takie są fakty. Zobaczę jak to będzie wyglądało po dłuższym użytkowaniu eneloo...póki co jestem happy
    opis w fazie przygotowań ...

  4. #34

    Domyślnie

    No tak ale eneloopy to nie zwykłe baterie AA - to akumulatory i to bardzo dobre. Zwykłe baterie AA to alkaliczne duracelle, energizery itd. - o to chodzi. A przyczyne tego że robisz mniej zdjęc na akku oryginalnym nikon i zamienniku wyjaśniłem wyżej - jakbyś miał dwa nikonowskie było by zapewne lepiej...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  5. #35

    Domyślnie

    ok, masz rację myślałem że chodzi o akumulatorki AA
    opis w fazie przygotowań ...

  6. #36

    Domyślnie

    Mam dwa nikonowskie i jest świetnie - 1200-1300 zdjęć
    Mateusz Książkiewicz
    Canon & Nikon

  7. #37

    Domyślnie

    No i mam już MB-D80. Przekonaliście mnie, że warto dołożyć 150 zł i kupić oryginał. Ale...

    Ale powiem szczerze, że 400 zł za takiego gripa to jednak trochę robienie z nas głupa. Cena gripa to niemal 20% wartości aparatu, a jakość przycisku czy pokrętła odbiega jakością od tych z aparatu. Moim zdaniem ten kawałek plastiku (bo ani w tym baterii czy jakiejś zaawansowanej elektroniki nie ma) nie jest warty więcej niż 200 zł.

    Na szczęście u mnie nie ma żadnych luzów, ale nad ergonomią mogli by jeszcze popracować, przycisk spustu i przednie pokrętło są zbyt odległe od siebie (nie są położone tak wygonie jak na body), pogorszyła się chwytność aparatu trzymając go normalnie w poziomie. [Edit] A co do spustu, to jest trochę śmieszna sprawa (ogólnie mi nie przeszkadza, ale Nikon się nie popisał), bo o ile w body można wyraźnie pod palcem wyczuć dwa stany położenia spustu (AF / Wyzwolenie migawki) o tyle w gripie nie czuć tych stanów. Lekko wciskasz to AF i mocniej to migawka. Ale nie czuć pod palcem tego przejścia a jest w body.

    Oczywiście to są moje odczucia subiektywne, ale... został mi jakiś niedosyt...
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 05-02-2008 o 14:24
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    No i mam już MB-D80. Przekonaliście mnie, że warto dołożyć 150 zł i kupić oryginał. Ale...

    ... został mi jakiś niedosyt...
    dla mnie to był taki "klocek ergonomiczny" -jak ktoś słusznie użył takiego określenia

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    dla mnie to był taki "klocek ergonomiczny" -jak ktoś słusznie użył takiego określenia
    Tak, ale za 400 zł mogli jednak lepszą jakość chociaż zapewnić. A tu nawet na przycisku spustu oszczędzili...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Tak, ale za 400 zł mogli jednak lepszą jakość chociaż zapewnić. A tu nawet na przycisku spustu oszczędzili...
    jesteś zbulwersowany bo 400zeta, a co ja mam powiedzieć, gdy "ten sam spust" wszczepili do MB-D10? za ok1000zeta ??? (całe szczęście, że zapłaciłem tylko połowe ceny - co oczywiście nic nie zmienia)

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •